M-am hotarat ....adoptie (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Super , multumesc mult pentru raspunsuri fetelor.

Succes tuturor.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Multumesc mult de raspunsuri .
Ziua de azi a fost cea mai frumoasa dintr-un an, 4 luni si 18 zile de cand ne cunoastem noi doua si sambata o sa sarbatorim asta pentru ca merg la Cluj sa o vad. Cand o sa aflu ca si-a gasit parintii... ma imbat , am zis!

Mama ei a fost deja cautata si nu a fost gasita, iar tata e o liniuta. Asa ca se astepta doar bucata de hartie din cate stiu eu, sambata aflu mai multe.

Imi vine sa tip ca sunt FERICITA!!!!!!!!!!!

Si mai vine o veste buna azi... sau cel tarziu maine la subiect, dar eu nu stiu nimic ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Deianira, mi-e si frica sa iti raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Maria, am primit mailul . Vorbim noi .

Mariaa, unde esti? Azi noapte am dat refresh la forum de vreun milion de ori !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

nu-mi plac deloc mesajele cu copy/paste dar ma tem ca n-o sa mai apuc sa scriu alt mesaj ca abia m-am logat asa ca dau copy/paste la un alt mesaj de pe Tm:

in sfarsiiiit...ca abia m-am logat...si ca sa fie 'luna de miere' completa nu-mi merge net-ul nici acasa si ieri seara pe drum mi s-a descarcat telefonul...

pe scurt...trupa de fetite se mareste ...de azi Mariuca reloaded semneaza asa:

Mariaa - Mamica de Alexandra Ioana, 3.8 ani, bruneta, inalta, tapanoaca, zglobie, cu ochii negri, mari si ageri

pe lung :
intalnirea a decurs cum nici nu visam...ne-am facut nshpe scenarii, planuri, filme derulate on&on in cap...emotii cat China...pfff....
emotiile au fost de ambele parti si la noi si la ea dar dupa jumatate de ora s-a linistit si am inceput joaca...a stat atarnata de gatul huzbantului cam tot timpul, l-a chemat pe nume mereu si din 'dragul meu' nu l-a scos (nu ma intrebati ce mutra avea el la faza asta...) si (asa credeam) io puteam sa nici nu fiu acolo, legatura a fost directa si intensa cu el si orice cautam sa zic...nimic - il chema impetuos pe el la joaca!
spre finish cand sa ne luam ramas bun pana la urmatoarea intalnirea, m-am pus pup si a venit inaintea mea, m-a privit fix in ochi si mi-a trantit cel mai direct, dulce si naucitor: TE IUBESC! din viata mea...
atata am putut sa mai scot pe gura inainte sa mi se taie picioarele: - poftim?!?!
a repetat la fel de sigur si direct si clar - TE IUBESC! - a furat un pusi scurt si a fugit in brate la huzbant (evident )

intalnirea a durat mult, cica muuult mai mult decat de obicei si am plecat de acolo beti de cap...si cam tot asa suntem si acuma
ne vom auzi la telefon pana la urmatoarea intalnire de peste 2 saptamani si cu ajutorul lui DD de Mos Nicolae avem papusa acasa

a fost cumva dragoste la prima vedere si noi ne-am dus incolo cu detalii avansate discutate deja (gradinita, dormit, diverse mutari prin casa) asa ca intalnirea de ieri initial ni s-a parut un amanunt de oridin 'tehnic'...cu toate astea ieri a fost una din cele mai lungi si uimitoare zile din viata mea, din viata noastra.
nu stiu ce am facut sa meritam asa binecuvantare si cum sa multumim pentru ea!
iar pentru cine se intreaba daca e drept ca sunt 'semne' dupa care pur si simplu stii care-i copilul tau, atata zic: - Da, sunt!

stiu ca mama se bucura mult pentru noi acolo unde e si ca de fiecare data inainte de un drum important am fost si acuma la ea si am 'vorbit' si am un inger pazitor pe cinste!

Liliana, fa te rog onorurile si pune-ma pe lista:
Mariaa - mamica de printesa Alexandra Ioana - 21.01.2006

multumesc mult pentru ca ne-ati trimis atatea ganduri bune care ne-au ferit de neprevazut si ne-au deschis un drum incredibil de frumos si de dulce!

ma opresc ca m-am insirat cu un cearcaf da mai revin
pup gaska

_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Mai, ce de vesti bune si cata fericire pe-aici. Maria, am modificat cu drag, uite cum de la sfarsitul listei ai ajuns in varf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Mariaa, felicitari. Esti tu cam departe, dar putem sarbatori zilele Alexandrelor noastre in acelasi timp :))
Liliana, ce placut e cand apari pe forum... tare mi-ar placea s-o faci mai des si sa ne mai povestesti despre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Liliana multumesc mult!
la faza cu lista chiar nu m-am gandit
Maria, niciunde nu-i departe cine stie?! multumim
Asi, un brat de flori si o tona de imbratisari!

fac si eu galerie pentru dpluhovici sa vina cu vesti faine




_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mariaa atat de fericita pentru voi.Abia am asteptat povestea ta,povestea voastra.Bun venit in randul mamicilor
Mi-am pierdut si inspiratia de bucurie

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

dragele mele....maria....io pling acum de fericire pentru tine shi am nishte trairi de nu pot spune.....practic, daca DD ne ajuta, joi luam shi noi micutza printzesa acasa, in plasament....acu' dam bataie sa amenajam camera fetei...ca asha se cuvine...io traiesc fel de fel de drame, de ex: avem ciine lup, de 7 ani , face parte din familie, este lipit de noi ( de 2 sapt este la curte la nishte prieteni, ca am fost in vacantza shi acum cu amenajarile....)...o incercat unu' altu' sa ne descurajeze ca nu vom putea sta cu ciinele in casa dupa ce vine fata....io sint convinsa ca nu e asha!!! shi de dimineazta stau numai cu lacrimim in oki ca io nu vreau sa dam ciinele!!!!!!uf...ce ma fac? imi fac ginduri degeaba, nu? nu ma gindesc decit la igiena....uffff...dar sint convinsa ca decizia corecta va veni vazind shi facind...nu???
Ca sa parasesc tonul plingacios....pot spune ca deja fiind toamna...iaca se numara cu adevarat bobocii.....pentru toate fetele in cautare: fruntea sus....totul se poate petrece miine...credetzi-ma....

gabi

Mergi la inceput