Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salopetele 3625 si 3625' (ben captusit) am una de 6 luni, luata la prima comanda, si una de 9 luni luata acuma; mutzu habar nu am cat de lung e, oricum abia intra in hainele de 6 lui, am trecut la cele de 9; nu e foarte lungut, o sa-l masor, dar oricum eu zic ca ce am luat sunt bune pana la 1 an, mai ales ca in aprilie cand face el un an, n-are cum sa mai fie cazul de salopetele alea; eu le-am calculat asa, ca pana la 10 luni, adica februarie
stai ca am masurat salopeta de 9 luni... are 56 de cm de la cusatura de la gat pana la talpute; mutzu meu din ce am reusit sa masor acuma (da asa, mai mult de fantezie ca se zbate ca un viermisor, are 48 de cm de la umeri la talpute; l-am imbracat cu ea si inoata saracu' deci, clar acuma o folosim pe cea de 6 luni (care e in uscatorie deocamdata, dar o masor si pe aia mai tarziu si va zic); stiu ca se recomanda iarna sa fie mai mari, dar in asta de 9 luni, sincer abia-i ajung manutele in maneci, deci e maricica (i-as fi facut o poza, dar nu-i convenea ca avea manutele inchise acolo)

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Incerc sa scriu de pe mobil, sunt la spital.
Alex a iesit din coma, fantastic, azi dimineata la 6 jumate. E incredibil, o sa tin minte asta, si legatura dintre noi, mai ales in unele momente... nu mai spun acum.
Face insa colvulsii, ce a zis asistenta ca e normal, controlul fiind coordonat de creier, si ii dau benzodiazepine, daca bine imi amintesc e ceva din categoria diazepam-lorazepam, ce primea si in ro, data trecuta.
Deci doarme, doar l-am vazut si l-am atins, l-am mangaiat pe mana, si am intrebat asistenta daca il pot saruta pe obraz. E intubat, deci atat puteam. Vroaim sa simta si el sarutul, cum am simtit eu azi dimineata sarutul lui. A dat din cap asistenta si a zambit, si mi-a spus sa nu imi fie teama de el, cred ca se vedea ca ma temeam si sa-l ating.
Nu va mai zic, azi dimineata cand am ajuns, cineva murise, era pe masa cu rotile, il scoteau din sectia de reanimare, acoperit cu cearceaf. O secunda m-a strafulgerat gandul ca ce visasem eu era sarutul de adio. S-a invartit lumea cu mine, am simtit ca lesin, dar asistenta a pus mana pe mine si a zis sa vin, ma poftea sa intru in salon la reanimare.
O sa intru mai tarziu dupa ce ajung in camera.
Doamne iti multumesc pt ca ai grija de Alex! Te rog fa o minune!

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



in fata puterii lui Dumnezeu, in fata legaturii dintre voi, in fata ta. Va iubim si asteptam in continuare vesti bune !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Monica, speram din tot sufletul sa fie bine pentru voi

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ieri a avut mutzu meu o zi super maraicioasa, a stat numai in brate, a miortanit, nu i-a convenit nimic, n-are rost sa va spun ca ma plimbam aseara cu el in ploaie, ca urla efectyiv in casa, si am zis "hai la aer rece ca taci tu"!!!!!! e fantastic cat ii palce cand bate vantul.... se mira pana se ineaca; asa ca o ora am bantuit in ploaie, m-am dus si i-am cumparat sosetele groase si niste botosei rosii rosii.... si cand am ajuns acasa am vazut ca scrie pe ei GIRL ,,, pai mutzu maraia, voia in brate, tac'su' tot zgaltaia carutul si vocifera sa ma misc mai repede.... deci o sa-0mi vedeti mutzunelul in botosei rosii ca motanul incaltat, pe care scrie girl
si azi are mutzu o zi fantastica, rade de cand s-a trezit, l-am luat de vreo 2 ori in barte, sa de drag, nu ca ar fi cerut... se joaca de mama focului, am vorbit cu o prietena la telefon si abia m-a auzit ca el chiuia si radea de se prapadea; acuma o sa mai miortane doar cand i se face somnica

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

si nu are nimic c il scoti cand bate vantul?ai mei un pic ce e mai rece vantul..si..pac..rosu-n gat



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi86 spune:

vai cate hainute frumoase au astia cu depozitul lor pacat ca e departe si accepta doar comenzi mari, daca erau mai aproape si acceptau comenzi mai mici era super cred ca se imbogateau doar de pe urma noastra nu credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gaza mai ce fetita frumoasa am vazut eu in pozele alea la mare; abia astept sa va vad la munte, sa pupacesc si eu un piciorus de gaza

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean
si nu are nimic c il scoti cand bate vantul?ai mei un pic ce e mai rece vantul..si..pac..rosu-n gat
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006 Poze gemeni Povestea noastra
Si eu am scos-o ieri, desi cam batea vantul...sper sa nu imi semene si sa se imbolnaveasca repede. Gata cu dorul de tati combinat cu lumea viselor...s-a trezit.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Incerc sa scriu de pe mobil, sunt la spital.
Alex a iesit din coma, fantastic, azi dimineata la 6 jumate. E incredibil, o sa tin minte asta, si legatura dintre noi, mai ales in unele momente... nu mai spun acum.
Face insa colvulsii, ce a zis asistenta ca e normal, controlul fiind coordonat de creier, si ii dau benzodiazepine, daca bine imi amintesc e ceva din categoria diazepam-lorazepam, ce primea si in ro, data trecuta.
Deci doarme, doar l-am vazut si l-am atins, l-am mangaiat pe mana, si am intrebat asistenta daca il pot saruta pe obraz. E intubat, deci atat puteam. Vroaim sa simta si el sarutul, cum am simtit eu azi dimineata sarutul lui. A dat din cap asistenta si a zambit, si mi-a spus sa nu imi fie teama de el, cred ca se vedea ca ma temeam si sa-l ating.
Nu va mai zic, azi dimineata cand am ajuns, cineva murise, era pe masa cu rotile, il scoteau din sectia de reanimare, acoperit cu cearceaf. O secunda m-a strafulgerat gandul ca ce visasem eu era sarutul de adio. S-a invartit lumea cu mine, am simtit ca lesin, dar asistenta a pus mana pe mine si a zis sa vin, ma poftea sa intru in salon la reanimare.
O sa intru mai tarziu dupa ce ajung in camera.
Doamne iti multumesc pt ca ai grija de Alex! Te rog fa o minune!

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



Monica sunt alaturi de tine ai incredere in DD,ne ca totul sa fie bine

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

nu trece cu paracetamol..si plus ca am "un chat dans ma gorge"si am si febra..plus..un ulcer gastric..care nu-mi permite sa beau orice medicamente....eh..sunt multe...



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Nu sint in masura sa dau sfaturi..., eu mai tineam sub limba comprimate cu propolis de la Plafar.
Sa va faceti bine, tu si puiutii



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput