FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Anabel, eu ptr monitorizari am platit un pachet de 700 ron, care include eco + estradiol. Progesteron il platesti separat la fiecare analiza si costa 39 ron. Eu mereu am facut analiza indiferent de ora imediat ce ajungeam la clinica, iar valorile le trimiteam dr prin sms.

Lumimar, timpul trece asa de greu, ma chinuie gandurile, stau mai mult la pat cu picioarele pe o perna. Bine eu sunt si o fire f agitata si activa. Acum ma gindesc ca nu cumva toate esecurile sa nu fi fost legate de grosimea edometrului, care mereu a fost cam micut, ca si acum de altfel.

Mirela, ce a spus dr e bine? Multa bafta. Am inceput sa beau ceaiul, dar am citit ca si constipa, tb sa fiu atenta. Mire tu cum stai cu emotiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nush cum e cu constipatia, ca eu tot beau ceai si n am avut probleme de genul asta..
stiu ca progesteronul ar constipa......sti ca dupa utrogestan tre sa stai in pat intinsa ca sa se absoarba bine.
eu sunt ok....cred ca de data asta va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mire am citit pe prospect despre constipatie. Da stau la pat dupa utrogestan, pana acum am stat mai toata ziua.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica bravo
fata cuminte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

mirela da o sa fac si clexane de 0,6, initial a vrut sa mi dea de 0,4 dar a zis ca nu se mai gaseste si sa fac o,6 ptr ca oricum am homocisteina f. mare.felicitari ptr productie.
multumesc luminar, rica ptr informatii cred ca o sa fac analizele cand merg la echo ptr ca nu ma pot invoi mereu si dim si dupaamiaza, si apoi ii trimit analizele pe mess, chiar dc sunt din buc.O sa intreb de card si sa platesc monitorizarile.
rica ai rabdare ca totul va fi bine....si eu ma gandesc ca perioada aceea e foarte grea, chiar sotul imi spunea ca vor avea la serviciu la 3 zile dupa transferul meu o deplasare la brasov cu totii colegii si sotiile lor....ma gandeam ca as merge si eu ptr ca stand in casa ma voi gandi numai la FIV, sper sa fie bine.....


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor, am tusit destul de puternic de 3 ori. Mi-e frica sa nu fi afectat ceva. Am prin burtica mai jos tot felul de junghiuri, dar nedureroase. O fi ceva sau inchipuiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Rica stai linistita e normal sa mai ai tot felul de simptome doar ai trecut printr o fertilizare care nu e o operatiune simpla ptr organismul tau....


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Hey,fetelor cam liniste pe aici,nu este nimeni,nu mai avem nici o veste imbucuratoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

mirela2 am citit la FIV ca Albu lucreaza la Filantropia doar o garda pe luna. stii sigur?
ca eu tare as vrea sa nasc cu el dar preturile de nascare de la Medlife depasesc cu mult bugetul meu. dupa IA Albu mi-a zis ca el doreste sa ma urmareasca macar primul semestru, eu doresc sa ma urmareasca pana la capat, pe 11 mai am sa-l intreb daca se poate naste cu el la Filantropia
va pupici pe burtici pe toate

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

anna_ivan,
Am fost la dr. Albu luni. Sunt insarcinata in 6 saptamani si el ma urmareste. Nu asista nasteri decat la Medlife - mi-a spus mie franc luni cand am fost la el, ca sa stiu de la inceput ce am de facut. A zis ca mai are studenti la Filantropia dar nu mai are norma medicala acolo si in concluzie nu poate asista nasteri acolo.

Din cate retin tu ai obtinut sarcina cu IA.

Iti doresc ca totul sa mearga bine pana la termen si dupa nu mai zic.

Liana

7+

Mergi la inceput