FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirelus,pregatita pt injectia de Menopur?
Hai bafta la injectat eu acum la 8:OO o voi face,sper sa imi reactioneze organismul bine si sa se dezvolte foliculii exisrenti si de ce nu sa se mai inmulteasca...
Pupici,


am facut o la 18, iar maine dimineata ii dau cu diphereline si clexane, aspenter si acid folic
cati foliculi ti a vazut la eco de vinerea trecuta?
te pomenesti ca ne om fi ciocnit pe hol??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lumimar eu mai am putin pana la pregnyl (seara asta). Sper sa-l pot face la orice spital la camera de garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica la ce ora il faci?
ar trebui sa se poata face la camera de garda la orice spital, nu as vedea vreun inconvenient.
asta e beleaua ca pregnylul tre facut intramuscular, mai fain cu ovidrelul care se face subcutanat si e sub forma de seringa preumpluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mirela , vineri am avut 13 foliculi,6pe ovarul drept si 7pe ovarul stang.Eu nu iau decat acid folic si maca ,dar la mine este prima fertilizare si sper din tot sufletul sa fie ultima.Vineri am fost la clinica pe la ora unu fara unsfert sau spre unu ,eram imbracata intr-o jacheta mai lunga mov mai deschis si cred ca am intrat prima sau a doua la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela, tb sa il fac intre 10:15 si 10:30.
Bafta la injectat, banuiesc ca inj subcutanate vi le faceti voi? Mie deja incepuse sa imi placa... vai ce pot spune...
Mire tu de ce faci clexane si de cat este 0.2 sau 0.4. De fapt si eu l-am facut din cauza mutatiilor heterozigote pe care le-am descoperit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Mirela, tb sa il fac intre 10:15 si 10:30.
Bafta la injectat, banuiesc ca inj subcutanate vi le faceti voi? Mie deja incepuse sa imi placa... vai ce pot spune...
Mire tu de ce faci clexane si de cat este 0.2 sau 0.4. De fapt si eu l-am facut din cauza mutatiilor heterozigote pe care le-am descoperit.


fac de 0,4...am pierdut o sarcina in decembrie obtinuta tot in urma unui fiv.....plus ca am in familie istoric cu tromboze....iar la fiv 2 din februarie medicul mi a dat sa fac clexane....mi se umfla gleznele cumplit si ma dor picioarele.....factorul V leiden mi a iesit bine, factorul II nu l am facut, costa o multime de bani si nu se face la noi in tara, syneva care cica face...trimite probele de sange in Germania.......au existat cazuri in care probele nu au transportate in conditii corespunzatoare........

asa ca mai bine fac ca nu ma doare mana sa mi mai fac o intepatura...2 dimineata si una seara
a inceput sa mi placa si mie...eu mi le fac...hai ca sunt sadica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mirela, tu cum ai stat vineri cu productia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela, deci pe zi faci 3 fiole x 0.4 clexane. E ceva. Eu pana acum am facut 0.2. Bine ca as vrea sa il intreb, daca dupa ET sa fac tot de 0.2 sau sa incep cu 0.4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

rica cine ti a recomandat clexane? ai vreo problema descoperita pentru ca si eu am si ma gandeam la clexane de fapt astept rezultatul la homicisteina si apoi merg la Uscatescu.


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirela , vineri am avut 13 foliculi,6pe ovarul drept si 7pe ovarul stang.Eu nu iau decat acid folic si maca ,dar la mine este prima fertilizare si sper din tot sufletul sa fie ultima.Vineri am fost la clinica pe la ora unu fara unsfert sau spre unu ,eram imbracata intr-o jacheta mai lunga mov mai deschis si cred ca am intrat prima sau a doua la dr.


am ajuns in jur de 14.30
si vineri tot pe la ora asta o sa ajung? tu pe la cat vei veni?
super productie, sa dea DD sa fie plini de ovo de calitate

Mergi la inceput