Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi86 spune:

fetelor cum faceti fata statului in casa din cauza vremii? eu obisnuiam sa l iau pe robert si sa ma plimb muuult (noi stam in chiajna langa militari )si luam tot satu la picior acum doar asa un pic pe strada ca ingheata puiuazi pe la pranz l am plimbat vreo 20 de min si avea un nasuc rosu ca un om de zapada dar ii placea grozav ca nici nu misca statea si privea .oare la iarna cum vom trece peste atata stat i casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

astia cu hainele lor..cica catalog toamna iarna..si numai maneca scurta au???



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Incerc sa scriu de pe mobil, sunt la spital.
Alex a iesit din coma, fantastic, azi dimineata la 6 jumate. E incredibil, o sa tin minte asta, si legatura dintre noi, mai ales in unele momente... nu mai spun acum.
Face insa colvulsii, ce a zis asistenta ca e normal, controlul fiind coordonat de creier, si ii dau benzodiazepine, daca bine imi amintesc e ceva din categoria diazepam-lorazepam, ce primea si in ro, data trecuta.
Deci doarme, doar l-am vazut si l-am atins, l-am mangaiat pe mana, si am intrebat asistenta daca il pot saruta pe obraz. E intubat, deci atat puteam. Vroaim sa simta si el sarutul, cum am simtit eu azi dimineata sarutul lui. A dat din cap asistenta si a zambit, si mi-a spus sa nu imi fie teama de el, cred ca se vedea ca ma temeam si sa-l ating.
Nu va mai zic, azi dimineata cand am ajuns, cineva murise, era pe masa cu rotile, il scoteau din sectia de reanimare, acoperit cu cearceaf. O secunda m-a strafulgerat gandul ca ce visasem eu era sarutul de adio. S-a invartit lumea cu mine, am simtit ca lesin, dar asistenta a pus mana pe mine si a zis sa vin, ma poftea sa intru in salon la reanimare.
O sa intru mai tarziu dupa ce ajung in camera.
Doamne iti multumesc pt ca ai grija de Alex! Te rog fa o minune!


Doamne ajuta!

Si un pupic de sustinere pt Monica.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Citat:
citat din mesajul lui petrean

nu trece cu paracetamol..si plus ca am "un chat dans ma gorge"si am si febra..plus..un ulcer gastric..care nu-mi permite sa beau orice medicamente....eh..sunt multe...



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Nu sint in masura sa dau sfaturi..., eu mai tineam sub limba comprimate cu propolis de la Plafar.
Sa va faceti bine, tu si puiutii



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

mersi am incercat si asta..fara rezultat...sunt la fel de racita..ca si in ziua in care am nascut gemenii...



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi86 spune:

petrean si eu mi am pus aceiasi intrebare dar oricum sunt superbe eu cautam ceva imblanit si nu am vazut asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi86

fetelor cum faceti fata statului in casa din cauza vremii? eu obisnuiam sa l iau pe robert si sa ma plimb muuult (noi stam in chiajna langa militari )si luam tot satu la picior acum doar asa un pic pe strada ca ingheata puiuazi pe la pranz l am plimbat vreo 20 de min si avea un nasuc rosu ca un om de zapada dar ii placea grozav ca nici nu misca statea si privea .oare la iarna cum vom trece peste atata stat i casa?


dc sa stam in casa???eu am nascut copilul cel mare in 15 dec..era o iarna....si l-am scos la nici 10 zile afara..si ieseam zilnic cate 2 oreacum..la 9 luni ne vom face probleme??eu una nu



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La multi ani si pentru mamici!
Maria_k
Mariana(Simina)
Anamariame



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi86 spune:

mamaaa!eu nu am experienta se vede ca stii despre ce vorbesti o sa ti urmez exemplul bine nu cate 2 ore cate 1 ora si 59 minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi86

mamaaa!eu nu am experienta se vede ca stii despre ce vorbesti o sa ti urmez exemplul bine nu cate 2 ore cate 1 ora si 59 minute

mami de robert

bine..ne-bine..sa stii ca andrei nu a fost atata racit..cat au fost gemenii care au prins numai caldura



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Novus, si noua ne-a zis pediatra ca nu prea e inchisa fontanela.. Mi-a zis sa-i dau cate 4 picaturi/zi timp de 6 saptamani.



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput