Burtici fericite de septembrie-octombrie (195)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle, sar'na de sfaturi, mai ales ca ati mai trecut prin asta...si eu ma gandesc tot la asta, ca in noiembrie e prea devreme, ziceam si eu, numai ca mi-e sa nu sara lumea cu gura pe mine ca las copilul nebotezat atata timp. Ce probleme am si eu! Sar'na de vot la nume.

Suede, merci si tie.

Problema este ca imi plac amandoua cum vin si cu numele de familie, va fi foarte greu.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Fetelor,

Cat mai stiti ca se mai plateste o nastere cezariana?Eu nasc cu epidurala.Inteleg ca si trusa se plateste separat?
Am inteles ca lista este urmatoarea:dr. mana 1,dr.mana 2,anestezist,neonatolog,asistenta,moasa si restul asistentelor.Am omis pe cineva?


Daca aveti niste cifre noi...va multumesc foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fata Mosului .

Multa bafta pt data stabilita. Si ma bucur ca mai e cineva asa maniaca la cumparaturi, sa umble in lung si in lat pt un deal bun! Desi uneori am frecusuri cu sotul pe tema asta, ca cica umblu mai mult decat salvez . O fi, dar mie imi si place, daca sunt in pasa care trebuie ;)



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Nu ai pentru ce,cu placere...
Cat priveste botezul,noi am vorbit cu preotul si ne-a spus ca putem sa-l botezam oricand,nu exista un termen limita.Totul e la latitudinea voastra,cand credeti ca-i mai bine pentru voi..Noi o sa-l botezam in ianuarie,tinand cont ca se va naste in octombrie.


Citat:
citat din mesajul lui alex25

Elle, sar'na de sfaturi, mai ales ca ati mai trecut prin asta...si eu ma gandesc tot la asta, ca in noiembrie e prea devreme, ziceam si eu, numai ca mi-e sa nu sara lumea cu gura pe mine ca las copilul nebotezat atata timp. Ce probleme am si eu! Sar'na de vot la nume.

Suede, merci si tie.

Problema este ca imi plac amandoua cum vin si cu numele de familie, va fi foarte greu.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata fetelor si de la mine, mai tarziu ce-i drept! experimentez niste dureri de mijloc de toata frumusetea e adevarat ca zilele astea ne-am plimbat sa ne iasa pe ochi dar totusi....


alex mie imi place prima varianta de nume

Ioana 38+ cu

AMR 2 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

fetilii ... e trecut de 12 ... deci azi ma voi indrepta spre bucuresti pt cezariana de maine:

inainte de a pleca, voi mai avea cate ceva de facut asa ca va las o cafelutza si o bucatica muzicala draga sufletului meu:

http://www.youtube.com/watch?v=fWRzQBwPT-c&feature=PlayList&p=80CDDC0FD0B9E311&playnext=1&playnext_from=PL&index=1

(melodia incepe din min 2 cu aproximatie si va este foarte cunoscuta dar prefer aceasta interpretare a lui perlman cu orchestratia lui williams)


...sau ceva mai potrivit pt dimineata unei zile superbe:
http://www.youtube.com/watch?v=WhVe_IsTVJY

( sry video a fost retras de pe youtube)


...inca una ...sper sa gasiti astfel fiecare ceva pe gustul sau :

http://www.youtube.com/watch?v=VQ1zj0PDSn8



tuturor


daciana

37+ cu Darius Alexandru


Daciana, pupam. Te asteptam cu drag sa ne spui de mogaldeatza.

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

neata fetelor si de la mine, mai tarziu ce-i drept! experimentez niste dureri de mijloc de toata frumusetea e adevarat ca zilele astea ne-am plimbat sa ne iasa pe ochi dar totusi....


alex mie imi place prima varianta de nume

Ioana 38+ cu

AMR 2 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots



ia un no-spa si daca nu trec e nasol,pentru ca seamana a contractii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

ia un no-spa si daca nu trec e nasol,pentru ca seamana a contractii


contractii la asta nu m-am gandit

Ioana 38+ cu

AMR 2 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele si de la noi.Nu am mai putut intra din cauza forumului.Am fost asa de disperata ca am trimi8s mesaj la ei la desprecopii ca nu mai pot vorbi cu voi si sufar si ca sunt gravida.Asa ca sa-l faca mai repede.Insa cu neuronul meu gravid cum spuneti voi am incercat mozila si merge super.Cu sotiorul m-am impacat catusi decat nu in totalitate ca nu si-a cerut iertare asa ca inca e in pedeapsa la toate dar trecem noi si peste asta.Va multumesc din inima ca m-ati incurajat si ca ati dat petrecere pentru mine si devylla..
Madalina84 ( sper sa nu ma insel) am citit ca ai hepatita.Si o prietena a mea gravida in luna a opta a aflat acum cateva saptamani ca are hepatita.As dorii sa te intreb daca se ia la copil obligatoriu si ce fel de vaccin trebuie sa faca copilul in primele 2 zile de viata.De unde se cumpara acest vaccin si cat este.Mai trebuie facut ceva?Te rog mult sa ma anunti ca este disperata saraca fata
Tin si eu galerie lui DIAMAR sa fie bebe sanatos si ei recuperare rapida si sa aiba laptic
Alex mie imi place prima varianta de nume

+36 cu bebeluuta scumpa Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

App, mai fetelor care nasteti acum mai la sfarsit de septembrie, cand faceti botezul la comori? Eu sunt intr-o mare dilema daca sa ma grabesc pana se intra in post pe 21 noiembrie sau sa astept pana dupa 07 ianuarie.....voi ce ziceti??

Aaaa, sa sa nu uit, dati-va si voi cu parerea la nume, va rog. Se pare ca au ajuns in finala 3 variante:

1. Alessia Enise
2. Alessia Zeina
3. Alessia Ruxandra Enise

Astept voturi!

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)



1 si 3, dupa parerea mea :)

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput