Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (330)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

la multi ani fericiti dulcetelelor si papanasilor sarbatoriti azi!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
dar au finantele complet separate,


Si asta e ciudat? Cred ca nu stiu multe cupluri (oriunde ar fi in lume dar cu preponderenta in Romania) care sa nu aiba conturi separate la banca...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Carpatino, cred ca Yaia s-a referit ca separat chiar separat. La modul ca fiecare cu treaba lui, chiar daca stau impreuna.
Aici de ex, cand ea crede ca a intervenit rutina, zbang, ii face frumusel bagajul si il da pe usa afara, casa ramanand a ei mai ales daca are un copil cu respectivul si de regula fac ele asa incat sa aiba un copil.
Ele sunt independente din orice punct de vedere si pot sa spun ca se respecta mult fata de noi romancele.
Adicatelea, ele ies in oras fetele in weekend, sapt de saptamana, iar ei barbatii raman acasa cu copiii si fac cu randul, care sa se duca sa le stranga din baruri.
Si li se pare absolut normal.
Iar legea spune ca imdiat dupa casatorie, tot ce au se imparte in parti egale, daca a doua zi ei dvorteaza, de-aia nu prea se casatoresc.


Edit: adica separat tot, cheltuieli in primul rand si ce ramane fiecare ptr sufletul lui. CA si noi avem conturi separate, e normal, ptr salarii, credit-carduri etc, insa cheltuielile sunt la comun si planuirea lor la fel. La ei totul este separat. Niciodata din nici un punct d evedere ei nu sunt un intreg. De-aia cand nu le convine, renunta f usor si barbatul e inlocuit instantaneu. Astea nu s epun pe bocit ca noi si alte scenarii. Nu nene. Ele merg mai departe si gata! Punct si de la capat!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Adi a petrecut frumos ziua de azi de la gradi, cica a mancat binisor si acasa a mancat ( ca nu i-am dat bitutu) un sandvici cu carnita ( ceea ce pana acum nu s-a intamplat, adica manca numai carnea).
deci i-a priit , s-a pupat cu noua miss ( acum din septembrie, el e tot la grupa mica, deci s-a schimbat educatoarea, eu zic ca a nimerit bine) si a zis hotarat ca se intoarce maine. Din greseala l-a incaltat cu pantofii sport al altui baiat, nici eu n-am vazut ca si noi ne-am aprovizionat ieri cu incaltari noi, am luat de la decathlon si pantofi sport si ghete pt iarna ( sunt reduceri si pt noi).

CArpatino, am fost persuasiva, mai dura decat de obicei , convinsa ca am dreptate. Dar, okiul vigilent e treaz,sunt in continua informare la capitolul asta.

Andreea, n-am apucat sa-ti multumesc pt prajituri, le-am savurat mai tarziu dar nu mi-au picat rau .


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

acum mergem la medlife sa vedem daca scapam de bandaj. sambata am fost la gr.alexandrescu si fiindca era liber pe-acolo i-am facut si radiografie, dr a zis ca e ok si sa nu-i mai punem bandaj. am zis ca totusi sa mai punem pana azi-maine. Ala de la medlife a zis sa lasam bandajul inca o saptamana, adica in total 1 luna . eu n-as vrea, in primul rand fiindca-i osificata ruptura si apoi e f stresant pt el sa stea asa, mai ales ca doarme pe burta ( mie sa nu afecteze si coloana), e greu fara baie in cada, etc....
va tin la curent. pupici si o seara minunata !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

Celia,Andreea multumim

Eu am primit de dimineata o veste supeeer,de la un fost coleg de faculta..de miercuri incep serviciul,am un job nou Dar va fi si prima mare despartire de mandra mea,sper sa nu planga prea tare ca ramane cu buna-su...a mai stat cu el,dar nu mai mult de 1-2 ore.



Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze



Danuta felicitari, sunt sigura ca Miru o sa fie bine cu bunu. Succes la noul job.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor promit sa pun poze cu noua tunsoare a lui Adelina cand o sa si descarc pozele, sunt cam lenesa.
Acum am venit de la Mc, am hotarat sa-i serbam acolo ziua de nastere.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Gabi,Carpatina,Greyeras sar'na chiar aveam nevoie de incurajari,ca parca ma iau emotiile,dupa 2 ani jumate lipsa din campul muncii
Trebuie sa-l invat pe ticu,cum sa faca bibe,cum sa schimbe pampersul...sper sa nu-i fie prea greu..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

buna seara si de la noi.am adormit flacaul,tai face niste paste iar eu ma relaxez nitel.
in primul rand la multi ani srbatoritilor zilei
raisa de mami mada ele07
ana alexandra de mami ana_tamas
cristian mihai de mami andreeaa11
yannis luca de mami anissia
cristian matei de mami cecilia l


andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Pai.. a fost bun tortul? Sau inca mai este? Mai trimit plasa au ba?
Vad ca ti-a venit husbandul.. gata cu home alone?
ajutorul de cofetar!


Multumiri. Am zis gresit la trecut. Inca este bun - poti sa trimiti plasa linistita, ba chiar mai multe. Husbandul a venit dintr-o tara duminica si azi a plecat in alta. Se intoarce vineri. (de-aia astept cu drag plasele, ca la el erau sperantele sa termine tortul ala )


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput