Burtici fericite de septembrie-octombrie (194)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

LA MULTI ANI tuturor Mariilor, Marianelor, Mariucilor si Anelor!!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Kawaichan, uite ca pana m-am mobilizat eu sa iti raspund si sa iti zic nastere usoara pt joi, bb Joshua s-a razgandit si si-a itit nasucul in lume!!! Nu stiu detalii, ca sunt cu un capitol in ruma, dar ma bag la recuperari! Sper sa ai o refacere usoara si sa ajungeti cu bine acasa! Daca ai nevoie de ceva, da semne aici sau pe PM - valabil si pt toate celelalte fete!!!

grasunelu' si pe mami lui

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


Monikus, ne ardeam amandoua la manute ca si eu ziceam ca e baiat

Doftora care urmareste sarcina mi-a spus sa am bilet de internare
.

vazut josh care zambeste fericit la mami.
vreau si eu....

iulia, , nu e un semn de .......nastere.



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Lutoniana, multe felicitari pt cuibusor. Va doresc sa fie unul plin de fericire, momente minunate si sentimente superbe!!! Si o sa vina si ea masina si proprietatea imobiliara personala, fii pe pace!

Te pup in avans pt "scadenta" si iti doresc sa mearga totul "shnur"

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Anomis, eu toata sarcina am fost deranjata la stomac, unde inainte sufeream de constipatie, sa nu zic ca in ultimele zile zici ca e robinetul deshis, deci daca asta era singurul semn de nastere...

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Raluk, am vazut ca ai intrebat ce te faci cu un bb lenes. Ei bine, pe Lisa o dezbracau in spital la pielicica goala, saracuta, dar alta alternativa sa o tina treaza nu prea avea. Apoi imi ziceau sa o mangai pe fata daca adoarme. Ea era si lenesa, a avut si ea icter prelungit (si extra prelungit, am crezut ca innebunesc vreo 8 saptamani, daca nu mai bine!!!!) Numai ca ea nu papa chiar din 15 in 15'. Desi a avut si colici fff nasol si ura din inima sa doarma la orizontala, a fost un bb cuminte, a papat frumos si eu am alaptat-o cat de des a vrut - altfel risti sa nu ti se regleze productia si sa intri intr-un cerc vicios - n-ai stimulare => n-ai laptic suficient => dai formula => n-ai stimulare suficienta si tot asa...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Pazza, casa de piatra si sa fiti fericiti 1000 de ani!!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Pazza, casa de piatra si sa fiti fericiti 1000 de ani!!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009


Ca bine zici. Si eu am uitat sa ii spun Casa de piatra , un bebe sanatos si mancacios si multa, multa fericire.

Monica 33+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

adimercedes- ne bucuram ca ai intrat sa ne dai vesti despre voi intrebau fetele de tine. cat despre aniversarea fetei...ai deschis un subiect fierbinte, si noi trebuie sa ne organizam pentru 30 septembrie cand Laura va implini 12 ani. In fiecare an a avut ceva special, dar anul asta suntem in pana de idei. O singura data i-am facut acasa (exceptie 1,2 si 3 ani), cred ca la 9 ani si mi-a ajuns. Mi-au lasat casa ...vraiste.
La locuri de joaca nu mai tine de mult...
Anul trecut am fost la o terasa in Parcul Tineretului au mancat cate o pizza si tortul de rigoare, le-am organizat fel de fel de concursuri, cu rolele, si s-au dat in masinute pana nu au mai putut. anul asta....habar nu am


Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 38+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)





Miha, sa-ti traiasca puiutii si tu sa te refaci repede!!!

Cat despre petrecerea Laurei imi dau seama ca e mai dificil decat la 2 ani . Eu in parc o sa rezolv situatia sau acasa, daca e vreme nasoala. Insa stiu ca nu va tine multa vreme figura asta... Nu stiu ce sa iti sugerez. Aici ai posibilitatea sa inchiriezi sali de joc, gen catarat pe pereti, stiu ca si in Bucuresti poti inchiria sali cu biliarde etc. O alta idee, daca sunt prin zona si Laura e interesata, ar fi sa inchiriati o sala sau cateva linii de popice - la noi sunt tare po****re.

Ma mai gandesc si iti mai scriu daca am idei.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


Alex,, si eu sufeream de constipatie before, si o combateam cu si , dar dupa ce am aflat de bebe le-am lasat pe amandoua si .... m-am constipat la greu.
Acum am ok-ul doftoritei sa iau Herbolax si fier si vit c..... iese un coktail interesant .... dar nu ma constip.

ok deci sa nu ma sperii daca ma inmoi tare la stomac

37+

Mergi la inceput