FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

ana,
Ti-am remarcat carutul mai tarziu. Ca care ecofrafie ti-a spus Albu ca e baietel? Si dupa IA ai facut beta? Ce valoare ai avut si in a cata zi de la ovulatie.

Liana

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

ana,
Ti-am remarcat carutul mai tarziu. Ca care ecofrafie ti-a spus Albu ca e baietel? Si dupa IA ai facut beta? Ce valoare ai avut si in a cata zi de la ovulatie.

Liana

7+


la eco de 12 saptamani a zis ca probabil e baietel dar ca ne mai poate pacali. daca dai click pe poze se vede acolo un ciot care zic eu ca ar indica ca ar fi baietel.
dupa IA la 14 zile am facut test de urina care s-a pozitivat usor, asta se intampla vineri, urma ca luni sa ma duc la bucuresti sa fac beta dar a nins foarte rau si s-a inhis autostrada si nu am ajuns decat vinerea urmatoare, dar facusem ub beta in pitesti miercuri, adica la 19 zile de la IA si am avut valoarea de 1600.


15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

ana,
Eu sunt programata la eco de 12 sapt pe 11 iunie. Poate vede si la noi ceva. Cand urmeaza sa mai mergi?

Liana

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

ana,
Eu sunt programata la eco de 12 sapt pe 11 iunie. Poate vede si la noi ceva. Cand urmeaza sa mai mergi?
Liana
7+

pe 11 mai la consultatie si pe 11 iunie la eco de trim II

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

mirela2 am citit la FIV ca Albu lucreaza la Filantropia doar o garda pe luna. stii sigur?
ca eu tare as vrea sa nasc cu el dar preturile de nascare de la Medlife depasesc cu mult bugetul meu. dupa IA Albu mi-a zis ca el doreste sa ma urmareasca macar primul semestru, eu doresc sa ma urmareasca pana la capat, pe 11 mai am sa-l intreb daca se poate naste cu el la Filantropia
va pupici pe burtici pe toate

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze


sigur sigur
l am intrebat eu daca l as putea gasi si acolo..din pacate nu.
stiu ca e scump la medlife sa nasti, la varianta asta ma gandisem si eu sa mi urmareasca sarcina la medlife si sa nasc cu el la filantropia...asta e.....o sa gasesc in paralel inca un medic la filantropia...ori dr Peltecu ori dr Varlas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica spune mi si mie ca eu am uitat sa intreb azi, ti a facut progesteron dupa punctie? daca da cat ?
cum te simti?

eu am 7 foliculi mai babani, care sper sa ajunga pana luni la dimensiunile corespunzatoare si luni punctia

sa dea DD sa fie bine de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Buna! Scuze ca sunt nitel off-topic dar sper sa fiu "de-a voastra" peste 2-3 luni!
Miercuri ma opereaza dr. Albu......salpingectomie bilaterala, si mi-a spus ca imi va face op clasica......ca am AMH 0,11 si ii e cam teama ca din cauza aderentelor (mai am doua op la activ!)sa nu-mi atinga cumva ovarele si sa faca mai mult rau......sper ca totul sa iasa bine si in iulie-august sa fac si eu FIV cu el! Nu ne-am intalnit pana acum decat de 2 ori....deci nu pot spune ca-l cunosc prea bine...si as fi vrut parerea voastra despre Omul si Doctorul Albu....eu simt ca pot avea incredere totala in el pentru ca l-am intalnit acum, cand inca mai am sanse, chiar daca foarte mici, sa fac bebe cu ovulele mele! Va pupik si va doresc ca visul vostru (si al meu) sa se implineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hopefull

Buna! Scuze ca sunt nitel off-topic dar sper sa fiu "de-a voastra" peste 2-3 luni!
Miercuri ma opereaza dr. Albu......salpingectomie bilaterala, si mi-a spus ca imi va face op clasica......ca am AMH 0,11 si ii e cam teama ca din cauza aderentelor (mai am doua op la activ!)sa nu-mi atinga cumva ovarele si sa faca mai mult rau......sper ca totul sa iasa bine si in iulie-august sa fac si eu FIV cu el! Nu ne-am intalnit pana acum decat de 2 ori....deci nu pot spune ca-l cunosc prea bine...si as fi vrut parerea voastra despre Omul si Doctorul Albu....eu simt ca pot avea incredere totala in el pentru ca l-am intalnit acum, cand inca mai am sanse, chiar daca foarte mici, sa fac bebe cu ovulele mele! Va pupik si va doresc ca visul vostru (si al meu) sa se implineasca!


parerea mea...poti avea incredere in el
eu am facut cu el histero cu anestezie locala, a fost foarte delicat si atent la ce face si mi a explicat ce face si ce a gasit...si eu ca o nebuna, eram cu ochii lipiti de monitor ca sa vad ce si cum face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mire, daca iti amintesti eu am propus dr sa fac si progesteron injectabil, dar ideea mi-a venit in ziua punctiei. Dr mi-a dat ok si l-am procurat de la o graviduta de pe forum cateva fiole.(in tara nu se gaseste). Asa ca l-am facut imediat dupa ET. Este de 100 si fac unul la 3 zile.
Eu zic ca nu stai rau cu foliculii, ca degeaba ai avea mai multi, dar nu maturi. Doamne ajuta! Care a fost val de azi progesteron/estradiol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

e2 1263
prg 0,5

a spus ca progesteronul e super bun, e2 era cam mic, dar spera ca pana luni sa creasca, tinand cont ca am mai facut 150 de merional si in seara asta.
unde ai facut pregnylul?

Mergi la inceput