Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Hello!

Din nou, tot bine (si oricum in weekend sint ocupata, n-am timp de nascut. Asa ca ramine pe sapt. viitoare :), da' tre sa nasc luni, ca joi am rencontre de parents si e important sa ma duc. Daca nu, de vineri incolo se deschide sezonul la nascut, ca mi se termina activitatile obligatorii :))

Dana, aia cu papucii bransati (Oana, am ris cu lacrimi :)) cred ca se traduce prin ultimul racnet al modei, ca fiu-meu de cind isi da cu gel in cap diminewata de dimineata (asta-i bine, ca il obligha sa faca dus in fiecare zi!) zice ca are "un look branché".

Ah, a descoperit Atomix fetitele din cartier... :)) Este una mai inalta ca el si mai mica cu un an, si mai este una mica de statura, in clasa a treia, fisneata ceva de groaza, ii merge gura si face-un ala-bala cu el... Azi a venit f. multumit, "asa bine ma inteleg cu fetitele astea, mami!", dupa care i s-a dus gura in jurul capului si am aflat ca miine la trei jumate e invitat la bine-cunoscuta MAriane. (Mama ei nu stia, dar asta era ultima lor problema :))

Denisa, ma bucur ca ti-au venit copiii acasa... lunga vara, asa-i?

Daiopri, I'm fine! Multa, dar cu un scop. Bine zice Dana: nu faci vacanta la Montreal? If you consider it, te rog sa dai un semn, si daca nasc in ziua in care veniti si tot te vad

Ione, de muylt n-am mai citit asa mesaj entuziast... cred ca pe-acolo m-am simtit si eu cind am aterizat aici. Apartamentul o sa-l scimbati, nu te ingrijora, profita si plimba-te inainte sa-ti gasesti de lucru, ca pe urma intri in rutina si nu te mai tenteaza chiar asa.

Monicuta, bafta cu casa, sa aveti o viata frumoasa in ea! Sa ne aduci poze la urmatoarea intilnire! Ia-o incet cu toate, nu te supra-obosi, du cutiile alea in basement si inchide usa pe ele. (Oare ti-am spus ca eu am adus cutii in casa asta pe care le impachetasem in Cote St Luc si n-am apucat veci sa le desfac in prima casa?)

Ladies, sint solicitata sa imi scot contractiile la plimbare prin cartier, so pe curind, aveti grija de voi :))

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vai de sufletu' meu, mamaano, ca io astept certificatu' ca prostu-n papusoi, si certificatu'i in sertar de la 5 zile dupa ce l-am comandat. Ma bucur ca ti le-am gasit, acu' mai apuc oare dollar sus si back to school shopping? Da' de ce nu scrie clar sa stie si prostimea?

Simonna, luni vine don'soara! Ok asa?

Daiopri, beuta cu folos, uite, faci Qc, On in vacanta, io si-asa ma plictisesc acasa!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Simonna, da, asta am vrut sa spun "bransat", sa fii la moda Sa inteleg ca este un termen folosit doar de francofoni ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

mQQm dollar sus slabe sanse din pacate...
simonna deci pe luni ramane

am niste vecini portughezi, tineri, cu 3 copii:7, 5 si 2 ani; si-au facut loc de joaca frumos in backyard anul trecut... vara asta nu i-am vazut niciodata afara la joaca... si aseara le mergea aerul conditionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Intrasem sa vad daca e rost de majorete!!!! Deci, ramine pe luni, sa inteleg... Bun si luni, ce sa facem! Asadar, zilnic scoatem trompeta si...asteptam! Va pup burticilor si asteptam vesti de la voi!

Daiopri, tinem pumnii si numai ginduri bune!

Va uram we placut, insorit ,cu multe activitati pe-afara! Noi mergem la cules de mere in St-Eustache> Va pup!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Asadar luni avem intalnire de majorete pentru miss Z.? Sau mai facem vreo repetitie generala pana atunci, Simo?

Diana tu cum esti, acum ca ai ramas fara soacra, te-ai mai linistit? Vrea bebe sa iasa sau e inca mai bine la caldurica? Ne mobilizam si pentru tine?

Pe 12 septembrie, intr-o zi de luni, cu foarte multi ani in urma , a iesit si frate-miu la lumina!



"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Codritu iti multumesc foarte mult pentru Music Circle. I-am google-it si am vazut unde sunt locati. I-am si sunat vineri si mi-au zis ca tocmai il vandusera pe ultimul in dimineata aia dar au facut comanda si m-au pus pe lista. Sper sa-l primeasca luni.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

pitilache la multi ani pentru baiat! (seba?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

mamaana merci mult de urari! e vorba de frate-miu (de asta ziceam ca e vorba de fff multi ani in urma !

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

asa se intampla cand citesc pe fuga

Mergi la inceput