Colectia de toamna - iarna 2005 (247)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am vazut azi copii cu ghiozdan si flori in brate si m-au emotionat la gandul ca va merge si nichita la scoala peste 3 ani...

ina, ma bucur ca ai iesit din starea de depresie. 100 puncte pt sotul tau.

cristinanegara, aoleu, sanatate elisei!

noki, condoleante.

eu la gradi ii dau lunea pijama, paturica preferata, pampersi pt somn, pantalonas de schimb pt vreun eventual accident de pipi sau de rupt in genunchi, le iau vinerea la spalat si iar ii dau lunea.

am trimis in contul comun poze cu alexandre de fee.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Gata am dus si eu copilul la gradi, deocamdata e bine, nu a schitat nici un gest de refuz sau suparare, oricum il iau dupa masa de pranz si sper sa fie in regula. este in grupa cu Dara lui Mimi asa ca sunt impreuna.
am avut un week-end de munca, ca de altfel toate week-endurile din ultimele 2 luni, sper sa stau acasa macar sambata asta.
Va pup si vorbim.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza,
Bafta tuturor care incep azi gradi sa se adapteze usor si bine ,fara planse si raceli !
noi avem deja 2 saptamani de gradi...suntem veterane,asa ca nu pot zice ca pentru noi a fost ceva special dimineatza asta...iar cu faza de adaptare la gradi..Andreea s/a adaptat foarte bine anul trecut cand inca nu avea 3 ani..nu a plans deloc a fost chiar bine...de fapt noi am inceput sa o dam prima data la 1 an si 10 luni...in ideea ca reuseste cineva de acolo sa/i dea ceva sa manance ca in perioada aia eram efectiv disperata ca nu manca nimic in afara de lapte...si experienta cu gradi la copil asa mic a fost de/a dreptul terorizanta si pentru noi si pentru ea...eu si Tania am inceput asa repede cu gradi si in fiecare dimineatza ne sunam una pe alta si ne spuneam ofurile si supararile refritoare la lasatul copiilor plangaciosi acolo.oricum atunci dupa 2 luni am retras/o ca nu s/a ales decat cu faringite repetate tot la 2 saptamani si am reinceput adevarata gradi la 2 ani si 10 luni cand a fost cu totul altceva,adaptare din prima fara plansete si urlete.

Intrebati de imunizare...noi am inceput de 2 saptamni cu Septilin sirop si brontisori cu Vit.C...si cam atat...Speram sa fie si anul asta ca anul trecut cand a mers la gradi aproape continuu ...cu exceptia unor raceli usoare si stat 2/3 zile acasa pe luna..

Mara..e maricel tare Andrei...11 kg wow..super.Bebele meu are 7.5 kg si 64 de cm la 4 luni.E bine...acum principala reocupare e sa/l ferim cat mai mult de pupicii lui Andreea...dar nu prea reusim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata!

Succes in noul an scolar si gradinitesc!!!
Mi-am livrat fetele la gradi + scoala, acum am o tona de munca.

Asa ca am citit fabsolut pe diagonala si am 3 raspunsuri de dat (pe moment)

Noki condoleante, imi pare tare rau!
Dumnezeu s-o odihneasca!

Anda pilulele-s tot in geanta, nu renunt la ele pana nu e de acord si Virgil. Daca facem nebuneala asta, o facem impreuna.

Multumesc tuturor fetelor pentru sustinerea ideii

Ina te inteleg f bine ce simti. Pana la urmna va fi cum vrea Dumnezeu, soarta, in cine crezi!
Parca ti-ai legat trompele, nu?
Anestezia la masea poate provoca moartea pe loc a copilului, altceva nu din cate stiu eu. Este vasoconstrictoare. Antibiotice - unele sunt perfect permise in sarcina. Radiografii dentare - la noi se pune sort de plumb femeilor, ma gandesc ca la voi cu ata mai mult fiind o tara avansata. Oricum ar fi, nu o lua ca pe un necaz, Doamne ajuta cum ar fi sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Noki condoleante ! Dumnezeu sa o odihneasca pe bunicuta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fee tare dulce Alexandre si amandoi fratii arata superb impreuna! Sa va traiasca! Si felicitari pentru nasterea usoara!
Anda, multumim de poze!

Adelina spor la bb2!

Ioana ma bucur ca a fost frumos la nunta, sa va traiasca finii si sa aiba o casnicie fericita! Si voi la fel, in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Multumesc tare mult pentru gandurile voastre bune!

Anda, chiar ca te-au ajuns vorbele mele...arhitectura sau design interior? Care din ele?

Lavi- eu nu am niciun dubiu ca vei face bebelacu'3.dac nu tu, atunci cine?

Ina- sa fie cum vrea Dumnezeu si sa iasa bine in final, asta conteaza!


Imi da si mie cineva link la pozele Andei?

Eu am pus pe picasa doar o mica parte din pozele noastre din Turcia. Nu am terminat de pus pe toate, ca nu am avut timp. O sa va dau linkul cand termin.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Draga Noki, sincere condoleante si odihneasca-se in pace bunicutza ta draga!

Anda absolut superbe pozele si voi mai ales. Talent de fotograf pe cuvant....poate te pregatesti sa dai la ceva de genul asta? Orice ar fi iti urez bafta!

Roxiutz pozele voastre iar m-au lansat intr-o stare nostalgica dupa marea nostra....Alexia o adevarata domnisoara, mi-au placut pozele cu ea si marea...

Inutza ma bucur ca ai iesit din pasa nasoala! Chiar, poate un test daca faci ti-ar inlatura orice indoiala... Pe copii inteleg ca nu ii dai la cresa deloc? Rachie a inceput scoala maternala?

Lavi, eu iti doresc sa il convingi cat mai rapid pe Virgil, ca daca tot ai asta in minte nu o sa te poti 'linisti'pana nu terminati proiectul bb3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Da, si noi chiar asta comentam azi cu tati: e enorma diferenta fata de anul trecut, adaptarea la gradi a inceput mult mai usor, Cristi e infinit mai independent si mai sigur pe el. Poate a contat si experienta anului trecut, dar in mod clar e si el mai copt si mai pregatit penrtu asta.
Ceea ce ma pune serios pe ganduri sa amanam si inceperea scolii pentru cand va avea 7 ani impliniti - mai vedem!

Noki, condoleante . Eu am ramas tare impresionata de poza voastra cu cele 4 generatii .

Ioana, bravo pentru nunta reusita si pentru Maria care iti calca pe urme la dans . Tinem pumnii ca anul asta sa-i placa mai mult la gradinita. Nu pot sa cred ca vor fi 45 de copii in grupa, cred ca e ilegal mai mult de 30, sigur e o neintelegere. La noi sunt inscrisi cam 27 intr-o grupa si mi se pare ok (din experienta maica-mii: din 27 ai maxim 21 prezenti).

Noi de bine ce-am inceput, maine trebuie sa facem pauza: se va lua apa intr-o zona mare din oras, inclusiv gradinita, si ni s-a recomandat sa-i tinem acasa in masura posibilitatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

heelo

Noki , nu stiu ce sa spun, Dumezeu sa o odihneasca in pace! stiu foarte bine din pacate cum e sa pierzi pe cineva drag asa ac te inteleg perfect

Roxana , cum a fost la gradi? ce face Alexia?

Ina , felicitari ca ai trecut de pasa proasta si ai iesit din depresie felicitari si lui Rachel pentru puzzle

Ioana , sa va traiasca finii, casa de piatra! poze vedem si noi ?

Lavi , hai ca fac galerie pentru bebe3

CristinaN , cum se mai simte Elise?

a fost ok cat de cat azi, a plans si ea pentru ca plangeau si alti copii si normal ca nu a pierdut ocazia sa planga si Bia mea dar in mare a fost ok, mai devreme spunea ca abia asteapta sa mergem la gradi maine ca se va juca cu plastelina dar acum 5 minute plangea ca nu mai vrea asa ca nu o mai inteleg

ma ingrozesc astia la tv cu gripa lor porcina in scolo/gradi/crese



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput