Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramo - felicitari pentru bebelusa mare... clar balerina o faci daca poate deja sa stea cu piciorusele asa

Lasa paranoia la o parte... iar cu vizita ce sa zic... si eu azi am inceput lista scrisa cu manuta pe hartie cu care ma duc la urmatoarea vizita, mai ales in lumina cursului de ieri, ca si io uit sa intreb diverse lucruri cand merg la dr. Dar ma consolez imediat si-mi spun ca sunt fara importanta daca le-am uitat


monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

buna fetele, legat de gingivita eu am cred ca pe de la 4 luni, nu a trecut cu nimik, doar ca nu am cumparat mama pastelor de dinti ca in rest am incercat totul, deci nu trece si pace in cont ma spal ba cu sensodyne ba cu lacalute o sa treaca odata cu venirea pruncului

monis - nu merg linkurile

ramonik - sa-ti traiasca gimnasta

acum dupaamiaza am pus o saltea gonflabila in camera lui bebe si am dormit cu sotul acolo

urm prog doctor 22 sept, abia astept, mi-e dor de baiat

27+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, daca va uitati pe site la sapt. 27 de sarcina http://www.desprecopii.com/info.asp?id=sap27 exact asa cum sta bebe ala in poza, asa statea si fiica-mea... cu mainile la urechi si picioarele incrucisate si stranse in fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Hai sa incerc asa cu linkurile


/products/267-scutece_refolosibile_din_finet/4432-bambino_mio_mio_trial_pachet_de_incercare_nounascut.mbs

si inainte de asta puneti www punct chic bebe punct ro
si scoateti spatiile

Imi zice si mie cineva daca reuseste?

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

monis am dat click am incercat si link-ul
nu mere :(

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ia incercati acum ...www.chic-bebe.ro/products/267-scutece_refolosibile_din_finet/4432-bambino_mio_mio_trial_pachet_de_incercare_nounascut.mbs" target="_blank">aici

sa acoateti liniuta..


krelia 29+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

ia incercati acum ...www.chic-bebe.ro/products/267-scutece_refolosibile_din_finet/4432-bambino_mio_mio_trial_pachet_de_incercare_nounascut.mbs" target="_blank">aici

sa acoateti liniuta..


krelia 29+ si printesu' mic, Rares-Mihai


acuma merge kreliutza...multumim fain

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

monis, tu ai fost aseara la cursul de ora 5 la Filantropia?
pt ca eu am fost la cursul acela si mi s-a parut cel mai lipsit de noirma curs.. sotul meu adormise intre gravidutze..
sper sa fie doar asa primul curs, de acomodare, caci daca va continua asa, nu stiu daca voi mai merge..
sper ca data viitoae sa fie si educativ..si gravidutzele mai putin stresante si sa lase moasa sa isi urmeze cursul si sa isi termine ideile, caci altfel o sa plecam mai nauce dacat am venit..iar sotul meu cu ceva kg in plus de la atatea ore de somn intre gravide

oli 23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

monis, tu ai fost aseara la cursul de ora 5 la Filantropia?
pt ca eu am fost la cursul acela si mi s-a parut cel mai lipsit de noirma curs.. sotul meu adormise intre gravidutze..
sper sa fie doar asa primul curs, de acomodare, caci daca va continua asa, nu stiu daca voi mai merge..
sper ca data viitoae sa fie si educativ..si gravidutzele mai putin stresante si sa lase moasa sa isi urmeze cursul si sa isi termine ideile, caci altfel o sa plecam mai nauce dacat am venit..iar sotul meu cu ceva kg in plus de la atatea ore de somn intre gravide

oli 23 saptamani+


Da, am fost
Nu ai vazut postarea mea de aseara cu... impresiiile?
Ma gandesc insa ca m-ai vazut in ce viteza am plecat pe la 6 si 10 cand mi se terminasera toate bateriile si toaaaata rabdarea


monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, daca va uitati pe site la sapt. 27 de sarcina http://www.desprecopii.com/info.asp?id=sap27 exact asa cum sta bebe ala in poza, asa statea si fiica-mea... cu mainile la urechi si picioarele incrucisate si stranse in fata...


Felicitari pt gimnasta. Si Mihnea mic era tot mult mai mare la eco( adica avea 825 gr la 24-25 sapt) si medicul ecografist mi-a spus ca e in grafic. Doctorita mea a spus ca acele grafice sunt relative ( de pe net) si ca nu ar trebui sa ma iau dupa ele. Apoi ei au perioade in care cresc fff repede apoi mai incetisor si ca nu trebuie sa ma ingrijorez nici daca e mai mic peste o luna cu cateva zile decat citesc eu pe net. Apoi difera de la o tara la alta "normalitatea". Multi si tine si nora-mii


26+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput