Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

[quote]citat din mesajul lui shtephy
Shtephy, multumim mult. Sa dea Dumnezeu sa fie bine la toate fetele.
Mai am putinel si parca nu imi vine a crede, dupa cate probleme am infruntat pana am reusit sa raman insarcinata, ca totul decurge asa bine.


------------------------
30+ David

Albume foto


Pot doar sa imi imaginez cat de greu ti-a fost,stiu ca ai facut FIV,dar numai tu stii intr-adevar prin ce ai trecut.
Eu zic ca metitai si tu dupa atata chin o sarcina usoara,o nastere la fel si un bebe perfect.


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

La mine tata si-a dorit o fata blonda cu ochi albastri...cu cne sa semene cand ei doi erau tata brunet cu ochi caprui si mama satena cu ochii verzi??? Mama visa la un baiat brunet cu ochi albastri sau verzi- mai rezonabil, as zice eu... si m-am nascut eu, primul copil: pe cap aveam un perisor negru... Mama si-a spus: "eeee, nu e baiat, dar bine macar ca e bruneta"... aiurea, dupa nastere la cateva zile mi-a cazut tot acel perisor si a crescut parul meu care a fost toata copilaria blond nordic, cel mai deschis blond posibil, aproape alb si ochii mi-au ramas albastri... Ce dezamagita a fost mama care ma tundea scurt si ma imbraca numai in bleu... A avut si baiatul dorit, dar abia la a 4-a incercare dupa ce a nascut 3 fete cucuiete

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

[quote]citat din mesajul lui shtephy
Shtephy, multumim mult. Sa dea Dumnezeu sa fie bine la toate fetele.
Mai am putinel si parca nu imi vine a crede, dupa cate probleme am infruntat pana am reusit sa raman insarcinata, ca totul decurge asa bine.


------------------------
30+ David

Albume foto


Pot doar sa imi imaginez cat de greu ti-a fost,stiu ca ai facut FIV,dar numai tu stii intr-adevar prin ce ai trecut.
Eu zic ca metitai si tu dupa atata chin o sarcina usoara,o nastere la fel si un bebe perfect.


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+


Ma confunzi. A fost greu si la noi, dar am reusit fara FIV.

Ti-am vazut pozele. Ma bucur sa te cunosc. Fetita este o dulceata.

------------------------
30+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

heheeee pana va citesc eu voi mai deschideti cateva capitole..cand sunt eu pe aici miscare slaba..cum dispar cateva ore ma trezesc cu alt capitol...v-am tot citit...am uitat totul pana acum cred..vroiam sa zic si eu ceva dar nu mai stiu ce ...ma duc sa ma culc putin si poate revin cu idei noi sau macar imi amintesc ce vroiam sa intreb..va

27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

astia-s nebuni cu produsele lor care apar in banda de jos... o pereche de slipi pt. gravide 100 si ceva de lei????!!???
si am mai vazut si alte nazbatii...


Si eu ma minunez adesea.Incredibil de mari preturile .

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Shtephy , imi pare bine ca ne-ai pus si noua poze sa va cunoastem. Sunteti niste frumoase amandoua, printesita ta mai ales ...are parul asa frumos si carliontat cum mi-am dorit si eu sa aiba fetita mea... Amandoua aveti un zambet asa cald (probabil de aia v-ati si dus la mare in octombrie ).



Ramona,
31+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

stephy - incantata de cunostinta. printesa ta e o dulcica, ce par cret are... si eu il aveam la fel cand eram mica, insa eram blonda - blonda...
poza aia cu pisica e dedicatie pt. mine?
sa-ti faci poze gravida, sa pastrezi amintire.



Da ,e dedicatie.Poate ti-o imaginezi pe fetita ta cu o pisicuta in brate.
Din pacate aparatul meu foto e stricat,sper sa fie gata saptamana asta.Insarcinata cu Stefania nu am poze decat la 37 sapt,atunci imi cumparasem aparatul si regret.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Ma confunzi. A fost greu si la noi, dar am reusit fara FIV.

Ti-am vazut pozele. Ma bucur sa te cunosc. Fetita este o dulceata.

------------------------
30+ David

Albume foto

Ups,am incurcat borcanele.Nu stiu de ce eram convinsa de asta,scuze.

Multumesc

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deja fiica-mea a facut cunostinta cu motanul. chiar aseara statea Vladut cu partea din fata pe burta mea si fiica-mea il inghiontea de zor...

o tai si eu spre casa, ca destul am frecat menta azi... dupa-amiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Shtephy , imi pare bine ca ne-ai pus si noua poze sa va cunoastem. Sunteti niste frumoase amandoua, printesita ta mai ales ...are parul asa frumos si carliontat cum mi-am dorit si eu sa aiba fetita mea... Amandoua aveti un zambet asa cald (probabil de aia v-ati si dus la mare in octombrie ).



Ramona,
31+ DOMINIC ANDREI
noi 3





multumesc.
si eu


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput