Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Ceva vesti de ultima ora despre bebe si Diana? Ktrinelule, si pe mine

Pucku, sa aveti o petrecere frumoasa !



am niste nervi! are fiu'meu o ...nici nu gasesc cuvinte...de invatatoare anul asta fishneatza quebs cu vacs experienta de douazesi ani din chibougamu-cred, o sa fie tot un show sper sa scape sa n-o scutur; binenteles ca imi trage niste mesaje timpite iar la a mele nu raspunde niciodata(gen sa-i pun collation-santé, ce-i f_te pe astia ce maninca fiu'meu cind eu fac echilibristica sa-l hranesc sanatos in conditiile in care el maninca o foarte mica varietate de alimente si la scoala nu-i pun niciodata timpenii gen coshonerii, dar nici genul sa roada legume crude nu-i ma bucur ca se agita pe biscuiti bio fara gluten tocmai quebsii, ei care peste saptamina maninca legume crude si in we hamburger, pitza, cola si coshonerii ) si i-am cerut mailul de trei ori sa-i pot explica, de fiecare data da-da si ciuciu-raspuns;
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Nu am citit tot ca m-am emotionat si grabit sa ii zic Dianei nastere usoara!
D-nelor dragi va multumesc la toate pentru gandurile bune.
Nu a vrut dr sa imi faca ultima tura la 2 sapt, asa ca ramane cum am stabitlit
Incerc totusi sa imi strecor o sapt de vacanta.
Pucku felicitari pt baietel.
simonna scoatem pompoanele?
trebuie sa fug dar inca o data vreau sa va multumesc in grup pt sustinere si scuze ca nu apuc pe rand
Maine yupii!!!

PS: Motanul meu zice ca nu vrea ca eu si tati sa ne mai facem bday party caci o sa ajungem la 100 si murim Cum sa ii explic ca e ok? El zice ca devenim batrani (de parca am avea de ales si apoi eu zic mersic sa prind suta aia) si o sa fim ciudati si urati si apoi murim Nu-s de unde se trage. Si am facut greseala sa ii spun ca si el si toata lumea si s-a suparat rau
Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Revin ca am mai citit nitel.
Ktrinel, de ce sa plangi mama?fetele frumoase.
Ana musc-o de gat De unde stiti voi ce si cum cu invatatoarele ca eu is la furat. Tre sa ma duc mai des pe la scoala sau la PAC meetings alea? Ca ma depaseste si mi-e ca dorm in front.
Sa va zic ca motanul merge la inot, gimnastica si l-am inscris si la drawing/painting? Asta daca va intrebati pe unde umblu
Si cand am ceva timp ma intalnesc din intamplare cu rocs in mall
Rocs mai zi si tu ceva pe aici
Denisam bine ca au ajuns cu bine copilasii. Succes la ce ai de facut.
Pisoiul creste pe zi ce trece, se taraste prin transee, si rade si chiuie mai mereu. Ce sa zic, parca stie cat alerg si e cumintel nu am ce zice (oare din cauza ca are grija sora mai mult?)
Oricum in dec raman full time mom si sper sa recuperez ce pierd acum cu fluturarile mele, ca nu se mai termina
Ange tu ce faci?
Mikiion sanatate lui Marc.
DanaP, Simona, Maru, nu ne plimbam prin Ca din pacate ca e scump frate sa ma zbor de la mine la voi
In principiu cred ca o sa-l "lovesc" pe motan cu un disney de o sa se mire juma de an, si incercam sa vedm LA si San Diego. Daca m-or tine puterile
Ceva sugestii pe unde sa stam?
Acu chiar fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Daiopri, beau cu tine, sa fie cu folos!

Pucku, felicitari pt baby boy! 4900 zici??? Iioi!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Daiopri uite eu www.anabellahotel.com/" target="_blank">aici am stat cand am fost la Disneyland (acum 7 ani!), la cateva minute de mers pe jos. Mie mi-a placut foarte mult hotelul, stil hacienda, cu piscina incalzita... (am fost la sfarsit de octombrie) si desi vremea a fost excelenta seara si dimineata era racoare totusi. Lorelai de Ottawa stiu ca a facut traseul asta mai de curand si ei au stat in alta parte. Noi vrem sa-l repetam in ianuarie 2010, dar sa includem si San Francisco.

Ceva vesti de la Diana???

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sint la curs si abia am asteptat pauza sa vin la biblioteca si sa intru pe DC! Cine ma vede aici in pauza zice uite, ce studioasa... Vad ca nici o veste de la Diana! Mor de curiozitate sa stiu ce naste! Imi frecam miinile in ultimele 5 minute de curs gindindu-ma ca poate aflu... Hai, Diana!

Daiopri, si pe tine te , citesc acasa pe-ndelete si revin.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Diana, nastere usoara, bebe sanatos si mincacios !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Noi sintem cam sonati . I-a fost furata masina sotului, din parkingul companiei (cu plata) Acum sa vedem ce se intimpla, fiindca masina am cumparat-o noua acum 2 ani si avem asigurare completa la ea...Daca nu o gasesc in 30 de zile, vom putea lua alta masina la fel. Dar daca o gasesc busita, o vor repara...Cel mai tare a plins copilul

Si tot despre idea mea fixa cu internetul si Facebook (v-am mai pus un articol acum citeva zile)...Acest articol l-am primit pe email, poate are citeva pasaje mai paranoice si deci discutabile, dar din pacate cred ca in mare parte este f.adevarat.

Afla adevarul despre Facebook: din nefericire, de lucrurile bune pe care unii le fac, .. altii profita,ca sa faca rau ...

În aceasta saptamâna la televiziunea argentiniana a fost reportaj zilnicccu Joaquin Lopez Doriga ( jurnalist mexican) pe tema Facebook, hi5,Myspace, Sonic, etc, si cât de periculoase sunt. Exista si un reportaj-jurnal în ziarul Milenio , cu privire la modul in care diversi teroristi au avut ca sursa de informatii sigure si directe blogurile, Facebook si hi5.
Intervievati anumiti hoti si rapitori spun ca au intrat pe net si au
vazut portretele, casa, masinile, poze de calatorie situatia sociala si economica si nivelul la care triesc persoanele acelea. La televizor, unul dintre ei a declarat ca inainte, pierdea mult timp înainte de a actiona pentru a identifica candidatii pentru rapire, dar acum cu Facebook si informatiile pe care oamenii le pun de bunavoie în retea, nu mai sunt confuzii sau dificultati in a investiga modul în care ei traiesc, sau cum se deplaseaza copiii la scoala si care sunt parintii lor, fratii si prietenii. Asa s-a întâmplat cu Alejandro Marti (tanar mexican ucis de rapitorii lui).
Familia a închis blogul sau dupa ce au realizat ce potential periculoase informatii da tineretul, care socializeaza acolo cu bucurie si fara a banui ca unul dintre contacti poate fi un ucigas. Protejati-va copiii, si nu puneti informatii periculoase în retea!
Adevarul cu privire la "Facebook"

Facebook vinde informatii utilizatorilor cu cea mai mare oferta. Citez: "Ceea ce multi utilizatori nu stiu este ca, în conformitate cu termenii contractului, facând clic pe rubrica" accept", practic ofera Facebook exclusiv si perpetuu drept de proprietate asupra tuturor informatiilor si imaginii sale publice. "
De fapt, spune expertul, cei inscrisi, autorizeaza automat utilizarea de catre Facebook perpetuu si transferabil, impreuna cu
drepturile de distributie publicului si toate atasamentele de pe site-ul lor.Conditiile de utilizare arata ca Facebook isi rezerva dreptul de a acorda si sublicentiere cu tot "continutul paginii web a utilizatorului", pentru alte afaceri .. .
Fara consimtamântul lor, mai multor utilizatori li s-au transformat
imaginile în publicitate pentru comertul privat.

Dintr-o data totul este publicat, inclusiv fotografiile personale,
înclinatia politica, starea de spirit, si interesele individuale chiar si adresa de acasa, si accesibile fara permisiune miilor de utilizatori.
Trebuie sa credem, cum spune domnul Melba, ca multi angajatori, pentru a evalua pretendentii, cauta pe Facebook informatii intime despre solicitanti.
Testul pentru o pagina de pe Facebook nu este privat, fapt pus in
evidenta în cazul celebru cand John Brown University a expulzat un student, dupa ce a descoperit o imagine pe Facebook unde acesta era imbracat ca un travestit.
O alta dovada - cazul în care un agent al Serviciului Secret a vizitat Universitatea din Oklahoma , pentru un student din anul doi, Saul Martinez- pentru un comentariu publicat de acesta impotriva presedintelui. Si culmea rautatii, problema nu se încheie în cazul în care utilizatorul decide sa se retraga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Fetelor este fetita!
S-a nascut in jurul orei 21 si se numeste Sonia-Teodora. A fost foarte galagioasa la aparitia ei pe lume si a inceput sa suga imediat ce a fost asezata pe pieptul Dianei!
Are picioare lungi si degete de pianista dupa descrierea mamicii!
Mai multe amanunte sper sa primesc miine. Pina atunci va sarut in mumele Dianei si va urez noapte buna.
Lia

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +40s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Bine ai venit pe lume SONIA TEODORA Felicitari parintilor si bunicilor

Mergi la inceput