Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(194)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell
Succes maxim fratiorilor si surioarelor de bulgarasi care au inceput astazi scoala

Multumim!
Duminica seara Robert imi zice sa-l spal pe cap,"ca sa-mi stea bine parul maine la gradinita" Dupa care Amira a inceput sa-si toarne apa-n cap: "mini...meg a ninita" (maine merg la gradinita)

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Intru rapid sa va dau cateva poze cu printesa mea:

http://picasaweb.google.ro/roxanavelcea/PrintesaMaria?feat=directlink


E adorabilaaaa!

Si cica-mi trecuse dorul de bebe 3.

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinag

Chiar te-ai apucat serios de fitnes? Bravo tie!!!



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



la modul cel mai serios posibil..... tre' sa fiu mai-mai la ziua iasminei....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina, superba poza!!!! ai 2 copii frumosi care iti seamana!!!

adra, si iasmi la fel a dormit azi dimi..... iar azi noapte a fost tare agitata. la 4 a plans in somn cu degetelul la maseaua care iese (ultima din spate). eu zic, ca din cauza asta e asa agitata......

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ne-a "rezolvat" si noua cineva cu un loc la cresa (de stat) ca sa avem locul asigurat la gradi de la anul. offfff parca am inima asa stransa sa o duc.....ma simt de parca as parasi-o..... maine dimi mergem sa vb cu directoarea. sper sa fie ok sa o duc doar 2-3 zile pe sapt pana la 13.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
eu nu ma mai inteleg cu iasmi in legatura cu hainele..... se imbraca cu ce vrea ea, nu ii convine si le da jos si isi i a altele.....

Noi avem o buna bucata de vreme de cand ne consultam daca e buna sau nu o anumita piesa vestimentara.

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui slimatei
mersi multe cea mai buna solutie asta..dar sa vedem acum cat ne ajung costurile..inca nu am primit nici un raspuns de cat ma ajunge analizele,spitalizarea etc... inca stam in balatz..

Sanatate multa mamei tale!

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinag

Astai o poza care-mi place tare mult:
http://picasaweb.google.at/adinasv/September09?authkey=Gv1sRgCN-Y7LH8zOmcFQ#5377528487168105794

Superb!

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

despre prima noastra zi la gradi.
ce sa va zic..ne-am dus cu catel cu purcel, eu, tati si bunica. au plecat toti pe rand, n-au fost probleme..insa pe la 10 cd sa plec si eu, s-a pornit..l-am mai luat in brate, i-am mai explicat, am zis sa nu o lalai si am plecat.
dupa 15 minute,m-au chemat inapoi
apoi totul a fost f frumos, pana la plecare,ca doar mami era pe acolo, pe undeva. se pare ca asta e metoda aici de adaptare a copilasilor, parintii sa fie prezenti la inceput. sa speram ca va functiona. de dormit inca nu se pune problema, abia dupa 2 saptamani fac si program de somn.
am uitat sa sun ieri si am fost un pic surprinsa ca nu s-a servit mancarea la amiaza..asa ca fuga fuga sa incropesc ceva.
oricum, sunt ferm convinsa ca totusi e altceva decat la cele de stat. si pt simplul motiv ca in primele zile-saptamani sunt f putini in grupa. azi au fost 6, 4 baietei si 2 fetite. si ma bucur ca deocamdata, cei care sunt, nu sunt copii violenti.
bine, eu mai am o problema si anume ca Stefan e cel mai mare si sper totusi sa vad o evolutie la el, la capitolul limbaj, olita, autoservire..ma bazam pe imitatie f mult..acuma nu stiu..om vedea..
a fost si un baietel (al carui tatic venise cu ditamai bagajul, pregatit si pt somn ) care a tot plans bietu de el si n-a mancat nimic..

de altfel, au mancat micul dejun, cereale cu lapte. au iesit afara destul de multicel, vreo 45 de minute, poate 60..nu stiu exact, ca eu eram plecata. la 11,30 le=au dat cate o bucata de mar. apoi au avut auditie muzicala.no, a fost ok per ansamblu. Stefan a plecat bucuros, si a zis ca mai vrea si maine, ca mami si tati merg la serviciu. no, tre sa ii aduc aminte de asta, maine.



Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ceva funny...pe mine m-a distrat...

poate aveti chef sa cititi:

Poetry

THESE ARE ENTRIES TO A WASHINGTON POST COMPETITION ASKING FOR A TWO-LINE RHYME
WITH THE MOST ROMANTIC FIRST LINE, AND THE LEAST ROMANTIC SECOND LINE:


1.
My darling, my lover, my beautiful wife:
Marrying you has screwed up my life.

2.
I see your face when I am dreaming.
That's why I always wake up screaming.

3.
Kind, intelligent, loving and hot;
This describes everything you are not.

4.
Love may be beautiful, love may be bliss,
But I only slept with you 'cause I was pissed.

5.
I thought that I could love no other
-- that is until I met your brother.

6.
Roses are red, violets are blue, sugar is sweet, and so are you.
But the roses are wilting, the violets are dead, the sugar bowl's empty and so is your head.

7.
I want to feel your sweet embrace;
But don't take that paper bag off your face.

8.
I love your smile, your face, and your eyes
Damn, I'm good at telling lies!

9.
My love, you take my breath away.
What have you stepped in to smell this way?

10..
My feelings for you no words can tell,
Except for maybe 'Go to hell.'

11.
What inspired this amorous rhyme?
Two parts vodka, one part lime.


WHO SAID POETRY IS BORING?!


*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput