FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

de la eco la eco se mai schimba tratamentul, se urmareste valoarea estradiolului mai ales, in functie de el se stabileste doza pt stimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

multumesc fetelor, da am facut AMH e 3,52 nu foarte bine dar multumesc lui Dzeu e bine.sper reusim, mi e teama de hierstimulare dar trec eu peste astea.
O intrebare cand se face de regula dipheriline dimineata sau seara?



31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Anabel, diphereline se face dimineata, iar AMH-ul eu spun ca este bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mirela ,eu de miercuri incep stimularea cu menopur 150mg, vineri merg la monitorizare si analize ,apoi sapt viitoare mai merg de 2ori si daca totul este in regula si nu apar modificari ,luni pe 3mai fac punctia si pe 5mai ET.Tu cand mergi la dansul si ce tratament armezi?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rica ,bafta maine,te asteptam cu vesti fff bune,lasa emotiile deoparte,gandeste pozitiv si vei reusi!Iti tin pumnii sa ai foliculi multi ,mari si sanatosi;
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirela ,eu de miercuri incep stimularea cu menopur 150mg, vineri merg la monitorizare si analize ,apoi sapt viitoare mai merg de 2ori si daca totul este in regula si nu apar modificari ,luni pe 3mai fac punctia si pe 5mai ET.Tu cand mergi la dansul si ce tratament armezi?
Pupici


super suntem amandoua in acelasi timp, poate ne vedem vineri la eco, avem acelasi program
tot 150 de menopur si tot de maine incep injectarea cu el, pana acum am facut dipherelin.

deci nu sunt singura in sala de punctie

sa ne ajute DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

te pup mirelo...si iti tin pumnii.
esti singurica in sala de punctie ...la Medlife nu au decat un singur pat pentru oihna de dupa punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Fetelor, fiti increzatoare in dr.albu.Faza cu un pat , nu vreau sa supar pe nimeni, nu cred ca este o problema. Stiu ca multe fete au avut "probleme" cu medlife-ul, dar dr. albu nu face treaba de mantuiala.Va asigur. Il cunosc de aproape 2 ani si sincer, fata de multi asa zisi doctori de treaba de acolo, el chiar este sufletist si are o reusita foarte mare.
Mirela, stiu ca odata te-a necajit cu o spermograma, dar nu o facuse el si nu cred ca el putea sa-ti dea niste raspunsuri exacte.Pentru munca lui va putea. Eu zic sa mergi cu sufletul impacat mai departe si iti doresc sa reusesti. Toata lumea da vina pe cei din Romania, dar ati vazut si voi ca nici ungurii sau altii nu garanteaza reusita, mai obosesti si pe drumuri si altele. Daca este sa reusesti, reusesti oriunde.
Nu vreau sa supar pe nimeni cu opinia mea, dar multe colege imi spuneau sa schimb Romania cu alta tara, ca nu merita.Dar eu am reusit aici.
Problema este ca nu pot tine sarcina, dar cu problemele mele nici afara nu au reusit alte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Aveti dreptate....nu poti avea pretentia ca totul sa fie perfect.Dc stai sa te gandesti si la Giulesti dai bani iar acolo desi nu am trecut printr o procecedure FIV stiu ce inseamna sa intri in contact cu acest spital.Insa trebuie sa intelegem si persoanele care au avut ghinionul sa aiba o experienta nefericita cu Med Life, te simti frustrat.Cred ca depinde si de norocul fiecareia dintre noi....


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

rica69
multumesc foarte mult pentru raspuns...bafta sa dea Dzeu sa fie cu noroc...


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput