Burtici fericite de septembrie-octombrie (190)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

astazi l-am luat si pe barbat, sa "putem" cara mai multe




Da, te invidiez cu plimbarile la piata, sa stii! Bine faci, ca te si destinde si e si buna miscarea.

Stiu eu cum sta treaba cu mesterii noastri, si al meu a vrut sa isi ia bormasina cand eram acasa, maaaare mester! Nu stiu cum de am scapat si pana la urma nu si-a mai luat, ca imi facea capul mare cu atata mesterit!

Cand te-am auzit mai demult de masuta cu laptopul, m-am bucurat ca nu sunt singura. Eu lucrez de acasa de prin luna a 8-a, cam asa si o sa lucrez pana cand voi naste, probabil pana in ultimul ceas(da, stiu, imi ridica statuie). Ideea e ca a fost accesoriu obligatoriu achizitionat de prin luna 5 sau 6, si asa bine imi prinde...e un pic cam inalta si ma doare incheietura mainii un pic, dar in rest... vorba ta, I can get used to this!!!

Raluka, distractie placuta la ziua lui al mic! Sa faceti poze!

Felicitari Cristina! Sa iti traiasca bebelina, sa fie sanatoasa, voiasa, voinica, sa va bucure sufletul! Doamne ajuta!

Aspteptam si poze acuma!

Nela, viitoare mamica de Ana, 36+
Manca-o-ar mama de strut!

poze cu strutzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Gata!
Sotul

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE



Felicitari CRISTINICA pentru modelina Emma Ioana! Sa fiti sanatoase amandoua!
Tati de Emma Ioana si de Andrei iti multumim ca ne tii la curent, sa ne mai spui cum se simte Cristina si fii pe faza sa faci poze fetei cand inca are vernixul pe ea (adik e abia scoasa din burtik).


Ramona

Tudor Gruia 35+

AMR max.5 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

FELICITARI CRISTINA ANA!!RECUPERARE USOARA SI MULT LAPTIC! SA-TI TRAIASCA PRINTESA EMMA IOANA!

se pare ca azi scriu doar mesaje de felicitari

galerie cui mai facem, ca am pierdut sirul??

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Pana sa mai intru eu ieri a nascut AIDAAAAA!

FELICITARI AIDUCA! - un camp de flori pentru tine si minunea vietii!

Bine ai venit pe lume ERIC TUDOR!
Flacau mare, frumos si norocos! Sa le aduci parintilor tai numai bucurii si lumina in ochi!


Foarte emotionant Ce frumos ca a fost si Laci acolo si mama Aidei pentru a o incuraja, dar mai ales a fost ingerasul sa vegheze asupra lor


Ramona

Tudor Gruia 35+


AMR max.5 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Am lipsit ieri si deja a plouat cu dovlecei!!!!
Bravo!Felicitari Alinush, Aida si azi Cristina!!!!Sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi !Si voi la fel!
Si anamaria era azi pentru cezariana, dar n-am vazut, a nascut deja?

Ieri am facut curatenie generala( scos praf, sters geamuri, etc).Imi pregatesc cuibul...M-a ajutat mult sotul cu toate ca de obicei nu prea participa...
Lucruri pentru bebe nu prea am luat...Voi vedea ce imi va trebui pe parcurs.Pompita sper sa nu fie nevoie, ca la Alex am avut lapte din belsug.Celelalte le luam dupa nastere, inclusiv trusoul pentru scos din spital.In trei-patru zile cat stau, o sa aiba timp tati si cu nasii sa le cumpere si sa le pregateasca...La fel si patutul.Nu sunt superstitioasa, dar dupa experienta de acum 2 ani, astept sa vad intai minunea si apoi sa cred ca exista cu adevarat.

Manga, acum ai intrat in sfarsit in CO?Cum te mai simti?Eu dimineata ma simt ca o baba care se rupe in doua...Noaptea , pana la baie, la fel...



Mariaanna
35+

Mamica de si in asteptarea unui

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Vik, Of of, asa e de nasol cu bormasinile alea de care zici, imi si inchipui! Nu poti sa iti iei niste dopuri din acelea de urechi? Sau poate sa asculti muzica la casti sau dai drumul la muzica mai tare in casa, cat sa mai acopere un pic din zgomot? Eu asa faceam, stiu ca nu e mare lucru, dar macar ajuta un pic. Aveam un tampit deasupra la inceputul anului care se uita la filme noapte pana la 2 cu sonorul dat mai tare (cred ca erau niste mosi si nu auzeam, habar n-am). Cert e ca programul meu de somn e de la 10 la 2, cel mai odihnitor somn si a trebuit sa imi iau dopuri de urechi, din acelea speciale, ca altfel cu greu ma mai puteam abtina sa ma duc peste ei sa ii iau la bataie.

Cu cosmarurile, daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca am citit ca sunt normale in perioada asta a sarcinii. Sunt pe fond hormmonal, combinat cu trairile astea intense, grijile inainte de nastere.

Si cu plecarea sotului, sunt convinsa ca bebelina ta o sa mai stea la caldurica. Nu te stresa prea tare, priveste optimist, indiferent de ce se intampla, nu esti singura! Worst case scenario: sotul tau poate reveni in tara in maxim 6 ore din oricare parte a Europei, asa ca nu ai de ce sa te temi! Eu cand a plecat sotul zilele trecute pentru cateva zile in delegatie (cred ca v-am povestit, cand n-aveam nici macar pasaport sa trec in HK, sa pot naste, iti dai seama ca mi se vedeau numai frunzele de la morcov), nu mi-am permis sa ma stresez. Ma gandeam tot timpul ca o scot eu la capat, sa stau linistita, aveam un nr.de tel in caz de urgenta si asta e! Si nu s-a intamplat nimic.

O sa fie bine, o sa vezi! Iti tin pumnii la control pe 11.


Nela, viitoare mamica de Ana, 36+
Manca-o-ar mama de strut!

poze cu strutzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Gata, am terminat 188, mai am 189.
Am vazut poze de Dragoselu, este un frumos si un grasun
NelaM
Controlul de ieri a fost f bine. Cum ziceai, Nela, plictisitor de bine .
Asa-mi place cand dr imi zice: "totul perfect"
Deci, bebe are 2800 g, si e dupa spusele dr, un lungan. Asta inseamna mai mare decat media (50 cm). Media italiana zic eu, ca noi, romani, suntem 2 lungani, poate ii impresionam la nastere in spital cu un bebe de 54 cm . Nu da nici un semn ca vrea afara, colul este inchis si lung la fel ca la inceput, de aceea mi-a recomandat plimbari lungi. Dar pentru ca nu am cu cine sa ma duc in plimbare, ma gandeam sa inlocuiesc cu putin
Trebuie sa apara sotul, abia astept, ca mi-e foame (deja am mancat de 3 ori pana acum ).
Ma duc la 189

Gianina 36+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 4 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

BINE AI VENIT PE LUME EMMA IOANA

SA fi sanatoasa, papacioasa si sa-ti bucuri parintii pana la adanci batraneti




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Am uitat.

FELICITARI CRISTINA!!!!recuperare rapida si multi pupici pentru fotomodelul tau, Emma Ioana. Sa fie sanatoasa si sa pape numai laptic de la mami!!!

Gianina 36+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 4 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:






FELICITARI, CRISTINA!!!!! EMMA, BINE AI VENIT PE LUME!!! SA AI PARTE DE TOT NOROCUL DIN LUME, SA FII SANATOASA, CUMINTE, VESELA, PAPACIOASA!!!!!!

Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 38+

AMR 6 zile





Mergi la inceput