Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:



Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300
Ania rockeritza e super tare! Dar ati stat mai departe de boxe, banuiesc? Si Anda e sensibila la rock desi nu am ascultat cu predilectie. Ieri dansa pe... Korn (deh, sunt ritmati).


Da, chiar am vrut sa scriu, sa nu va imaginati ca sintem dusi cu pluta. Am stat destul de departe de boxe (trecusem pe la prinz, cind faceau probele de sunet, ca sa vedem daca nu se sperie Cipi), si i-am pus si vata in urechi si o basmaluta deasupra. Dupa cum se va vedea in poze, n-a avut nimic impotriva.

Moaaaa, Korn. Ce tare. Ia sa-i pun si eu Aniei. Primul lor album (Follow the Leader parca ii zice) e printre preferatele mele. Eu inca am ezitari sa-i pun Aniei muzica mai agitata pe care o ascultam noi (Korn, System of a Down, Rage Against the Machine), incerc s-o iau cu cu chestii mai soft. Inca nu m-am prins ce-i place, cert e ca Mozart for Babies o scoate din minti, ca si pe mine.

A, si ceva haios: azi am vazut-o prima oara pe Ania aratindu-si teama. I-am luat o broscuta testoasa de la niste baieti din aia care vin si-ti pun diverse pe masa cind esti la o terasa. Daca apesi pe ea, cinta ceva muzica ritmata. Frate, ce se sperie Cipi de muzica aia!
Azi era in tarc si a apasat pe ea din greseala si, in secunda urmatoare se tinea cu miinile de margine si urla cit o tineau bojocii. Am luat-o in brate imediat si-i batea inimioara sa-i sparga pieptul. Saraca, chiar nu pot pricepe de ce i-e frica de melodia aia.

Babytza, alifia aia pt cucuie are un nume? Sau zi-mi macar in ce gen de farma ai gasit-o, te rog. Ieri a facut si Cipi prima "buba" mai serioasa din viata ei, a tras o timpla in coltul unui scaun, si a ramas cu o vinataie. Cred ca ne-am stresat noi mai mult decit ea, am tabarit pe ea cu linguri reci, cu gheata, cu comprese.

Nausica si Ania
poze

"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Babytza e mortal puiul mic, ce frumos se joaca Valentina cu el

Dya asteptam poze

Mai citesc si eu la burtici da' vad ca nu a mai scris nimic Moni

de Crina Alexandra
Crinul Meu

Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Mai scriu ceva ca acu pap in fata laptopului bineinteles
Babytza nu chiar asa multi musafiri dar am preferat sa vina pe rand ca sa nu ne strangem prea multi si sa fie inghesuiala si lumea sa nu se simta bine ca noi avem doar apart cu 2 camere.Dar petrecerea propriu zisa a puiului a fost ieri seara.Nu uit de poza pt clip.
Angelynna
Oricum multi putini musafirii eu am gatit cat pt o luna intreaga.

Si vroiam si eu sa intreb bebei mai mari de 1 an ce papa la micul dejun?Ati trecut cumva la un mic dejun mai de oameni mari?Eu vreau sa incerc sa ii fac omleta cu ou intreg si de asemenea ceva painica cu unt si sunca, sau branza si sunca alte idei va rog????
Cate mese au pe zi?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Deci ori laptele meu e foarte gras, ori cupilu mananca pe ascuns .. luna asta a luat in greutate 500gr!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Deci ori laptele meu e foarte gras, ori cupilu mananca pe ascuns .. luna asta a luat in greutate 500gr!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008



Ori nu e bun cantaru ca eu am patit-o sa stii, sper sa nu te superi...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nausica eu o am din Anglia, se numeste arnicare de la nelson's.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nerantula il mai poti cantari si in alta parte? Sa vezi poate nu sta la orizontal ff bine

Dya, mai citesc la pepenasi si fac unele fete niste retete yummy.
Uite una de painica

"Paine cu iaurt


1 ou, 250 gr iaurt, 250 gr faina,1 praf de copt, un praf de sare

Se amesteca ingredientele cu furculita sau cu mixerul(eu am bagat furculita ca dormea fata) si rezulta un aluat moale si lipicios.In tava de chec se pune hartie de copt(sau o puteti unge cu margarina, dar mie mi se pare mai comod asa)si se da la cuptor 30-40 min.Si gata painica."

As incerca si eu zilele astea



de Crina Alexandra
Crinul Meu

Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Multumim pt urari

Am venit si noi de la mare unde am sarbatorito pe Biancu si i am luat si de motz( nu mai avem par in ochi).
A fost foarte frumos, nasi sunt niste oameni deosebiti si ma bucur ca i am ales pe ei pt Biancu
Tortul l am comandat in ultima clipa la Tip Top si a iesit superb si foarte gustos dar cam ciufulit de Inisu si fetitza nasici care si au bagat nasul in frigi cat timp am vorbit noi si n am reusit sa i fac o poza tortului intreg
Si l am vazut in sfarsit pe bebelu muuuult asteptat al nasici Robert Andrei care este asa de scump de imi venea sa il tin numai in brate, mititelul de el asa pufos si moale si caaaald

Si normac ca am papat bineeee

O sa descarc si pozele

Am de la nasica 6 fiole de Pregnyl luate din Germania. Ea a facut mai mult timp injectii in timpul sarcini si i au ramas astea . Vreau sa le pun la Bazar. Daca stiti pe cineva care are nevoie de ele va rog sa imi ziceti. Nu stiu ce pret sa pun la Bazar, am inteles ca sunt luate cam cu 60 Ron fiola. Nasica vrea ca bani sa se duca la un copil care are nevoie de ei, ar vrea la o fetitza daca se poate






SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laureta deschide tu subiect nou cu userul tau si numeste-l Am fiole pregnyl de vanzare. Asa il vor vedea fetele care au nevoie imediat. Si apoi citesti tu la umanitare si vezi cui donezi banutii. Sau ii dai cui stii tu ca are nevoie.

Edit : sau baga mesaj la aspirante optimiste, sigur se gasesc acolo fete care sunt pe tratament si au nevoie

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput