FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirela, tu cum ai stat vineri cu productia?


6 pe dreptul si 8 pe stangul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Mirela, deci pe zi faci 3 fiole x 0.4 clexane. E ceva. Eu pana acum am facut 0.2. Bine ca as vrea sa il intreb, daca dupa ET sa fac tot de 0.2 sau sa incep cu 0.4


nuuuu
fac o singura doza 0,4 de clexane dimineata impreuna cu dipherelinul si seara la 18 fac merionalul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Anabel, eu am mutatiile mthfr heterozigote si dr mi-a recomandat clexane.
Mirela am sunat la MMF si nu au progesteron, dar.... o graviduta scumpa si draga care mai are cateva fiole imi poate da si mie acest progesteron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica ma bucur ca ai gasit.
mie tot un medic mi a dat sa fac, cel cu care am facut fiv 2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Mirela din ce zi ai inceput sa faci clexane?

Rica si eu am mutatia C677 homozigota dar Uscatescu a zis ca pana nu vede si rezultatul la homocisteina nu mi da clexane, abia dupa.
Oricum o sa l fac si eu.

Ah fetelor ...cand cumperi dipheriline sau menopur trebuie sa iei si seringi, pot sa cer din acelea mici ptr insulina?


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

Mirela din ce zi ai inceput sa faci clexane?

Rica si eu am mutatia C677 homozigota dar Uscatescu a zis ca pana nu vede si rezultatul la homocisteina nu mi da clexane, abia dupa.
Oricum o sa l fac si eu.

Ah fetelor ...cand cumperi dipheriline sau menopur trebuie sa iei si seringi, pot sa cer din acelea mici ptr insulina?


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Anabel,trebuie sa iti iei seringi mici pr insulina dar sa fie cu ac detasabil pt ca iti vor trebui si la diphereline si pt menopur,la menopur seringa trebuie sa fie mai mare in caz ca faci 2doze adica de 2sau5 ML si acul mic de la seringile de insulina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

lumimar multumesc mult



31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

Mirela din ce zi ai inceput sa faci clexane?

Rica si eu am mutatia C677 homozigota dar Uscatescu a zis ca pana nu vede si rezultatul la homocisteina nu mi da clexane, abia dupa.
Oricum o sa l fac si eu.

Ah fetelor ...cand cumperi dipheriline sau menopur trebuie sa iei si seringi, pot sa cer din acelea mici ptr insulina?


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1



eu am facut din ziua in care am inceput si menopurul.
legat de seringi am luat din cele de 2ml plus ace din cele mai mici pt subcutan....acum daca gasesti seringi de insulina din cele la care se schimba acele...adik in afara de acul pt subcutan sa mai iei un ac pt dizolvat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rica,bafta maine iti tin pumnii si sa vii cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica bafta si sa ne spui cum a fost

Mergi la inceput