FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

mirela- putin probabil sa mai poti dona.....cealalta persoana tb sa fie in pregatire pt ET pana acum.





Catalina






pana la et mai am ceva timp, abia sunt pe dipherelin, de miercuri adaug si merional.
m am gandit si la asta.......
sincer eu de mult as fi facut asta, dar am asteptat sa fie si al meu de acord cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna fetelor,si eu sunt pacienta dr Albu de foarte putina vreme si pot spune ca acest doctor merita sa trateze pacienti sensibili ca noi suferinzi de o boala care ne priveaza de cea mai mare bucurie a vietii:aceea de a aduce pe lume un copilas.Am remarcat la dansul faptul ca isi face meseria cu seriozitate,cu rabdare,si cu foarte multa responsabilitate,deci poate fii numit doctor in adevaratul sens al cuvantului.Eu inainte am fost pacienta domnului prof dr Marinescu,dar am renuntat pt ca am realizat ca pierd timpul in zadar pe holurile spitalului giulesti si nu reusesc sa-mi rezolv problema.Asa ca m-am indreptat spre dr Albu si sper sa fii facut alegerea potrivita.Acum sunt deja in tratament pt fiv si la inceputul lunii mai sper sa fac punctia si et si sa fie bine.
Asa ca fetelor,bafta si sa dea Dumnezeu ca intr-o zi sa fim si noi mamici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luminar sa inteleg ca suntem colege......super
in ce data mergi la eco si cu ce faci stimulare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor si eu tot la dr Albu sunt. Maine va fi ultima monitorizare dupa care daca totul este ok joi pregnyl, sambata punctia si luni ET. Eu am mari emotii ptr ca la mine ar fi ultimul FIV din cauza varstei (in iulie 41). Si rezerva ovariana mica AMH 1.35.
Multa bafta si voua si sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Buna fetelor dupa cum va spuneam si eu sunt la dr.Albu.Am inceput cu anticonceptionale pentru 2 saptamani, iar pe 01 mai incep dipheriline 0,1 mg ptr ca am cateva chisturi si cred ca se teme de hiperstimulare.Abia pe 12 mai incep stimularea.Mi s a recomandat menopur 150mg, oare o fi cam putin. Ma bucur ca v am gasit credeam ca sunt singura....bafta multa sper sa reusim.


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Anabel79 cu siguranta nu este putin, tb sa tii cont si de varsta ta cu ca esti mai tanara cu atat raspunzi la tratament mai bine. Tu ai facut analiza AMH (rezerva ovariana)? Plus ca dr va vedea la prima eco/analize cum ai raspuns la tratament si atunci va decide daca iti va creste dozajul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anabel si eu tot 150 de menopur am.
dr Albu adauga gonal sau puregon numai la poor responder, in rest merge numai pe menopur sau merional, care e acelasi lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica cati foliculi ai?
bafta tinem pumnii la cat mai multe oua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

In ziua 10 stimulare adica ieri am avut progesteron 0.5, estradiol 1386, foliculi 13, dintre care numai 2 de 13mm restul de 10,11,12 si mai mici.
Maine merg oarasi la dr, sper sa ajunga cativa dintre ei pe la 18 mm. Offf ce emotii am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela 2 ai dreptate dr mi-a dat in primele 4 zile 150 puregon si 15o menopur, acum spre sfarsit numai 300 menopur adica 4x75.

Mergi la inceput