Sezatoarea canadiana(154)Bun venit Sonia Theodora!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Salut.

Intru scurt...

Cami merci mult

Daiopri numai bine. Ma gandesc la tine.

Gravidutze v-am urat de toate dincolo.

Daca veniti careva in Toronto sau cineva din Toronto merge la Montreal va rog sa-mi spuneti si mie. (si mai ales daca aveti loc in bagaje). Istetul de barbatu-meu a uitat caruciorul si babycarrier-ul la Montreal. Inutil sa va spun cata nevoie am de ambele, nu? Merci mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

olga,te rezolvam.zice colegul ca aproape de tine este un truk stop.poti merge acolo(numai in cursul zilei)? te poti deplasa tu cu copii? te sun astazi.pup

roxana,o sa va povestesc eu de ce nu am ajuns la intalnire...

Ana,la multi ani! habar nu am avut ca a fost Sf.Ana dar nici nu e de mirare pt ca nici de Sf. Maria nu am stiut.Parca as trai pe alta lume!!!

pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Asa, asa, dati cu agitate ca nu se mai poate !
Nu credeam ca ajung sa ma vait dar uite ca o fac ... e a doua noapte cand imi paraie oasele (eu zic ca de la greutate, poate o fi adevarat ce zice si monicutza ca se largeste bazinul, eu nu simt) iar ziua nu reusesc sa ma odihnesc din cauza de bebeu super activ in burta.
Si nici iarba nu-mi mai place, gura nu-mi mai tace ... trebuie sa se intample ceva in weekendul asta.
Renunt la ideea cu balanta, sa iasa ce-o iesi, dar mai repede ! Of si acum vine 13

Dana (podeanu) azi pleaca numai soacra-mea ca incepe luni scoala (e invatatoare), socra-miu care e liber profesionist mai ramane o luna, ma descurc eu oarecum, deja mi-am facut o idee in saptamanile astea cum sa-l iau ca sa fie bine. Mai naspa e cu barbate-miu care se ia tot timpul cu el in gura, si eu sunt la mijloc, ce sa-i faci.

Daiopri, tinem pumnii sa iesi bine dupa "beuta".

Ana Stroe, intrasem in primul rand ca sa-ti scriu o informatie pe care am gasit-o intr-o revista despre cursuri de teatru. Uite:
1. INITIATION AU THEATRE pour les 6 a 8 ans
Ecole des arts et musique de Rosemere 450 621-8380

2. INITIATION AU THEATRE
Le Theatre pour enfants de Laval, cet organisme de Laval-des-Rapides, initie les jeunes a l'art dramatique 450 629-8530


Monicutza, chiar ma gandeam la tine ca trebuie sa fii super ocupata cu mutatul si ca de-aia n-ai mai intrat pe aici. Ma bucur ca sunteti bine, asta e tot ce conteaza, restul le rezolvati. Parca aveati ceva de rezolvat cu un geam, daca imi aduc eu bine aminte, faceti si voi ce e mai important, asta cu vopsitul nu e chiar asa urgent, sa fie casa functionala.
Si asta cu luatul in brate am experimentat-o si eu cu Victor si cu bunicii, dar eu le-am zis de la obraz atunci cand am considerat ca deja se alinta cand vrea in brate, sa-l lase pe jos ca eu raman dup-aia cu el. Dar in acelasi timp imi dau seama ca e si o faza prin care trece, acu vrea sa faca el tot singur, sa mearga numai pe bordura, e copil mare, si dupa cinci minute vrea in brate, se lipeste tot de mine si imi spune ca e baby.
A, si Victor doarme cu carti si jucarii in pat, dar mie nu mi s-a parut nimic aiurea, a inceput cand i-am dat un perete jos de la patut, apoi nu mai avea loc de jucarii in pat si i l-am extins, acum are pat dublu, si loc de jucarii si carti.
Restul proastelor obiceiuri eu zic ca se duc odata cu bunica, daca doar ea le practica. Invatul are si dezvat !

Ione81, bine ai venit la Montreal ! Deci e adevarata faza cu lipsa vietii culturale la Calgary ? Ca am mai auzit marturii ale unor romani care spuneau ca este doar un oras de petrolisti care muncesc ziua si ies seara la crasma si cam atat
Iar ce scrii despre viata vibranta din Montreal ma incanta si pe mine, ca la noi la tara nu e chiar asa, latra cainii dar in curti iar copii pe strada sau in parcuri mai rarutz.

Gata, mi-am facut norma pe ziua de azi, ma duc sa termin de crosetat o paturica pentru bebe (ar fi ultimul lucru neterminat, poate asta asteapta!)

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +39s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

A, am uitat, Nelia, ne-ai tradat cu MJ ?
Sper ca e temporar, ca mi-e dor sa te mai citesc, sa treaca "doliul" repede.

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +39s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Diana, nu sint in doliu, ca nu-s fan infocat, dar aici cind intru va cunosc pe toate, ori raspund la toata lumea, ori nu... (si asa mi se pare ca in ultimul timp nu ma mai baga in seama nimeni de aici, dat asta pentru ca sufar de mania persecutiei de la cursuri) Si se discuta lucruri la care daca te apuci sa rapunzi, iti trebuie timp daca iei treaba in serios. Dar nu mai am timp, cel putin nu luna asta, poate se mai linistesc lucrurile un pic... ca tare bine era cind imi beam cafeaua cu voi, cu un bebe pufos in brate. Fuse-fuse si se duse...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

DanaP sora mea mai este aici, dar nu sta decat cu cel mic. Cica ii e frica de al mare sa nu planga dupa noi. Asa ca Vegas cade, ca daca merg il iau pe al mare. Apoi am vazut The hangover si nu imi vine sa merg in Vegas. Poate dupa ce ma renovez
Olga . Vazut boieroaica precoceSa stii ca astept sfaturi ca citisi undeva ca esti in declin (pe cantar bineinteles).
Diana, las ca asa am fugit si eu de 13 si cand colo m-au indus exact pe 13
Tinem pumnii! Simonna tu cum esti?
Nelia, da tu chiar nu ai astampar? Cand le tot faci pe toate?

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:


multam fain de urari de bun venit si de linkuri!
ma uit pe ele in fiecare zi.

pt cautat loc de munca, link-ul meu preferat este:
http://www.indeed.ca/ si mai era unul asemanator (eluta.ca), dar mie imi place indeed mai tare

asta e un motor de cautare care extrage joburi de pe toate site-urile gen monster, workopolis, nu mai trebuie mers pe fiecare site individual, si poti sa cauti dupa oras, profesie, cuvinte cheie, companie, etc... nu stiu daca este conectat si la placement emplois quebec, nu cred, pe asta il verific separat

da, ma duc sa-mi completez primul meu formular de EI din viata, ca am aplicat, desi eu am demisionat, chipurile sa-mi urmez sotul. nu stiu inca daca am dreptul, insa m-am gandit ca incercarea moarte n-are! :d

ce mai, sa aveti o vineri frumoasa!
abia astept sa mergem maine la marché jean talon :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Iar vin.

Denisule am vazut poze frumoase cu copilasi superbi! Cum a fost reintalnirea? Cum au calatorit?

Khristin mai traiesti? Am inceput si noi ieri scoala. Jale mare. Profesoara i-a dat cereale sa le lipeasca pe foaie si el le-a mancat Dupa aia super senin imi spune ca a avut cherios si ca Ms. Powell i-a dat.

Mona cum mai sunteti. Gata cu aranjatul?

Mi-ro a venit puiul? Cum e in concediu?

Daiopri da am pierdut 15 dar tot mai am frate. Cum ti-am mai zis nici de alergat nu pot ca ma tem ca misc placile tectonice. Si doieta nu pot tine ca inca ma suzeteaza fiica-mea. Dar si cand incheiem alaptatul cred ca nu mai mananc o vreme ca deja nu pot sa ma mai vad in oglinda.

Marutzu gata ai tai de plecare? Le-ai facut bagajelul? Mno ca nu mai vedem noi cozonac o vreme.

Cami merci mult.

Magda!!!!!
Cata!!!!!!!!!!
Try!!!!!!!!!
Inacanada!!!!!!!!!!!!!!
Mai voi iar dispareti cu anii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

va doresc un weekend minunat!!

olga am ras cu lacrimi la faza cu cerealele cred ca si al meu ar fi facut la fel...
mQQm da, ala e
denisam cum e cu copiii acasa?
daiopri cum e cu mancarea motanului la scoala?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:


mQQm m-ai facut sa intorc casa pe dos sa caut certificatele de nastere ale fetelor
macar acum stiu unde sunt
da, sunt emise de ontario - office of the registrar general si se numesc 'statement of live birth'

Mergi la inceput