Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

Da, iliuta, l-am vazut, e cel de care v-am scris la capitolul special. Eu l-am gasit pe youtube (The Jacksons: american dream)


N-am stiut c-ai scris si tu despre el....sa stii ca m-a facut sa-mi plac si mai mult de el si sa-l apreciez mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ade, Criss75 bun venit!
Ade pentru ce faci si mai ales pentru felul in care vezi lucrurile.

Criss de asta ne-am adunat aici, ca pare totul mai usor de trecut si pana la urma e musai sa trecem peste ca sa putem inainta si sa ducem mai departe "heal the world" si nu numai.

dana intr-adevar grea "meseria de nasa". si am senzatia ca abia de acu incepe greul



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Daca nu am mai scris sa stiti ca nu v-am parasit.Am fost ocutata cu asociatia fiindca vreau neaparat sa fac ceva pentru bietii copii.V-as povesti,dar cred ca v-ati intrista foarte tare daca ati sti ce vad eu la fiecare vizita la spital.
Am aflat ca sa strang voturi pentru ca Michael sa primeasca Premiul Nobel Pentru Pace.Am votat si eu.Voi ati votat?
Desi merita premiul cu prisosinta,totusi cred ca este prea putin.Ar trebui sa botezam o stea cu numele lui ca sa stim ca ne priveste de acolo de sus si ca va straluci mereu si va veghea mereu asupra tuturor.Daca ar fi dupa mine ziua mortii lui ar trebui decretata "zi de doliu international"
Nu sinteti de acord?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ade_

Daca nu am mai scris sa stiti ca nu v-am parasit.Am fost ocutata cu asociatia fiindca vreau neaparat sa fac ceva pentru bietii copii.V-as povesti,dar cred ca v-ati intrista foarte tare daca ati sti ce vad eu la fiecare vizita la spital.
Am aflat ca sa strang voturi pentru ca Michael sa primeasca Premiul Nobel Pentru Pace.Am votat si eu.Voi ati votat?
Desi merita premiul cu prisosinta,totusi cred ca este prea putin.Ar trebui sa botezam o stea cu numele lui ca sa stim ca ne priveste de acolo de sus si ca va straluci mereu si va veghea mereu asupra tuturor.Daca ar fi dupa mine ziua mortii lui ar trebui decretata "zi de doliu international"
Nu sinteti de acord?




"Yes ,but of course" (engleza mea de balta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hai ca am reusit sa citesc si subiectul asta.. ma bucur sa va cunosc povestile!

sa va zic si despre mine..
Indata schimb si eu un prefix (30), sunt casatorita de 5 ani (tot pe 4 sept - nu mai retin cine mai era ca noi) si avem minunea asta mica si dansareatza, Andra. Am emigrat in USA in ianuarie 2008 si la 2 luni am nascut-o pe Andra.
Michael m-a cucerit cand aveam vreo 12-13 ani.. locuiam intr-un oras mic, Gura Humorului, iar ai mei tocmai se despartisera (90-91).. si nu stiu cum a ajuns MJ si pe la urechile mele.. dar nu cu Thriller ci cu albumul Dangerous, si mi-a placut enorm.. in 92 cand a venit in Buc, eram innebunita si mama ma tot certa "cum poate sa imi placa ciudatul asta care tot pune mana la..", de unde sa stie ea.. si imi aduc aminte ca nu m-a lasat sa vad concertul pana la sfarsit, ca sa inchid tv-ul ca e tarziu.. am plans in noaptea aia.. nu pot sa zic totusi ca am fost fan infocat, dar il ascultam..
Ca melodii sunt asa multe care imi plac:
- Give in to me - mamaa ce mai sufeream pe melodia asta
- Smooth criminal - imi place ritmul de mor si alta nu
- Man in the mirror - e o melodie ff puternica
- The way you make me feel - ce ma mai inchipuiam eu in locul tipei..ufff
- You rock my world - genial cu Cris Tucker
- They don't really care about us - m-a surprins asa de placut cu soundul melodiei

vai si lista ar putea continua cu melodiile cu mesajele de pace si cu copiii... off.. nu ma pot hotara la numai una..

si odata cu voi am descoperit o melodie pe care nu o stiam dar de care m-am indragostit iremediabil: Come together!





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Buna fetelor.Am vazut ca aici se prezinta toata lumea asa ca, poate vreti sa aflati cate ceva despre mine...Deci...
Ma indrept cu pasi repezi spre 28 de anisori. Sunt casatorita de 9 ani.Copii nu am.Am lucrat ca si casiera, apoi ca tehnician de protectie a muncii.
Momentan nu lucrez,pentru ca imi veni mie anul trecut sa imi aprofundez studiile. M/am gandit ca mi/ar sta bine sa lucrez intr/o farmacie si acu stau si invat,si mai am inca 2 ani.
Va spuneam ca nu am copii,si asta se intampla,nu pentru ca asa vreau eu,ci pentru ca anul trecut am fost diagnosticata cu endometrioza.A urmat operatie, tratament cu diphereline(oribila perioada) si din iulie incercam bebe dar nu vrea sa vina.
Imi amintesc, ca in ziua in care a aparut oribila veste ca Michael a...disparut, aveam programare la medic sa vad daca imi suprima tratamentul si imi da liber la bebe...si mi/a dat liber, motiv de bucurie...M/am bucurat, dar toata ziua mi/a fost umbrita de gandul ca Michael...
In acea seara ,nu am vrut nici cina, am adormit pe canapea, imbracata cu haine bune...Sotul ma intreba ce am patit...nu puteam decat sa/i spun ca sunt bine, dar sa ma lase in pace...Urmatoarele aprox. 2 luni am fost ca un zombi...abia mancam, dormeam rau, ma trezeam in miez de noapte si stateam cate 2 ore gandindu/ma la M.Apoi am inceput sa sper ca poate totusi...este inca printre noi...si inca mai sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

De M. imi place cam de prin '91.Eram copil inca .
Melodiile care imi plac...pai...eu as face un top 100, unde fiecare melodie inscrisa sa fie considerata pe locul 1.
Imi place la nebunie cum danseaza pe Billie Jean, si restul la fel de mult.
Dupa cum am mai spus imi place mult cum arata si cum se imbraca dupa 2003.Dar si inainte cand era tanar si efervescent.De fapt...a fost superb intotdeauna.
Fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

JoAnn bun venit inca o data .

Pot sa iti zic doar atat, despre treaba cu barza care nu se arata. Boteaza un bebe. E verificat si paraverificata treaba. Boteaza un bebe si o sa vezi ca, o sa ai parte de o minune.

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

JoAnn, te rog mult, nu mai pune atata ca da, vrem sa stim despre tine, si personal chiar vreau sa te felicit pentru decizia de a face farmacie. Respectele mele, nu e o facultate usoara!

Stiu ce spui cu endometrioza,te inteleg prin ce treci; iti spune una care nu numai ca a avut endometrioza, dar a si pierdut un ovar din cauza ei. SE POATE! Fii optimista si lupta pentru bebe, fetita mea e dovada vie ca se poate!

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

oana_n .Noi vrem sa botezam dar pana acum nu am avut nicio cerere.
Alexia27 ai dreptate,imi pare rau de,trebuia sa imi dau seama ca nu isi are locul la acest topic.Din pacate si mie au trebuit sa-mi taie din ovarul drept, pt ca era f. afectat.Multumesc de incurajari.

Mergi la inceput