Caritate - Michael Jackson & Fanclub

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Saluti,

le-am scris administratorilor. Sper sa imi raspunda cat mai curand posibil.
As vrea sa stim clar ce si cum putem face, pt. ca nu vreau sa ma trezesc acuzata de cine stie ce. Ma bucur ca aveti incredere in mine. Dar stiti cum e, intotdeauna cand e vorba de asa ceva iti pui semne de intrebare. Adica, eu stiu ca pt. nimic in lume nu as "fugi" cu banii, dar de asta sunt eu sigura. Nu inseamna ca toata lumea.
Se intampla lucruri din astea si cand cunosti persoana de ani de zile, daramite in cazuri ca si acesta de fata.

In acelasi timp, nu mi-e totuna ca e contul pe numele meu. Si nu as vrea sa facem aici ceva care sa imi dauneze in vreun fel. De aceea, as vrea sa stim 100% ca e bine.

Abia astept sa trecem cu bine de astea si sa facem si ceva util.



www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Sunt si eu alaturi de voi! Felicitari pentru initiativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

buna fetelor.foarte frumoasa ideea, desi nu stiu inca cum sa procedez.adica cum sa trimit, vreau sa zic, ca la actiuni umanitare am mai participat, e drept ca doar cu maicamea (ea a lucrat 30 de ani cu copii cu dizabilitati, cazuri sociale, ambliopi).asa ca, daca vrea cineva sa facem si o actiune live de Craciun (voi fi se pare 2 saptamini in decembrie acasa), cu ocazia asta putem sa ne si cunoastem (e valabil doar pt. fetele din Timisoara, din pacate).am vrut sa zic ca putem duce si lucruri de care nu mai avem nevoie, stiti voi...haine, jucarii (da, am si jucarii ).eu asa faceam, dar fara o ocazie speciala (era legat mai mult de numarul de lucruri strinse).
acum nu prea stiu cum sa fac cu banii, pt. ca nu am paypal (n-am folosit niciodata) si n-as vrea sa se vada date despre mine (deocamdata).

va las acum, ca am venit doar de 1 ora (si sint kaput dupa 6 ore in masina), am fost plecati intr-o vacanta de sfirsit de Ramadan in Al Khobar (la mare), peste drum de Bahrain.zice sotul catre mine, desi eu nu am vorbit deloc de Michael (numai l-am ascultat 6 ore in masina non-stop "uite, peste podul asta e Bahrain-ul, daca mergeam poate il intilneai pe Michael" eu: "crezi?". sotul: "a fost o gluma, bineinteles", eu: ; dup-aia vazindu-ma asa acra, continua: "da, dar poate vine Michael in Khobar sa-si cumpere ceva de la Dahran mall", eu: ).

"My goal in life is to give what I was lucky to receive: the ecstasy of divine union through music and dance.”- MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Eu sunt in Arad, deci..te invit cand apari in tara.
Mai vb, oricum. E frumoasa si chestia cu lucrurile stranse si donate. Am mai facut si eu asa.

Nici in contul in Eur nu poti depune?


www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sunteti minunate! Eu nu am cum sa scriu mult, nu am net aici unde ma aflu, acum am intrat putin,si nu stiu cand mai am acces urmatoarea saptamana. Abia astept sa ajung inapoi ca sa pot citi in liniste tot ce scrieti.
Ati stabilit un caz anume catre care sa mearga donatiile? Sau aveti si idei concrete care sa se bucure de Craciun? (intreb asta pt ca m-am gandit sa spun si eu, si altor persoane care nu intra neaparat pe DC, dar le pot cere banuti numai spunandu-le si un anume caz...cred ca e mai palpabil pt majoritatea oamenilor, decat sa le ceri, fara sa le spui ceva concret)

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Buna! Am intrat aici in cautare de noutati si ce surpriza placuta ma astepta.Se cunoaste ca sunteti fani adevarati- cunoasteti si omul MJ nu numai artistul.Va expun si aici programul asociatiei:
Programul se numeste " de la suflete mari,pentru suflete mici" si are ca scop renovarea celor 3 saloane de reanimare ale sectiei pediatrieI a spitalului judetean de urgenta buzau.Am primit acordul administratorilor de a deschide o campanie pe acest forum pentru a solicita ajutor in realizarea acestui program.Suma care trebuie stransa e destul de mare si fiindca nu sunt sigura ca o vom strange pina la Craciun ( si noi tot de craciun speram sa terminam actiunea) am decis ca pe masura ce se strange suma necesara sa incepem renovarea camera cu camera.Asa ca daca decideti sa ajutati acest proiect veti aduce bucuria pe fetele tuturor copiilor care se vor interna in aceasta sectie si var fi tratati in conditii mult mai bune datorita oamenilor care nu i-au abandonat.Putem filma inaugurarea fiecarui salon si o putem pune pe topic ca sa o vada toata lumea.
Si ultima noutate:saptamana aceasta semnam contractul prin care luam in administrare un loc de joaca in incinta unui mall(sper sa nu intervina nimic neprevazut) si putem organiza aici de sarbatori o actiune-tribut MJ la care putem viziona videoclipuri,putem face un concurs de costume,de dans sau orice altceva ne da prin cap.
De indata ce va fi gata site-ul pot trece Fan clubul ca sustinator al programului si astfel se va sti ca exista oameni care duc mai departe spiritul umanitar al lui MJ.
Daca doriti mai multe informatii sau poze de la spital vi le pot pune la dispozitie.
Astept idei.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Deocamdata am reusit sa imi pun si eu semnatura cu actiunea noastra.




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna, am vazut ca Mirela ne-a dat acordul (Mirela ) dar tb sa mutam actiunea la forumul umanitar si cineva sa isi asume responsabilitatea.
Purple, da de stire acum ce zici, daca poti da buletinul Mirelei pe mail ca sa putem demara treaba.


De asemenea, haideti sa decidem pt ce actiune strangem banutii. Eu una sunt de acord sa ii strangem pt spitalul Buzau, atat cat se poate.
Dar tb sa fim toate de acord, asa ca haideti, ce ziceti?



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

FanClub DC Michael Jackson organizeaza actiune umanitara pt Craciun - implica-te si tu, click aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Ma bucur ca administratorii au acceptat .
Eu i-am scris Mirelei, deci evident ca pot sa ii dau buletinul meu si sa imi asum responsabilitatea ca toti banii adunati in cont vor fi folositi doar in scopurile decise aici, de comun acord.

Stiu ca initial vorbiseram sa strangem bani, si apoi, dupa ce vedem cati avem pana in preajma Craciunului, sa alegem un caz. In acelasi timp, daca vrem sa facem cunoscuta actiunea noastra, poate ar fi mai bine sa alegem un caz si apoi sa donam, nu invers.

Nu stiu cum e mai bine, si ce vreti si voi, "colegele"

www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Ade, in sfarsit te-ai hotarat sa scrii si aici! Cum mai stati cu sponsorizarea de la banca?

Purple, ce ma bucur ca avem ok-ul Mirelei. Ar fi bine sa ne decidem asupra unui caz si sa vedem cat putem strange. Cazul prezentat de Ade, din punctul meu de vedere e tocmai bun. Ea zicea ca are o promisiune de la o banca poentru o suma mai mare cu conditia sa le arate ca au facut ceva. Ade, spune-mne tu, mai e valabil?
Ma gandeam ca o donatie pentru copii orfani si/sau saraci la un spital ar fi intocmai pe inima lu MJ.


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput