Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nastere usoara, Diana! Si multumim ca te-ai gindit la noi! Abia astept sa ajungeti acasa si sa ne spui tot-tot cu pufoselul in brate. Trebuie sa fie minunat pentru dvs., mama Dianei sa intrati aici, pe un forum pentru si despre copii, unde odata fetita, acum si ea si ea inscrisa ca mamica. Multumim ca ne-ati anuntat, felicitarile pentru al doilea nepotel un pic mai tirziu.

Puku, pereche! Felicitari si sanatate. In timpul saptaminii are doar o zi o ora de pian, dar de la 3 la 4, si de doua ori seara, patinaj. In rest, burta pe carte, vrea-nu vrea (si nu prea vrea), lectiile, lucrat din culegere, nu mult, dar atit cit sa nu stea degeaba, citit... nici televizor sau filme nu are. Sanatate multa, ca vad ca ai nevoie.

Am reusit dupa citeva saptamini sa aducem programul pe un fagas bun, in sensul ca i-am bagat aseara in pat la 8, pina la 8.30 giugiuleli si povesti, la 8.30 le-am dat stingerea. La 9 dormeau toti trei (numai dupa 10 reuseam acest lucru) Si dimineata la 7 fara un sfert au fost toti in picioare, s-au sculat singuri, la 8.20 eram singura, toti erau deja la gradinita, scoala, servici. Asta da libertate! Sint citeva ore bune cistigate pentru mine si odihna mai multa si mai la ore normale pentru ei, timp mai mult de gradinita pentru Tudora, care bocea mereu la ora 3 ca ea nu s-a saturat de stat la gradinita. Iar Lisandru a ramas chiar si la ora asta devreme fara sa plinga deloc, ceea ce nu ma asteptam.

Simona, tu esti bine?

Daiopri,

Pe restul va !



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Diana, nastere usoara!

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

http://www.youtube.com/watch?v=0Gbz-Lau5tc

stiati ca a murit Patrick Swayze, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Ultimele stiri despre Diana! Are 3 cm dilatatie, doctorita i-a rupt membranele iar contractiile nu sunt foarte dureroase si se succed la 3-4 minute. Asa ca se mai asteapta putin pina se va face epidurala.
Doctorita a spus ca in 4-5 ore se va naste bb2. Doamne ajuta!
Va multumesc in numele Dianei pentru incurajari si majorete.
Va tin la curent cu evolutia evenimentului.
Lia


Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +40s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Diana-nastere usoara, si bebe sanatos si mincaciso,tinem pumnii sa nu suferi prea mult!
Daiopri-vrem vesti ma rog sa fie bine si sa ajungi in vacanta cu bine, unde vrei tu si sa aveti fun ca meriti din plin, ce face pisoiul?
Pucku-felicitari pt pereche si rabdare cu carulIncercam sa ne acomodam,ieri a fost priam zi de gradi pt Alex, a fost binisor,mai putin cu mincarea unde a fost dezastru,dar a dormit ceva si nu prea a plins ca e sora-sa cu el la ora mesei,la somn si cand ii scoate afara, asa ca pt asta ma felicit ca am ales acelasi loc la Montessori-acum dc mai iese si pasenta sa se aprobe sa faca de la 4-5 dans, franceza si pian, am aranjat-o ep Emma de activitati si de la 5.30 incolo ma pot ocupa f. mult de ei, mai ales de Alex care e super bulversat cu atatea schimbari si cu limba-maine mergem la medic, sper sa gasesc unul luminat sa ne ajute RAPID!!!
Olga-cum sunteti, ce face Sofia?
Khristin-cum e piticul,s-a obisnuit, tu cum esti cu scoala?
Nelia-bravo ca sunteti asa ordonati si faceti fata..
Katrinelu-ce face Julia, cum mai esti?


Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Diana, nastere usoara, bebe sanatos!!!

Simonna, imi pierdui talentu' ca vaz ca tot combo esti! Ori vrea si miss sa nasti in weekend? Uite una la inaintare si pt voi!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

!!!!!!Hai Diana, hai bebe !!!!!!


mama, ce boceala m-a apucat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Hai Diana!!!



Asteptam sa vedem ce iese din oul supriza!!!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Hi Diana!!!!!!! Si bebe mister!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Hai Diana

BB surpriza te asteptam cu mult drag.


Pucku, dar e musai sa faceti nunta acum? Nici eu nu am apucat sa fac decit ceremonia civila (ca eram in postul Craciunului) si apoi am ramas imediat gravida.Asa ca nunta mea s-a tot aminat. Cind am botezat copiii am ramas cu nasii in biserica si ne-au citit si noua. Nu am avut eu nunta in toata regula dar stiu ca am fost la biserica.
Apropo, mergi la preot roman? Eu cunosc un preot roman in Quebec, in cazul in care cauti asa ceva.

Si ai grija de tine ca ai cam tras in ultima perioada.

Nelia, parca nici nu-ti vine sa crezi ca ai atita timp la dispozitie,ah? A venit si timpul tau acum.
[b]


Mergi la inceput