FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

rica bafta,


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Rica acum am citit ca aveai nevoie de progesteron injectabil. Eu am cateva cutii care expira in iunie.2010 , sa-mi dai PM daca mai ai nevoie. Sunt din Italia, Prontogest de 100, in cutie 3 fiole si costa 5 euro cutia.

Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica nu ne dai nicio veste??
cum a fost la punctie, cate oua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mirela,cum a fost azi la monitorizare,este totul ok?
Rica,tu ce ne spui, ce vesti ne dai?
Cat despre mine,va pot spune ca va aduc vesti proaste care m-au turbat toata ziua,mi-au dat o durere de cap insuportabila. Dr a trebuit sa-mi intrerupa tratamentul si sa il amanam pt cel putin 3luni pt ca sotului i s-a descoperit la spermocultura ,facuta cu masaj prostatic,enterococus coli si un streptococ pt care trebuie sa faca tratament cu antibiotice 8 saptamani(la spermocultura obisnuita nu i-a iesit nici o infectie) .
Asa ca acum incerc sa ma linistesc,sa facem tratamentul amandoi si sa asteptam sa incepem iar asaltul spre marea batalie... Va pupsi bafta.Mirela cred ca ne-am intersectat privirea pe hol la dr pe la doua fara un sfert,eu iesem din cabinet si tu te pregateai sa intri(am avut o bluzica colorata viu cu mov predominant si un pardesiu pe brat)
Bafta in continuare si va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor au fost 11 ovocite, dar inca nu se stie cate din ele mature. Dna embriolog a spus ca vom fi contactati maine pentru noutati, iar luni la 4pm voi avea ET iar tot lunni vom afla si cati embrioni vor rezulta si de ce calitate. Sper sa fie macar 5 embrionasi. Dupa punctie am avut o usoara stare de voma cand am plecat, poate ca am plecat prea repede, imediat dupa ce s-a terminat perfuzia.
Lumimar nici nu am cuvinte, dar totusi este bine ca s-a descoperit. Sa va ajute Dumnezeu si sa va dea putere in tot ce faceti.
Ella28 iti multumesc mult de tot, dar am reusit sa fac fost de la o fetita graviduta, ma voi intalni duminica cu ea sa il iau. Inca o data iti multumesc mult.
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rica,este fb ca dr si-a dat seama ca ceva este in neregula si l-a pus pe sot sa repete analza si sa o faca cu acest procedeu(masaj prostatic).Am oprit tratamentul la recomandarea dumnealui,si mai tarziu cand am ajuns acasa si ne-am mai linistit am realizat ca am facut bine deoarece plecam spre fiv cu 99 la suta sansa de nereusita.Dr ne-a explicat ca la o zi sau doua dupa cuplare embrionii vor muri in totalitate si deci sanse zero si dezamagire totala .Asa ca,am oprit tratam ,nu apucasem sa fac decat patru doze de Menopur din douazeci si ne vom apuca de trat cu antibiotice pt a nimici cei doi inamici.
Va poop,si bafta in continuare tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirela,cum a fost azi la monitorizare,este totul ok?
Rica,tu ce ne spui, ce vesti ne dai?
Cat despre mine,va pot spune ca va aduc vesti proaste care m-au turbat toata ziua,mi-au dat o durere de cap insuportabila. Dr a trebuit sa-mi intrerupa tratamentul si sa il amanam pt cel putin 3luni pt ca sotului i s-a descoperit la spermocultura ,facuta cu masaj prostatic,enterococus coli si un streptococ pt care trebuie sa faca tratament cu antibiotice 8 saptamani(la spermocultura obisnuita nu i-a iesit nici o infectie) .
Asa ca acum incerc sa ma linistesc,sa facem tratamentul amandoi si sa asteptam sa incepem iar asaltul spre marea batalie... Va pupsi bafta.Mirela cred ca ne-am intersectat privirea pe hol la dr pe la doua fara un sfert,eu iesem din cabinet si tu te pregateai sa intri(am avut o bluzica colorata viu cu mov predominant si un pardesiu pe brat)
Bafta in continuare si va poop


lumi chiar imi pare rau ......
am ajuns mai tarziu de 2 in jur de 2.15...
si al meu sot a trecut pe la stegarescu...pt procedura respectiva...si acum cand ne aducem aminte ne pufneste rasul...dar nu i au gasit nik.
fi tare mama, data viitoare o sa fie bine...si rezolvandu-se problema asta poate se mai imbunatateste si spermograma sotului tau.


la mine deocamdata totul e in regula...endo era de 5,5....cate 10 ovo pe fiecare ovare..fara chisturi...miercuri ii si masuram sa vedem ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica super ..ai umplut un cofrag de oua
legat de starea de voma...ai mancat ai baut inainte de punctie....???
ai credinta ca o sa fie bine
vei vedea ca vei avea embrioni de calitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mersi Mirela.
Sa vedem ce vesti mai primesc astazi.
Nu, iubita nu am mancat si baut nimic, dar eu sunt mai sensibila. Eu si daca nu maninc la timp am stari de voma. Probabil a fost o combinatie anestezie si nemancat, dar oricum amandoua impreuna nu mergeau. Ieri dupa ce am mancat un mar mi-am revenit, dupa care la ceva timp am putut manca si o supa.
Pana acum, ori mi se pare, fata de datile trecute parca asimilez mai bine utrogestanul. Nu se mai elimina asa mult... Bine ca nu l-am pus decat de ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica asa i, anestezia da senzatie de voma, stare de slabiciune, bine ca a trecut.
dupa utrogestan tre sa stai macar o ora intinsa in pat.
ce tratament ai primit dupa punctie?
in afara de utrogestan ce ai mai primit?

Mergi la inceput