Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (93)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

deja fiica-mea a facut cunostinta cu motanul. chiar aseara statea Vladut cu partea din fata pe burta mea si fiica-mea il inghiontea de zor...

o tai si eu spre casa, ca destul am frecat menta azi... dupa-amiaza placuta!


Sa stii ca asa face si baiatul meu...cand Eva sta pe burta mea, o loveste. Eu zic ca vorbeste cu ea.

------------------------
30+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Si tie Ramonika,fata shukara ( ) ,dupaamiaza placuta.Vede el Vladut cand nu o sa mai poata sa fie scos din manutele printesei,acum doar il alinta cu mare delicatete as zice .

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Vad ca si Simina a disparut...cred ca isi face siesta dupa ce a mancat bunatatile alea.

Avalon ce fain ca ai iesit blonda cu ochi albastri din parinti care nu au nici o treaba cu asta.Sunt superbi copiii blonduti ,cei blond nordic nu mai zic cat imi plac.
Cel de-al doilea baietel al nasilor nostri este blond cu ochi albastri ca cerul desi parintii sunt bruneti cu ochi caprui.Nu te joci cu natura,cu instalatorul sau baiatu de la cablu nu cred ca se pune problema .

Ne pregatim si noi de iesit afara,poate pana diseara cand mai intru apar si "chiulangioaicele".

toate burticutzele

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am revenit..ce siesta??? ce delicatese???
am stat la bucatarie..m-am chinuit sa sparg oasele pt ciorba..sarmalele sunt la cuptor...ciorbita pe foc..acum ma duc sa citesc din urma

29+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Nu te joci cu natura,cu instalatorul sau baiatu de la cablu nu cred ca se pune problema



esti totala!

Asa a iesit si sotul meu cu niste ochi albastri ca cerul si acum are o inaltime de 1,92. Ai lui parinti nici unul nu a depasit 1,70m in zilele lor bune fara osteoporoza, iar la ochi...amandoi au fost caprui...asa ca sigur "NATURA" si-a juca rolul .

Ramona,
31+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna ziua, dragi burtici!

in primul rand, scuze pentru absenta mea, mai mult sau mai putin indelungata...

in al 2lea rand, motivatia a fost, intr-adevar, datorata unei mici tristeti de pe urma ultimului control, insa, cu speranta in suflet ca DD ne-a pregatit ceva frumos pe pamantul asta, incercam sa mergem mai departe....

in al 3lea rand, exista in viata mea, ca in a oricaruia, cateva probleme personale, care sper sa se rezolve in curand...

in al 4lea rand, ma tot gandesc cand sa intru in prenatal, insa, cu obrazul asta al meu, subtire...si cu perioada aglomerata de la munca, parca nu-mi vine sa las totul balta si sa plec de-acum....

in al 5lea rand, am inceput sa experimentez perioada trim III..cu dureri de spate, cu dureri de burta cand incerc sa ma intorc de pe-o parte pe alta, cu miscari din ce in ce mai in reluare....

in al 6lea rand, balivernele fac parte din viata noastra, plictiseala la fel, fie ca vrem, fie ca nu...depinde de fiecare ce alegem sa facem, sa raspundem lor sau sa trecem peste, ignorand....

in al 7lea rand, cred ca atunci cand vreuna dintre noi nu mai intra o perioada, o face strict din variile motive, deja enumerate, si nu cred ca trebuie considerata ca fiind "pierderea" sa...ci, repet, pur si simplu, alegerea sa.

in al 8lea rand, sper sa nu va fi suparat cu no6 si no7....exprimandu-mi o parere personala...

in al 9lea rand, m-am semi-ciondanit cu mama...care mi-a zis ca mi-a aruncat "o parte" din casetele pe care le aveam la ea....daca mi-a aruncat ceva din Guns sau Metallica ssau BonJovi....o sa ma supar rau-rau.....si abia dupa 'jde spalari la poponeata lu' nepota'su..poate poate ma mai gandesc daca o sa-mi treaca...

in al 10lea rand, va pup pe toate, sa stiti ca sunt alaturi de voi...si voi incerca sa intru macar 1 data/zi, pana voi avea vesti bune...


krelia 29+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Krelia draga, orice problema ati avea, sa dea Dumnezeu sa va fie bine. Sa ai o sarcina usoara in continuare si o nastere la fel iar bebeul sa fie sanatos.

------------------------
30+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Fetelor, desi am muncit de am rupt azi, am tinut neaparat sa intru sa va spun asa pe repede... ca am fost la curs de gravide la Filantropia.

Pentru mine: inutil si absolut plictisitor
Parerea mea
Abia astept sa mai intre cineva care a fost sa zica... poate-s io prea exagerata sau mult prea pretentioasa... sau poate am citit prea mult internetul in lung si-n lat

Revin, plec sa pap ca-s rupta...

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Fetele o veste buna: au anuntat la stiri ca in Noul Cod al Educatiei este prevazut un voucher educational pt noii nascuti de 500 EUR.

KRELIA bine ai revenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Krelia suntem alaturi de tine Imi pare rau ca esti trista


26+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput