Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Buna!Sunt Andreea ,sunt din Buzau si am 18 ani.Sunt un fan mai proaspat al lui MJ.L-am cunoscut prin intermediul mamei mele care este fan inrait.La randul ei l-a cunoscut prin bunicul meu care a lucrat in "organizare de spectacole".De la mama am invatat sa ii admir muzica,vocea,dansul,conplexitatea artistica dar mai ales daruirea.Da,cred ca daruirea cu care facea totul il facea special si perfect.La fiecare filmare,la fiecare spectacol,la fiecare inregistrare dadea tot ce era mai bun din el.Ma uit la filmarea spectacolului din '92 si in ochii lui se vede bucuria de a fi pe scena,de a canta,de a dansa.Imensa satisfactie cand publicul nu mai contenea cu scandari si aplauze.Stia sa ajunga la inimile oamenilor si asta fiindca avea un suflet pur,ca de copil.
Noi nu am crezut nici-o clipa rautatile care s-au scris despre el,dar cred ca pe el l-au macinat in adancul sufletului.Nimic nu e mai rau decat sa te acuze cineva pe nedrept si sa nu poti sa dovedesti ca esti nevinovat.Nu merita asa suferinta.Pentru bucuria pe care a adus-o in sufletele oamenilor de pe intreaga planeta,merita mai multa dragosta din partea noastra in timpul vietii.Dar nu apreciem un lucru decat atunci cand il pierdem.L-am avut printre noi si nu ne-am bucurat destul de el.A plecat prea devreme si nu-l mai putem aduce inapoi.Oare stia cat de mult este iubit?
M-a impresionat faptul ca la spectacolul de adio organizat de familie,desi au fost atat de multi fani,nu a fost nici-un incident.Asta arata cat respect ii datoram si ce a insemnat pentru noi.
In cinstea lui am infiintat o asociatie umanitara (am numit-o "Citadela Albastra" - un loc in care copiii sunt protejati )si sper sa pot ajuta copiii asa cum a facut-o el toata viata.Sa ducem mai departe invatamintele,daruirea,muzica si dansul,lipsa de egoism si puritatea sufletului sau.Impreuna sa facem o lume mai buna pentru toti copiii.
Va trai vesnic in sufletul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bun venit Ade! Esti cea mai tanara dintre noi pana acum (desi era si Billie Jean dar s-a pierdut, ce-o fi cu ea?) si eu una ma bucur ca si generatia noua creste cu Michael in suflet.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Multumesc pentru urarea ta si sper sa petrecem mult timp impreuna de acum in colo si sa ne cunoastem mai bine.Atata timp cat oamenii vor vorbi despre el si ii vor asculta muzica,nu va muri niciodata.
Eu nu am numai o melodie preferata.Imi plac toate.Fiecare ma atinge intr-un anumit fel,imi creaza o anumita stare si imi transmite un mesaj diferit.Inainte de moartea lui ii ascultam mai rar melodiile.De la acest tragic eveniment insa nu trece o zi fara sa il ascult.La inceput a fost mai dificil din cauza mamei.Cum auzea o melodia de-a lui incepea sa planga si o apasa o greutate in piept.Pentru ea a fost ca si cum ar fi pierdut un membru al familiei.Acum s-a mai obisnuit si ascultam impreuna.Imi povesteste tot felul de lucruri despre el si il cunosc din ce in ce mai bine.Sper sa aflu si de la voi cat mai multe amanunte.
Cu drag.ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bine ai venit Ade!!! Wow, ce micutza esti! Ma bucur ca MJ are fani tineri de tot
De fapt, ce sa mai zic, daca si fii-miu (care inca nu a implinit 6) ii recunoaste melodiile dupa primele acorduri: "asta e Michael, mami, nu-i asa?" de zici ca vorbeste de vreun verisor de-al lui, asa se adresaza

Sa ne mai povestesti si noua din ce iti spune mama ta despre MJ.
Si, un sfat, poate te ajuta: intra si la subiectul "Breaking News" poate ti se aprinde vreun beculetz si poate o mai inveselesti si pe mama ta cu ocazia asta.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

ade, bine ai venit. Te previn ca la anumit subiecte ar trebui sa ceri acordul mamei tale

He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Ade, bine ai venit! Si tot respectul pentru ce faci cu fundatia

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Din partea decanei de varsta, pentru cel mai tanar membru al clubului, bine ai venit, Ade !(Baiatul meu e mai mare decat tine, e si el fan michael)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

E cazul sa ma prezint si eu . Ma numesc Cristina, am 34 ani, sunt din Targu Mures, sunt economista si am un baietel de 6 ani.
M-am indragostit de Michael si de muzica lui prin clasa a IX-a, l-am iubit si il iubesc in continuare. Si inca mi-e greu sa accept el ca nu mai e printre noi...

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fetele.
Iona....
Motanik....que sera, sera....
Medy, Ade, Criss75 bine ati venit
Fetelor aseara a fost un film la spanioli ( daca e cineva dintre noi in Spania -pe cuatro) , The Jackson's (s-ar traduce)...a inceput pe la 22 , eu l-am vazut de pe la 23 pana la 3 dimineata (cand nu era terminat).....A fost practic viata lui Michael de cand s-a nascut...cum a inceput sa cante la varsta de 6 ani...cum erau batuti toti fratii de tata cand greseau coregrafia sau vreo melodie...( trebuias sa iasa afara sa rupa o nuia din copac si se intorceau sa-i bata si sa-i insulte).Michael nu a avut copilarie....plangea ca nu mai vrea sa cante, vroia sa se joace, sa manance si el dulciuri...sa se joace cu mingea...nu vroia sa urce in avion.....Avea spectacol, ajungea la 2 noaptea acasa si dimineata se trezea si se ducea la scoala...cand se intorcea incepeau sa repete din nou.....Tot timpul trebuiau sa castige...daca nu erau aspru pedepsiti....Am vazut faza cand a castigat un concurs si a venit acasa bucuros sa-i spuna lu-i Ben ( soricelulu lui) si l-a gasit intr-o capcana mort..pe gresie..iar cand a inceput sa planga taica-su a zis: In sfarsit a murit....Dupa ce-l batea daca nu-i iesea vreo miscare ii zicea tot timpul ca e groaznic de urat..ca are nasul borcanat...ca e plin de cosuri...a fost super filmul...am vazut si faza in care i-a luat foc parul prima data si a cazut pe scari........desi actorii au fost fictivi, cand puneau o piesa era vocea lui Michael.....Nici nu vreau sa ma gandesc cat a suferit omul asta...ce tata a avut...i-a exploatat..pe el cel mai mult...ma bucur ca Michael a luat doar ce-a fost mai bun de la viata ....sunt sigura c-a fost un tata model..ca n-a dat niciodata in copiii lui..sper sa-i fie bine acolo unde e.....
Imi suna in minte versurile: Just call my name and I'll be there......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Da, iliuta, l-am vazut, e cel de care v-am scris la capitolul special. Eu l-am gasit pe youtube (The Jacksons: american dream)

Mergi la inceput