Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (330)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Celia,Andreea multumim

Eu am primit de dimineata o veste supeeer,de la un fost coleg de faculta..de miercuri incep serviciul,am un job nou Dar va fi si prima mare despartire de mandra mea,sper sa nu planga prea tare ca ramane cu buna-su...a mai stat cu el,dar nu mai mult de 1-2 ore.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Melania, sa te uiti sa nu fie vreo maseluta care-l chinuie pe Tudor. Asta in cazul in care mai sunt de iesit.
Andrei mai are 1 molar si am scapat, ca tare ne-au mai chinuit, a facut 2 convulsii febrile din cauza lor. La prima au iesit amandoi molarii de jos iar la a doua un molar dreapta sus. Mai avem unul sper eu fara convulsie. Acum sunt cu ochii pe el.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Nana, ! Multumesc de gandurile tale bune! Pupici tie fi fluturasului! Si bine ar fi sa stam cat mai putin pe bancuta! Ca nu-i placut deloc!

Danuta, succes cu noul job si cu acomodarea Mirunei cu bunicul!

O zi frumoasa, doamnelor!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Raisa de mami Mada Ele07!
La multi ani Ana Alexandra de mami anca_tamas!
La multi ani Cristian Mihai de mami Andreea11!
La multi ani Yanis Luca de mami Annisia!
La multi ani Cristian Matei de mami Cecilia L!

Sa fiti sanatosi, norocosi, fericiti si de rele paziti!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani cu sanatate si fericire pentru toti papanasii si toate dulceturile aniversate ieri si astazi !
Sa fiti ca si pana acum, dulci si voiosi!

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

La multi ani sarbatoritilor acestor zile :
Vladi , Maria Teodora , Rares ,Miruna ,Gheorghe,Eliza ,Cristi Mihai , Yannis si Cristi Matei


Luy

Sebastian s-a distrat la bunici , dar a venit busit la cap (de tablia patului) destul de bine.
Apoi am fost mama de 2 copii : nepotica mea Alessia (3ani)si Sebastian. Per ansamblu m-am descurcat , dar am stat doar o zi cu ei amandoi.
Aseara am ramas la 90de grade , de abia mi-am mai revenit .
Am reusit sa-l fentez de luat in brate pana la aceasta ora , insa n-a vrut sa doarma azi asa ca mai tarziu o sa fie rau de tot.
Trage de mine sa-l ajut sa-si indese intr-un sertar o masinoaie , striga disperat ,, nu cape''





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

l-am dus azi pe Adi la gradi, nu prea a vrut sa raman fara mine dar pana la urma l-au momit cu niste jucarii noi si s-a dus in clasa.
E tot cu mana bandajata, cred ca asta seara scoatem bandajul.
Eu am umblat creanga la cumparaturi, refac structura garderobei, care nu mai corespunde noilor dimensiuni.
Am sosit acasa si ma apuc sa aspir, apoi inapoi la gradi.
Am citit vesti bune, felicitari Danuta, ma bucur mult !
Va pup si merg la treaba ca s-a dus repede ziua asta .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

Eu am primit de dimineata o veste supeeer,de la un fost coleg de faculta..de miercuri incep serviciul,am un job nou Dar va fi si prima mare despartire de mandra mea,sper sa nu planga prea tare ca ramane cu buna-su...a mai stat cu el,dar nu mai mult de 1-2 ore.


Bravo danuto, felicitari! Sa va fie bine!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

l-am dus azi pe Adi la gradi,


Pai pana la urma s-a impacat sotul tau cu ideea?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Una scurta in completarea a ceea ce a scris Nana in sfarsitul capitolului trecut legat de nordici: nu numai ca nu se casatoresc, de vezi cate 2 nume de familie pe cutia postala, nu numai ca se cupleaza cu straini pentru gene noi, dar au finantele complet separate, fiecare cu treaba lui, cu mancarea lui. Sa vedeti cat de ciudata s-a uitat la noi la banca cand am venit si eu aici si pe atunci prietenul i-a zis functionarei ca vrea sa faca comun contul bancar, sa-l impartim. Tot incerca tanti sa ne convinga ca e mai bine sa avem fiecare contul lui, ca e mai simplu cand ne despartim, nu daca ne despartim.

Fug dupa pitic....e tarziiiiiiiiiiiiiiiiiu!


==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput