Colectia de toamna - iarna 2005 (247)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

flavi e incantata de gradi,deja a venit cu lucruri bune invatate.a mancat si a dormit bine.a plans doar cand l-a vazut pe tati care venise s-o ia acasa.
nu cred ca sunt mai mult de 20-25 copii in grupa.e o gradinita cu un singur rand de grupe.nu e una de fitze.
flavi imita comenzile educatoarei.deja...

noki, condoleante!

adelina,spor la treaba!

lui andrei i se vad caninii bine de tot,asta inseamna 6 dinti iesiti in 2-3 sapt!total 8.sau cine stie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Salut si de la noi! Prima zi de gradi s-a desfasurat bine. Dimineata nu a plans dupa mine, s-a repezit din prima la jucarii. Doamna a zis ca a mancat, a dormit, a fost cumintzel, asa pentru prima zi. Dupa-amiaza, cand m-am dus dupa el, era imbracat cu alte haine, pe care cu greu l-am convins sa le returneze (probabil fiu-meu a crezut ca gradinita este un fel de supermarket de unde te imbraci cu ce vrei, nu cu ce ai venit de acasa ). Intr-un final a dat hainele baiatului inapoi, dupa care s-a pus pe plans ca el nu vrea acasa, mai bine mergem la buni, si asa ca am plecat la o buni, apoi la cealalta.
Cand ne intorceam acasa, ne intalnim cu o cunostinta,, o fata cu care eram in grupa pe vremea cand mergeam la gimnastica si... surpriza, avea o minune de fetitza de 3 luni. Nici n-am stiut ca a fost . Fain! Sunt putin invidioasa, desigur in sensul bun, ceva de genul vreau si eu, vreau si eu...
Noki - Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Sanatate multa pentru Elise si pentru ceilalti bolnaviori!

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ina, tu nu ti-ai legat trompele? Imi pare rau de spargere...
maria, anul trecut am plimbat ghiozdanelul gol de marti pana vineri, lunea avea in el pijamalutele
Noki, parca ma vad pe mine in descrierea ta, bunica m-a crescut de la 3 ani de cand a murit tataie. Anul asta a impinit 93 de ani, cand ne-am intors de la mare am fost si am vizitat-o si se vede cum se paleste incet-incet . Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace pe buni a ta!
Cami, nu zi hop pana nu treci iazul. La fel a fost si la noi anul trecut in primele 3 zile. Pe urma... Bafta in continuare.
Ioana, sa va fie de bine nasitul! 45????????????????
proadelina, ce-mi place semnatura ta

Elise e mai bine. Am dormit amandoua 13.30-17.30. Sa vedem cum trecem peste noapte.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Proadelina, atunci de-abia asteptam sa preiei stafeta burticilor colectiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

daaaa, diferenta notabila privind adaptarea in prima zi de gradi. nici la grupa alexiei nu plangea nimeni si nici alexia nu a plans .Au credcut si este firesc sa se poarte altfel.Sa va spun ca a apucat-o stranutatul !!!
In ghiozdan se pun lucuri de schimb, nu se stie niciodata cand vine de la baie ud fleasca
heee ati uitta ca v-am spus ca in clasa alexiei sunt 43 de copiii!!!

noki, Condoleante!

iona, super super tare! felicitari si sa va stapaniti sanatosi finii.

alina

ina.ma bucur ca esti out din depresie, felicitari pentru jumtatea ta .Si matei se loveste preponderent la cap, zici ca numai cu el stie sa amortizeze orice

negara sanatate multa, dar ce are? ati fost la medic?

delia de la voi ceva impresii? ce fac fetele?

anda, fix la asta ma gandeam si eu ca noki, arhitectura sau psihologie, daca stau bine sa ma gandesc arhitectura dureaza 5-6 ani parca . ce face nic, merge la aceeasi gradi?

mitza, ma bucur sa te revad . si succes lui alex! La fel si dariei.

catalina au fost colegi noi cumva in clasa biei? tu ce mai faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noki, condoleante! Dupa ce ai scris sapt trecuta ca bunica ta e pe maini bune si tu pareai optimista... ultimul mesaj a picat ca o surpriza... neplacuta... Ganduri bune pt tine si familia intreaga, sa ramaneti tari. si

CrisN, sa se faca bine Elise!

Ioana, ma bucur ca ati avut un timp asa bun la nunta, asteptam poze!

Acum am vazut pe yahoo... Patrick Swayze s-a stins ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
la munte a fost super, am si eliberat cateva lacrimi,la nici o aniversare nu mi-au mai cantat 80 de persoane LMA.
D. a fost ieri la gradi doar putin ptr. ca nu avea fisa completata cu vaccinurile, oricum voia afara la locul de joaca nu in clasa cu copiii.
Are o invatatoare tinerica, blonda, frumoasa asa ca s-a trezit de dimi sa plece la gradinita.Sa vedem ce-o sa fie ca vrea maica-mea sa-l lase pana la prinz.

Noki condoleante,imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'morning!

Silvia e bucuroasa ca a inceput scoala, au si inceput sa lucreze din prima zi, o ora romana, una matematica.

Nati - Ok cu gradinita, s-a mutat la grupa mijlocie unde voiam eu sa o mut.

Normal ca nu mai plang cei in al doilea an de gradi adaptarea a fost anul trecut, acum stiu despre ce e vorba, nu mai sunt speriati. Catutza stai linistita, Bia a plans doar "prin simpatie", o sa fie OK.

CristinaN sanatate Elisei, sa se faca repede bine!

Feli cum e Ili, incepe si ea gradinita acum?

Ghiozdan de gradi noi nu avem. Avem un saculet care sta tot timpul in dulapul de la gradi si unde sunt schimburi din cap pana in picioare si pungi pt ca sa puna hainele ude/murdare. Pijamaua o ducem lunea si o luam vinerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Multumesc tare mult pentru sustinere. Chiar sunteti niste dragute!

De dimineata am executat si noi exudatul faringian. Da' buba mare e cu coproparazitologicul, pentru ca nu reusesc sa o prind cand executa produsul.

La noi tot asa...adaptarea mai usoara la gradi, doar ca azi de dimineata a plans nitel. Era si obosita ca am fost la policlinica.

Rucsacel- tot ca la Lavi, al nostru sta la gradi si nu are schimburi, ca io-s mama denaturata si mereu uit sa-i pun. Lunea duc pijamaluta si prosopel noi, pe care le iau vinerea.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Gata, am fost si am dus-o pe Maria la gradi!
Surpriza cea mare a fost atunci cand am intrat in clasa si educatoarea a zis ceva de genul: ce cautati aici, ca Maria nu are cerere de reinscriere E o tipa super diplomata, ce mai! Mda, ideea e ca eu am lasat cererea cu mult inainte de perioada oficiala, si bineinteles ca s-a ratacit, am vb cu directoarea si a reinscris-o.

Azi erau 31 din cei 45 sau nu stiu cati o fi inscrisi, cert este ca la cumatra la grupa mica sunt 47. Mi se pare de toata jena. Adik s-a dus buhul ca e gradi buna, iar directoarea a inscris pana la refuz, majoritatea (99%) sunt intrati cu pile. Acum ma gandeam ca si noi la scoala primara era spre 40 in clasa, dar eram mai mari si se putea lucra cu noi. Om trai si om vedea, boala sigur va face triajul zilnic.

Noki, dar lasa-i olita la vedere, sa presteze acolo.

Mergi la inceput