Doar astazi: Remember Freddie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

alexia draga, dar vad ca tie iti trebuie doi .bine, te iert, ca e vorba de Freddie.nici nu stiu ce piesa sa aleg, ca toate imi plac, nu neaparat in ordinea asta : "Bohemian Rhapsody", "Another one bites the dust", "Crazy little thing called love", "We will rock you", "Mustapha", "Under pressure".unele din ele le-am avut ringtone-uri.pina la urma am ales, "We are the champions" :



nota : Freddie a fost singurul care l-am ascultat de 2 luni incoace.un mare performer, ca si Michael, iar duetul lor este :

OK, everybody, that’s a wrap-Liberian girl, Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Doar astazi... si ieri, si miine, si poimiine si... in fiecare zi cit voi trai. Melodia mea preferata (pe linga multe altele):



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

stiu ca s-a terminat ziua Freddie, dar am simtit nevoia sa mai adaug piesa "You Don't Fool Me", care pe mine m-a innebunit si imi pare rau ca am uitat de ea ? :



OK, everybody, that’s a wrap-Liberian girl, Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Danat, de unde stiai ca imi place si Bon Jovi? (de fapt din cayza ca nu am putu sa merg la un concert de-al lui m-am eu prima oara in viata ). Nu se compara, totusi...

Cory, doi, doi, da ce mai doi! Nu pot sa aleg, dom'le, nu pot si gata, asa ca fac singurul lucru normal: ii iau pe ambii, si gata. Problem solved

Nelia, asa adauga eu: ...si forever

Si un clip de final, va pup pe toate si va multumesc ca ati fost aici alaturi de mine






Doamnelor moderator, puteti inchide subiectul.




I won't be a rock star. I'll be a legend
Freddie Mercury


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nelia , uite-l aici (subiectul)

Remember....Intotdeauna...every single day of my life



I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Alexia prietena mea de dor de Freddie!!!
Deja 18 ani de cand s-a dus?!?!?!
Zilele trecute m-a luat un dor, o lipsa adinca de Freddie, l-am vazut acum cateva zile pe canalul Bio intr-un concert de la Rio, unde era o mare de lume, nu stiu unde s-a tinut, dar cred ca undeva in aer liber, pt ca era muuuult mai multa lume decat doar un stadion, oricat de mare ar fi fost el.
Si mi s-a zbarlit parul pe mine cand au cantat "Love of my life", mai mult publicul decat Freddie, indescriptibila senzatie!
Offf...

Un clip care ma tulbura tare cand ma gandesc la Freddie. Mesajul e clar.





C´este la vie.....




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Da, Dana, c'est la vie, cu bune si cu rele...
Dar asa ma bucur cand si dupa 18 ani e la fel de iubit si provoaca aceleasi trairi cand i se asculta muzica!
SI pentru tine, si pentru Nelia cate o .
Si de la Freddie pentru toata lumea asta, un masterpiece :



I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bohemian Rhapsody...nu cred ca va mai exista creatie ca asta... si voce care sa o poata interpreta asa.
Chiar citeam niste aprecieri la adresa vocii lui Freddie, cum ca nimeni din cei care au incercat sa ii cante melodiile nu au reusit nici macar sa aduca a Freddie, daramite sa iti trezeasca trairile intense asa cum facea el prin vocea aceea miraculoasa.

Alexia chiar as fi vrut mai demult sa te intreb: citatul din semnatura ta este spus chiar de Freddie?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aduc si eu mesajul aici... Numai astazi (si miine, si poimiine, pina cind nu voi mai fi), o , o si pentru:



Toata ziua am fredonat ieri cintece de-ale lui Queen si aseara am ascultat vreo ora tot Queen... ascult foarte des, dar ieri le-am ascultat cu sufletul la el, atit de tinar, mult prea tinar s-a dus!

Diferenta intre Freddie si Michael este ca, desi si primul a contribuit cu trup si suflet la moartea lui ca si al doilea, la primul nu ma pot gindi cu tristete decit la moarte, dar nu si la viata si nici macar la modul cum a murit. Parerea mea este ca a fost un om puternic, care a trait viata pina la ultima picatura cu aceeasi pasiune cu care a compus muzica si a cintat. Viata i-a fost ca si vocea: minunata si plina de pasiune! A murit, da, dar a murit resemnat, neregretind nimic din ce a facut... poate din ceea ce nu a apucat sa faca.

Mesajul lui e clar din ultimul videoclip, a fost bisexual, in ultima parte a vietii a fost inclinat mai mult spre barbati, poate si pentru ca viata i-a scos in cale oameni care meritau sa fie iubiti... si Freddie i-a iubit asa cum ne-a cintat. Si sincera sa fiu, nici nu pot sa-l condamn, cineva spunea ca toti sintem bisexuali, numai viata si ceea ce ni se intimpla in ea ne face sa ne indreptam spre o parte sau spre alta, sau, la fel de bine, spre amindoua.

Nu mai stiu unde am citit ca vocile cele mai 'bune' (la calitate cred ca se referea) de pe pamint sint ale lui Frank Sinatra si Freddie!

Concertul de la Rio ma impresioneaza si pe mine, ca si cel de pe Wembley, pina la lacrimi cind le vad. Nu am mai vazut niciodata o mare de lume adunata sa asculte un singur om... o trupa, dar spun un singur om pentru ca, la un moment dat, intr-unul din filmulete, apare el, cintind cu vocea aceea puternica si minunata, care iti rascoleste fiecare particica de trup si suflet, el pe o punte in mijlocul multimii... si imaginea multimii, care la fel ca la o mare, nu i se vad margininile. E impresionant acel moment, felicit si pe cel care a filmat din acest unghi, practic este imaginea care il caracterizeaza cel mai bine pe Freddie si asa il voi tine minte toata viata. Caut filmul si va spun minutul...

Daca vreti sa le vedeti, sint aici, toate partile:





Iar Bohemian Rhapsody... ! Nici nu incerc sa-mi imaginez cum ar mai putea cinta cineva, oricind si oriunde, aceasta melodie, mi se pare pur si simplu imposibil de cintat. Este melodia mea preferata de la ei, la fel ca si cea pusa mai sus, si spuneam ca ma caracterizeaza... viata mea este ca o boema rapsodie, cu urcusuri si coborisuri, cu sunete puternice si altele care abia se aud... si inca mai cred ca, daca ar fi sa aleg repede o melodie care sa-mi defineasca viata, as alege tot... Bohemian Rhapsody.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Si mie imi place Freddie Mercury, e adevarat nu asa mult cum imi place Michael,dar ii ascult muzica totdeauna cu multa placere.
Show must go on.

Mergi la inceput