Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

apar si eu dupa un secol, ca sa nu m-a dati disparuta

burticiile vad ca sunt inca intr-o bucata, Bb stau bine mersi la caldurica...stiu ei ce stiu, ca s-a frig afara si nu mai e vreme de bronzat nasul.....scoate majoretele? asa de 15 septembrie.....de unde cumparati voi rochitele de burtica ca la qc nu e nik

a inceput scoala si pt cei mici si pt cei mari, bafta in noul an scolar tuturor

Monicutza sa va fie de bine intrarea in casuta noua, sa o stapaniti sanatosi

Miki haideti la noi in parc, suntem 85% europeni.....cum sunteti la gradi? mai da-mi telefon cand apuci. veniti la zilele culturi romanesti in 3 la seara?

Denisa cum e cu puii acasa? v-atzi obisnuit cu programul?

Nelia, ouau ce de activitati aveti
mai paseaza si la mine energie ...fetele, au si in timpul saptamani multe? ca la Steph la scola nu au activitati extra si in wk nu stiu ce sa aleg mai repede

Ione bine ai venit, asa am avut si noi senzatia cand am venit pt prima data in partea franceza, in vacanta....nici nu stim cum au trecut cele zile, era asa de placuta senzatia.....in mai putin de un an eram deja plecati din toronto si nu m-as mai intoarce acolo nici platita

Daiopri esti in gandurile mele in fiecare zi

Roxana e tare dulce Isa in poza de la intalnire

acum despre noi....am cules o alta viroza care s-a trasformat in sinuzita am fost 10 zile mai mult taras, m-a pus la pamant efectiv, n-am fost in viata mea asa leguma, nu am facut decat sa zac si la 3 zile sa fac mancare....acum incep sa-mi revin si sa contui proiectele incepute....printre care curatenia, care intre timp s-a mai stans ...innebunesc....asa ca trebuie sa trec in vizor baie, bucatarie general, cu dulaputi si pereti, debarale, boxe, mutat calculator si adus patul lui bb, pregatit toate cele pt bb, facut si lui un colt......uff

printre astea se ma adauga un eveniment important care-mi suge multa energie...o nunta si nu oricare , ci a noastra....nu am facut in romania decat cununia civila, cea religioasa urmand sa o facem la Toronto, care nu s-a realizat si uite asa din una in alta ne-am hotarat sa facem acum, in 10 octobrie.....problema cea mai grava este ca nu gasesc cu ce sa ma imbrac, am inceput sa disper asa ca va trebui sa gasesc material si un croitor care sa-mi faca o rochie pe comanda care sa ma incapa.....

copilul a inceput scoala, sotul la fel, care pe langa toate cele incepe campania expozitiilor cu lucrarile lui, asa ca intram intr-o perioada nebuna
Steph continua calaria si inotul liber, si astept raspuns daca v-a frii primita la desen si modelaj, clasele incepand de la 6 ani

Bb e un agitat, sotul a prestat bine asa ca o sa aiba un baiat, lungan ca si el...discutie la eco....cati cm are bb? a pai la varsta asta 20 sapt toti au 25 cm....mai putin al vostru are 27 cm(reamintesc ca Steph a avut la nastere 4,9 kg, deci Bb baiat se estimeaza a fii mult mai mare ca ea, deja am o burtica uriasa)
imi da niste coate cateodata

cainele se scarpina de nu mai poate de la alergii asa ca trebuie sa-l duc la vet, alti bani alta distractie....

va las ca azi am reuniune sindicala la servici....si mai trag o fuga dupa rochii la un magazin, nevizitat inca

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Buna fetelor!

Am intrat pe forum ca sa va anunt ca Diana a plecat la spital sa nasca. Sunt foarte emotionata pentru ca voi deveni bunica pentru a doua oara. Va sarut si promit sa va tin la curent cu ultimele stiri.( doar sunt purtatoarea ei de cuvint).

Lia ( mama Dianei)

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +40s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Naste Dianaaaa...

O nastere usoara, suntem alaturi de tine. Un bebic sanatos (si sa ne spui si noua ce are intre picioare ca eu mor de curiozitate )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Pucku felicitari pentru baietel. Dar cam multe ai adunat in ultima vreme... ai colectat toate virozele din Qc city? Spor la organizat nunta si distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Dianaaaa, nastere usoara si un bebe sanatos! Si eu sunt tare curioasa sa vad ce o sa ai, fetita sau baiat.

Magda, cu Razvan (6 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mesaj telefonic de la Diana:" Cami,a venit momentul! am vrut doar sa stii."

Diana,nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Diana, nastere usoara!
Unde's mai marjoretele ALEA!
hai Diana, hai bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Diana, nastere usoara si un bebelush sanatos !!


Si ptr mama Dianei, un gand bun !! Multumim ptr. mesaj.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Nastere usoara Diana!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

nastere usoara Diana!!
bebe sanatos !!

pucku felicitari pentru baietel! mai, dar ce ati mai tras-o cu virozele astea...

Mergi la inceput