Burtici fericite de septembrie-octombrie (185)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Ralu, ce sa zic? Foarte mare tot nu e...dar arata mai a burtica serioasa. De max 7 luni. Zice lumea. Eu acum imi tot doresc sa creasca, se se faca bebitza cat mai grasuta. Abia astept.

Imi trimiti si mie, te rog linkul cu Maria?

Andrushca 36+
Sophie, my sweet baby




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara fete dragi,

nu am reusit sa recuperez tot capitolul trecut...dar sa vedem ce rezumat fac:
crocodana, katteryna, litlelight sa va traiasca zanele! sa fie cuminti si sa creasca frumos!

noi am fost ieri pana la Brighton, in sfarsit dupa 8 ani de locuit in tara asta. a fost cald si frumos si am stat pe plaja si ne-am uitat la ocean. apoi ma mancat o pizza si ne-am minunat de strazile boeme.

Mai am 3 zile de munca si sunt gata. cred ca pustiul mneu s-a intors cu capul in sus si sunt cam necajita. Nu ma asteptam la asta de la el. Mi-e foarte incomod pentru ca are capul pe undeva in partea dreapta pe ficat/stomac si ma arde pielea sub sani. de asemenea simt ca da jos, ceea ce nu s-a mai intamplat de mult timp. Sper sa pacalesc sistemul si sa-mi mai faca un scan. As fi vrut tare mult sa ramana cu capul jos, dar acum nici nu simt ca fac pe mine cand merg, nici patza nu ma mai doare, nici nu mai merg noaptea la pipi. Vineri merg la moasa, sper sa aiba bun simt si sa vada ce si cum.

stiu ca am ramas datoare cu notite de la ultimul curs, unde ni s-a propus sa ghicim dupa culoarea kk-ului lui bb din ce zi provine. am vazut si un filmulet despre cum sa socializam cu copii. pormit sa fac un rezumat, dar nu azi, ca sunt franta rau si mai trebuie sa va citesc din urma.daca zilele trecute am dormit la pranz, a fost excelent. azi, fiind la munca, se vede diferenta. parca sunt de pe alta lume.

iuliapapusa sper ca esti bine.

iulika, cat de fericita cred ca esti sa-l ai tot timpul langa tine, sa-l vezi cum creste. abia astept. nu mai am rabdare.

ah, azi dimineata la dus ,m-am speriat ca am pierdut dopul. desi nu maro si mult, mi-a iesit un pik de gelatina...m-am speriat ca nu sunt pregatita, nu am bagaj facut si inca nu e timpul. Sper sa fi fost alarma falsa. :)

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetele, v-am trimis pe PM.

Manga uau, nici nu stiu cu ce sa incep din mesajul tau, am trecut prin toate starile... am avut impresia ca sunt pe malul marii si am simtit mirosul brizei... si m-am rasfatat...

Apoi m-am gandit la bebe ca sper ca nu s-a intors. Dar sa stii ca si cu capul in jos, cum e la mine deja de prin sapt 26, tot ma mai loveste la col, si cand sughita acolo se simte. Cateodata am impresia ca-si ia avant si da cu capul si io-l cert sa nu mai faca prostii, ca acolo e dopul de la vana lui... Si sub coaste isi mai baga cateodata picioarele de nici nu pot sta in fund, ca n-am aer. Deci e posibil sa fie totusi bine bebe al tau. Dar pentru linistea ta, du-te la un scan, daca vrei, sa apuci sa stai in 4 labe sa-l intorci la loc.

Si m-ai speriat cu dopul!!! Pai si spui asa calma? Si eu sper sa nu fi fost dopul . Ma distrati ca pe masura ce trece timpul, voi sunteti tot mai calme si mai impacate cu ce vine, si eu cand imi imaginez ca as fi la dus si as pierde dopul... vaaaiiii nici nu-mi pot imagina, cred ca as lesina, ca mi-as da seama ca se apropie vertiginos momentul...

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

adinus s burta mea se facea ca doua tzatze...de-o parte si alta a buricului...acum se ufmla tare in partea de sus si e foarte incomod. Se intareste si s-a mutat cu totul in partea dreapta pe verticala.

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

adinus s burta mea se facea ca doua tzatze...de-o parte si alta a buricului...acum se ufmla tare in partea de sus si e foarte incomod. Se intareste si s-a mutat cu totul in partea dreapta pe verticala.

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI


Daca se umfla in partea de sus, io cred ca e ca la mine, si acolo ii este fundul, tzuca-l-ar maica-sa pe el si galma a doua, mai mica, is picioarele.

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

da mai fetelor, si mie tot in partea de sus mi se umfla si acum stiu sigur ca sunt funduletele si piciorusele, ca ei stau cu capul in jos.

anco 37+???? si

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Fetele, v-am trimis pe PM.

Manga uau, nici nu stiu cu ce sa incep din mesajul tau, am trecut prin toate starile... am avut impresia ca sunt pe malul marii si am simtit mirosul brizei... si m-am rasfatat...

Apoi m-am gandit la bebe ca sper ca nu s-a intors. Dar sa stii ca si cu capul in jos, cum e la mine deja de prin sapt 26, tot ma mai loveste la col, si cand sughita acolo se simte. Cateodata am impresia ca-si ia avant si da cu capul si io-l cert sa nu mai faca prostii, ca acolo e dopul de la vana lui... Si sub coaste isi mai baga cateodata picioarele de nici nu pot sta in fund, ca n-am aer. Deci e posibil sa fie totusi bine bebe al tau. Dar pentru linistea ta, du-te la un scan, daca vrei, sa apuci sa stai in 4 labe sa-l intorci la loc.

Si m-ai speriat cu dopul!!! Pai si spui asa calma? Si eu sper sa nu fi fost dopul . Ma distrati ca pe masura ce trece timpul, voi sunteti tot mai calme si mai impacate cu ce vine, si eu cand imi imaginez ca as fi la dus si as pierde dopul... vaaaiiii nici nu-mi pot imagina, cred ca as lesina, ca mi-as da seama ca se apropie vertiginos momentul...

33+ Alex

a fost frumos ieri, intr-adevar.

iar de calma...nu sunt, ca ma gandesc ca trebuie sa muncesc pana vineri si nu am sutiene de alaptat si pmapersi pentru bb. ma consolez ca gelatina aia a fost putina si albicioasa, deci nu are cum sa fie THE DOP. cat despre bb...sper sa fie cum zici tu, dar eu nu-l mai simt ca pana acum. plus, e prea umflat sub coasta si prea tare si perfect rotund si in nici un caz nu e fundul. sa vedem ce-o fi...e incomod oricum, mi se pune pe suflet uneori ca ma arde si ma doare in acelasi timp in dreapta, iar in stanga e gol, golutz.

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

adinus s burta mea se facea ca doua tzatze...de-o parte si alta a buricului...acum se ufmla tare in partea de sus si e foarte incomod. Se intareste si s-a mutat cu totul in partea dreapta pe verticala.

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI


Daca se umfla in partea de sus, io cred ca e ca la mine, si acolo ii este fundul, tzuca-l-ar maica-sa pe el si galma a doua, mai mica, is picioarele.

33+ Alex

vai ce bine ar fi...dar in partea de jos eu nu simt tare...adik ...pana la urma, capul unde e? si eu credeam ca trebuie sa fie cu fata inspre exterior...de ce ar avea fundul in sus? nu mai inteleg cum stau...pe bune...e prea complicat

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Raluk multumesc din suflet...

36 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Multumesc, Raluk. Prea trist....

Andrushca 36+
Sophie, my sweet baby




Mergi la inceput