FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela am primit:
Augmentin ptr 5 zile, 1 cp la 12 ore (eu sunt alergica la Unidox)
Flamexin 1 cp/zi
Cyclo-Progynova 1 cp alba/zi
No- Spa forte
Uscosin

Mire vad ca stai foarte bine cu foliculii super ai facut si progesteron & estradiol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica merci de info
legat de utrogestan, cat iei si cum il iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

e2 a fost 61
prg 0,1 (in z3 de stimulare cu menopur)
mi s a parut cam mic progesteronul, tu ce valori ai avut si in ce zile de stimulare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela, utrogestan iau 2 ovule de 100 la 8 ore. Nu te ingrijora ptr ca esti la inceput de stimulare. Asa ma ingrijora si pe mine val progesteronului (0.2),dar dr mi-a explicat ca de fapt este important sa nu aiba o valoare mai mare de 1.0 pina la pregnyl. Asa ca spre sfirsit cand l-am avut 0.9 dr mi-a spus ca tb sa fac pregnyl in acea seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Rica felicitari ptr oute speram sa fie bine, ai grija de tine ptr ca vor veni chiriasii noi si trebuie sa fie bine.

Luminar imi pare rau, acum m am speriat si eu sotul nu a facut spermocultura abia pe 17 mai am reusit o programare la med life iar eu o sa am deja 5 zile de stimulare sper sa nu gasim ceva...

mirela tinem pumnii.... cand ai punctia


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica nu ma stresez...am trecut prin 2 fiv uri....nu m ar mai surprinde nimic..

anabel la inceputul lui mai.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Hey fetelor ce mai faceti,e mai zieti?Cam lipsa de activitate pe aici!
Cum mai sunteti,sper ca bine ,eu am nceput de azi antibioticele ,astept sa treaca timpul asta mai repede ,sa scape sotul de streptococi si sa reiau tratamentul pt fiv.
Va pup pe toate si va urez suces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

buna luminar, ai dreptate cam liniste....lasa ca le trezim noi.esti bine?cum te simti?

ma duc azi la fundeni, mi a iesit rezultatul la homocisteina sa vad ce mi recomanda......


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mire, unde ziceai ca se face se face beta duminica?Mereu uit! Acum o sa-mi notez!!
Bafta maxima! Sa ai beta mare si sa fie perfect pana la capat!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

buna luminar, ai dreptate cam liniste....lasa ca le trezim noi.esti bine?cum te simti?

ma duc azi la fundeni, mi a iesit rezultatul la homocisteina sa vad ce mi recomanda......


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Ana,bafta la rezultat ,sa-ti iasa asa cum trebuie,eu nu prea ma pricet nu stiu ce reprezinta analiza asta homocisteina,oricum succes.Eu sunt bine acum,am avut ceva dureri de ovare dupa ce am intrerupt tratamentul dar au trecut.Acum am incput antiboticele,incerc sa ma deconectez de la tot ce nu imi pica mie bine,incerc sa mai slabesc putin ,cu alte cuvinte incerc sa ma relaxez.Tu cum stai cu tratamentul,cand faci fivul?
Pupici,

Mergi la inceput