Burtici fericite de septembrie-octombrie (190)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

aseara mai aveam o neliniste dar cum eram toate emotionate de surpriza Aidei , poate ca nu ati vazut...

fetelor, voi care ati mai fost pe la cursuri prenatale, v-a aratat cum sa folositi mingea aceea medicinala? (eu stiu numa sa stau pe ea si sa ma misc in fata si in spate)..parca cineva mai spunea (oare una din voi?! sau poate am citit?!! ) ca o putem pune la perrete si sa ne rulam coloana vertebrala pe ea..ar usura durerile de spate din travaliu; mai exista oare vreo pozitie?!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Maria deci la tara sunt de cosmar furtunile...

Nela sa stii ca e ceva bizar cu subconstientul asta... mai ales ca eu realizam ca nu e bine si tot nu reuseam sa ma controlez...

noce multumim mult ca ai intrat pe la noi cu sfaturi bune

Dana nu stiu de minge, eu o foloseam inainte la abdomene... poate gasim pe net ceva pentru travaliu. Stiu ca la gynia citisem ca au mingi din astea in salile de travaliu. Cred ca noi o vom folosi doar pana vom merge la spital, ca oricum deja stiu ca voi fi privita ca o ciudata cate intrebari si pretentii si alte cele voi avea si fara minge...

Fetele mele, va las, trebuie sa fac rapid un dus si sa ma imbrac, ca la 2 (!) trebuie sa fiu la aniversarea de 1 an a finutului nostru Patrik. Si eu stau aici cu voi .

Va pup si merg acolo in gand cu voi! Hai Cristina! Hai Anamaria!

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

pup fetele dragi!
am intrat si eu rapid inainte sa plecam, ca nu mai ajung acasa decat deseara...
eu am bolit ultimele doua zile, am crezut ca am gripa porcina ptr ca, cateva fete din aturajul meu au avut acum trei saptamani...si m-am gandit ca asta imi mai lipsea...da' vad ca nu am facut temperatura si nu am nici tusea seaca, asa ca...sper ca am scapat

Aidutz felicitari din suflet mami, nu mi-a venit sa cred cand am vazut

Diana, sa-ti traiasca si tie minunea mica, copie fidela a lui Peter

Cristina, bafta multa, mai ai foarte putin si vine fotomodela

Iulia, ai grija mare de tine

Raluk, bine ca te-ai calmat, cunosc asa de bine starile astea de necontrolat, in care toata ratiunea din lume nu te poate linisti...urasc atacurile de panica

Luto si Manga, va mult dragelor.Luto, foarte mumoasa burtica si mami foarte radioasa

Danutza , dc nu-ti explica nimeni pana deseara cum e cu mingea aia, o fac eu cu placere, doar ca cum nu mai pot sa stau
va las ca ma imi smulge sotz laptopul, liciteaza la nu's ce porcarie pe ebay.offf





39+
AMR 7 days!!! more or less...

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gata!
Sotul

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Multumesc fetelor pentru sfaturile cu pompa..si tie Noce! ca sa vezi, ca de pompa (Baby Canpol) care zici tu nu am auzit niciodata! si mai este si buna!! cred ca am inceput sa acord prea mare importanta acestei pb! o s-o iau mai lent!
Manga tare mult mi-as dori sa-mi iasa si mie faza cu mulsul cu manutele..poate ca nu ar strica sa-mi acord o sansa, sa incerc in prima saptamana asa, si daca nu merge sa iau pompa;

Nela o sa-ti fac o pofta teribila cu piata! dar eu zici ca sunt posedata! (cum zicea draga de Alex referitor la listuta); tot la 2 zile ma duc in piata! fie si numa sa cumpar o legatura de patrunjel..este atat de frumos! tarabele pline de struguri, legume, nuci, mirodenii..o adevarata placere!! astazi l-am luat si pe barbat, sa "putem" cara mai multe
si tot am vrut sa-ti zic ...mama ce memorie! cum ai tinut tu minte ca eu sunt cea care sta cu laptopul in pat pe masuta de mic dejun..pfffuai! eu eventual retineam ideea..dee, memoria asta
si apropo de berbecut..sa stii ca ai dreptate! mare mester! acum este in bucatarie si da niste gauri in perete (are si bormasina cu percutie..este asa mandru de ea!!) sa monteze o polita pe care vom suspenda cuptorul cu microunde..apoi, partea mai placuta, cu patutul
cred ca si voi abia asteptati sa va mutati! in afara faptului ca vor fi multe lucruri in mijlocul casei, mie imi da un sentiment tare placut mutatul intr-o casuta noua!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Gata!
Sotul


URAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!


BUN VENIT PE LUME EMMA IOANA!!!

sa va traiasca! sa va umple casa si sufletele de bucurie!!

FELICITARI CRISTINA!!!!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:



Naste Cristina! Ce dragut sotul ei ca a intrat sa ne anunte!
Tinem pumnii sa fie repede si usor!
Si Anamaria, a nascut deja, ca ea parca era programata mai de dimineata?

Dana, eu nu stiu nimic util, mai mult decat te-ai documentat tu deja, despre pompe, sa te pot ajuta cu o parere, sfat ceva... nici manuale, nici electrice. Sunt hotarata sa mai asteptam, sa vedem dupa nastere ce si cum, daca o sa fie nevoie. La mine este si usor, ca nu am preferinte clare cum aveti voi, o sa il trimit pe sot atunci, daca o sa fie cazul. Nu as prea vrea sa investesc in astea electrice, mai scumpute, mai ales ca nu stiu cat voi folosi. Ma orientez pe parcurs si sunt sigura ca o sa fie o alegere asa mai mult pe ochi, pentru ca sfaturile fetelor care au un tip sau altul s-ar putea sa nu se potriveasca cazului meu, fiecare are alte preferinte si particularitati, stii cum zic, sunt foarte subiective. Dar citesc cu mult interes toate sfaturile si parerile pe tema!
Nici cu mingea nu stiu. Eu zic ca poti sa incerci tu singura pozitii, sa vezi care te relaxeaza cel mai mult; cand o sa fie cazul (in travaliu) cred ca o sa iti dai seama care iti usureaza starea si care nu, dupa cum te vei simti.



Kemsy, cum mai esti, cum te mai simti?

Nela, viitoare mamica de Ana, 36+
Manca-o-ar mama de strut!

poze cu strutzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk sa va traiasca finutul Patrik! ce nume frumos!

Adinus te astept cu nerabdare mai pe seara!!!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ai dreptate si tu Nela! ceea ce se potriveste la o mamica nu+i musai sa mearga si la mine; eu cred ca deja a nascut cristina..ca am si sarit cu mesajul de bun venit pentru fetita!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor! oho..ce de dovlecei noi avem: Eric, Nicholas, Emma bine ati venit!

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI! REFACERE USOARA!

Si nastere usoara si pentru Anamaria....parca si ea naste azi. Bafta luni Miha74...

Eu sunt de citeva zile mai depresiva ca imi pleaca sotul luni pentru 10 zile pe la tot felul de sedinte si congrese prin Europa...sper sa stam cuminiti pina sse intoarce dar eu asa emotii am de numai...plus ca nu ma pot odihnii nici ziua nici noaptea...ziua imi duruie in cap bor masini ca ni se izoleaza blocul, noaptea fac pipi tot la 2 ore iar cind atipesc am cosmaruri...asta noapte m-a trezit sotul ca strigam si plangeam in somn. Sper sa treaca...

NelaM ...asa imi plac postarile tale optimiste...am vazut si poze cu "strutii" sunt superbe...si imi dau si eu cu parerea Ana Lisa suna super...cred ca in orice limba ar fi pronuntat.

Dana15, Raluk...ca tot sunteti din zona...mi-am permis sa va trec nr voastre de tel in tel meu...just in case...teoretic nu cred ca se va intimpla marele eveniment inainte de 27-28 septembrie...dar asta o stabilim vineri in 11 sept cind ma duc in clinica la control.

Acum va doresc weekend fain...si va

35 cu

Mergi la inceput