Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(194)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

felicitari, Roxana! sa va traiasca grasunica!refacere usoara!

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Felicitari, Roxana! Refacere usoara si te asteptam cu drag ! La multi ani Mariei micute !
Adina, nici noi nu serbam de obicei, adica pentru noi conteaza ziua de 15 august, dar azi i-am luat Mariei un buchet de flori galbene de toamna si a fost foarte incantata, a luat floricelele pe rand si le-a mirosit.:) Iar de azi dim, de cand i-am spus "la multi ani, Maria", spune tuturor in loc de salut "la multi ani": pediatrei, asistentei, bunicilor.
Noi azi am fost sa luam si analizele Mariei, care, surpriza, nu erau gata. Am dat si o gramada de bani sa le facem mai repede.:)) Sa speram ca maine vom ajunge la gradi, desi nu la prima ora.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxxy felicitari!!!!! maria bine ai venit pe lume!!!



eu am simt tareeee rauuuu, am frisoane si temperatura 38,5-39 si iasmi cred ca incepe si ea: tuseste


:(

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani tuturor Mariilor mari si mici!
Felicitari Roxy, La multi ani Marie mica, sa fii sanatoasa si fericita!
Sanatate Nana! sa te faci repede bine!
Alina, bafta maine la gradi! Nu vedem si noi trenuletul mesterit in familie?

Eva mananca iar paste, m-a innebunit toata ziua cere "pate, pate". Azi am fost sa-i cumpar cate ceva, ca n-aveam mare lucru pentru toamna, mai ales incaltari. Acum, dupa ce mananca iesim la plimbare, slava Domnului, ca ieri am innebunit in casa.

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziuaaaa !!!
SA NE TRAIASCA MARIILE...IN SPECIAL CEA MAI "PROASPATA"...Felicitari Roxxy!!!
sunt la servici...
ellis..merci..ma apuc sa si citesc ca sunt tare curioasaaa! la faza cu laptele..Ana zice "oate", laptic= oatic...nicicum nu ii reuseste lapte, simplu
validelide....[pup]micutei...cumincioara la gradi!
eladea...da stiam eu ceva, ca e tare bine p-acolo...acum tre sa mai invete si mica putina engleza sa poata socializa!si apoi putem pleca....
slimatei...in sensul in care va intoarceti definitiv in RO?
salutare adelamaria! sa iasa odata caninul...sa revina pofta de mancare...(care si la noi in ultimile zile e la nivel 0 max 2 din 10)
bb.......si sa va reveniti repede...o sarmana micuta...sper ca la ea sa nu fie asa de sever ca la tine...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Am vorbit cu ROXXY si e f bine, bebica i s-a parut maaaare, abia astepta acum sa i-o aduca, spune ca e total diferita de Matei. mai vin cu vesti cand mai aflu, va pupa si va multumeste de urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Mai primiti un om ratacit? Nici nu mai stiu pe unde am rams de cand n-am mai intrat.

Dar se pare ca am picat la tzanc,sa-i urez bun venit pe lume micutei Maria! Felicitari Roxana,sa fiti sanatosi cu totii.

Va pup si fug din nou la treburi! Sper sa revin curand!

De la lume adunate si-napoi la lume date...



Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Desi am avut o zi superrr incarcata ..am reusit sa intru sa vad de micuta maria.

Felicitari Roxana.... Sa ai parte de cele mai mari bucurii alaturi de Maria cea grasuna... Si sa traiesit din plin experienta cu bb2 ... ... Un Pupic mare mare pentru o mamica curajoasa

PS: ...asa am zis si eu inca de la nastere.""Ca e diferita de Raul... si asa sunt si acum..diferiti in tot "

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adra, et voila ! Azi am facut 2 gari, cu pasageri si atata am plimbat trenuletul asta... u-ci-ci, de m-am plictisit. M foarte incantata, voia toti pasagerii in vagoane !
Lavi, multa sanatate !
Adela, si voua la fel ! Si noi suntem la caninul no2.
Miha, ce bine ca ai venit ! Poate din cauza lipsei tale m-am apucat eu de mesterit dulciuri? :(( Vreau sa predau stafeta pana nu o ia razna cantarul. Azi pe langa prajitura am facut si gem de prune. Nu cred ca e de lauda...

Somn usor tuturor, cred ca doar eu mai sunt pe-aici. Maine poate ajungem la gradi, nici nu pot dormi...

Ank, ce mai faceti ? Cred ca e foarte frumos sa auzi scandat "pa-pa" pe doua voci. :)

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Adra, et voila ! Azi am facut 2 gari, cu pasageri si atata am plimbat trenuletul asta... u-ci-ci, de m-am plictisit. M foarte incantata, voia toti pasagerii in vagoane !


Azi pe langa prajitura am facut si gem de prune. Nu cred ca e de lauda...



Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice


Nu ma mai joc, trenuletul vostru e mai frumos decat al nostru! Spre surprinderea si Evei i-a placut trenuletul, doar ca unii oameni au inteles gresit si m-au intrebat pe mess daca e adevarat ca stam atat de prost financiar incat nu-i mai putem cumpara jucarii copilului

Ah, da gemul ala e de lauda

Va tin pumnii azi la gradi, ma gandesc la voi

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput