FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Luminar din nefericire mi a iesit homociesteina foarte mare si o sa fiu pe clexane de 0,6 din prima zi de stimulare o incep pe 12 mai iar punctia ar fi pe 24 dc merge totul bine.Sper din tot sufletul sa raman insarcinata dar acum tremur l gandul ca din cauza mutatiei as putea sa o pierd...sper sa fie bine mai ales ca am aflat oarecum din timp.
rica ce faci?pe unde esti, sper ca ai grija de tine?
mirela imi place de tine ca esti foarte puternica, cred ca asta e cheia succesului...


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor sunt cu 5 embrionasi la purtator. Dr embriolog a spus ca 3 embrioni sunt de gr 1 si doi de gradul 1-2. Dr mi-a spus ca edomentru a fost putin cam micut 8,6, dar de aceea mi-a dat cycloproginova. O sa ma omoare asteptarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ana,imi pare rau ca analiza ta nu iesit cum trebuie,insa dca urmezi tratamentul se va remedia situatia si va fii bine.Incearca si nu mai gandi asa ,fii optimista si totul va fii bine,stimularea va fii ok ai sa vezi ca nu este nimic neplacut,sa incerci sa fii relaxata,fara emotii si stres si vei avea cu siguranta multi foliculi puternici care sa te faca fericita.Eu iti urez stimulare usoara,bafta la intepaturi si sa ne tii la curent cu noutati.
Rica,iti urez tot binele din lume,sa stai cumintica pt ca floricelele tale sa poata ramane linistite noua luni de zile la tine in burtica.Asa cum ti-au spus si fetele dincolo,incearca si stai linistita cateva zile pana are loc nidarea lor ,citeste ,vizioneaza filme,fa orice iti aduce fericire si liniste sufleteasca.Sper din tot sufletul sa ne dai o veste buna
Mirela,tu nu mai zici nimic?Cum mai esti?
Poop,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

luminar multumesc pentru gandurile bune ...mergem inainte..

rica felicitari pentru cei 5 prichindei sa dea dzeu sa se prinda si sa stea la mami 9 luni doar atat.


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetelor va multumesc si promit ca imi dau toata silinta. Maninc sanatos, ma odihnesc, nu fac efort deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Mire, unde ziceai ca se face se face beta duminica?Mereu uit! Acum o sa-mi notez!!
Bafta maxima! Sa ai beta mare si sa fie perfect pana la capat!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.


victor babes
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Fetelor sunt cu 5 embrionasi la purtator. Dr embriolog a spus ca 3 embrioni sunt de gr 1 si doi de gradul 1-2. Dr mi-a spus ca edomentru a fost putin cam micut 8,6, dar de aceea mi-a dat cycloproginova. O sa ma omoare asteptarea.


oooo 5 embrioni, super, cate celule aveau?
bafta, pe cat faci beta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna seara fetelor

am fost plecata din bucuresti......azi n am ajuns la dr Albu, dar ma duc maine pe la 3 sa vedem ce cum si in ce fel.....in rest sunt ok; ma mai inteapa ovarele, dar suportabil.
pupi fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela au fost embrioni de 3 zile cu 7-8 celule. Ieri am stat aproape numai in pat, cu picioarele pe o perna.Dr a spus ca ne vedem in 2 sapt. Daca am facut transferul luni, 26 eu cred ca pot face beta sambata pe 8, numai ca nu stiu daca cei de la medlife fac analize sambata. Parca nu as vrea sa o fac la v babes ptr ca acolo am facut 2 teste si au fost negative.
Hai sa ne spui ce ai facut azi la clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica foarte buni embrionii, sa dea DD sa se prinda si sa stea cumintei 9 luni.
bea ceai de cretisoara, ananas, lactate si alte fructe.
Medlife are laboratorul deschis sambata, cred ca poti face testul.


Mergi la inceput