Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Iliuta si Iona, va pe amindoua, stiti voi de ce...

Imi pare rau sa dezamagesc veteranele, dar, cel putin pina acum, veterana sint eu! La ani, ca la suflet sint mai tinara decit cea mai tinara... Mai am un pic si fac 41, deci tot fecioara sint (zodia, mey!), am un sot de vreo 9 ani spre zece si trei minuni de copii (cind vor, bineinteles!): Agata de 8 ani, Tudora de 4 ani si Lisandru de 22 de luni. V-ati prins: sint mama la timp plin de fix virsta Agatei! Mai sint si studenta la timp partial (domeniu psihosocial) si multe altele la timp partial, dar a fi mama imi ocupa cam tot timpul. Inainte am fost tehnoredactor, ba chiar si designer, in special carti si am lucrat cel mai mult prin edituri, dar si in publicitate, la ziare, reviste, pe cont propriu...

Il stiu pe Michael de cind il stiu! De mult tare. L-am placut moderat si inca il mai plac la fel de cind il stiu, sint citeva melodii si videoclipuri care m-au dat gata... Asta ca muzica, dar in ceea ce priveste dansul (una din marile mele pasiuni), il ador! E pur si simplu perfect in miscari! Ca sa va convingeti, puneti muzica de orice gen doriti si pe mut un videoclip in care MJ danseaza. Toate miscarile pe care le face sint atit de bine calculate incit se potrivesc aproape pe orice gen de muzica ritmata. De fapt, ca si Fred Astaire, alt dansator de exceptie. Bineinteles ca nu e singurul din lume si nu l-as fi considerat genial, sint atitia dansatori fenomenali in lumea asta, consacrati sau nu, daca nu ar fi fost si creatorul miscarilor acestor miscari de dans si al muzicii pe care le face, coregraful si chiar cel care le pune in scena. Aceste lucruri il scot din noianul de muzicieni, cintareti si dansatori.

Revin miine cu ce-mi place cel mai mult si cind...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
[br.........

Il stiu pe Michael de cind il stiu! De mult tare. L-am placut moderat si inca il mai plac la fel de cind il stiu, sint citeva melodii si videoclipuri care m-au dat gata... Asta ca muzica, dar in ceea ce priveste dansul (una din marile mele pasiuni), il ador! E pur si simplu perfect in miscari! Ca sa va convingeti, puneti muzica de orice gen doriti si pe mut un videoclip in care MJ danseaza. Toate miscarile pe care le face sint atit de bine calculate incit se potrivesc aproape pe orice gen de muzica ritmata. De fapt, ca si Fred Astaire, alt dansator de exceptie. Bineinteles ca nu e singurul din lume si nu l-as fi considerat genial, sint atitia dansatori fenomenali in lumea asta, consacrati sau nu, daca nu ar fi fost si creatorul miscarilor acestor miscari de dans si al muzicii pe care le face, coregraful si chiar cel care le pune in scena. Aceste lucruri il scot din noianul de muzicieni, cintareti si dansatori.

Revin miine cu ce-mi place cel mai mult si cind...




Nelia dat fiind ca esti pasionata a dansului, te-as ruga frumos, cand ai timp, sa scrii tu ceva despre revolutia in dans adusa de el, la subiectul "Mostenirea lui MJ". (as putea scrie si eu, dar m-am gandit ca esti mai potrivita tu si in plus nu vreau sa monopolizez) Ca sa vada tot poporul care intra acolo si partea asta care il face unic pe Michael.

Multumesc in avans!




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mey, dar poate va aresteaza careva cu sotii astia de 4 ani, respectiv 9 ani jumate, mai in varsta n-ati gasit?
p.s. Gluma, sa nu se supere careva!


Nelia, sa-ti traiasca minunile, repet ca sunt tare draguti, sper ca si cuminti.
Si mie imi place tare dansul lui M, avea ritmul, putea sa danseze orice.

Iona, multa sanatate fetitei tale, nu stiu despre ce e vorba dar sper ca acum a trecut sau daca n-a trecut, sa treaca mai repede si sa nu mai aveti nici un fel de problema in viitor!

Lisa, avem aceleasi preferinte, si eu la fel as sta numai in calatorii si ah, la shopping!

Iliuta, si noi zicem in fiecare an ca venim, dar ce sa faci acum in Ro? Sunt f putine sanse sa gasesti un loc de munca binisor platit. Dar nu ne pierdem speranta, trebuie sa fie mai bine si aici...
Of, am auzit aseara ca mai dureaza 40 de ani sa ajungem la nivelul statelor vest europene, deci noi nu mai prindem.
Cat despre bebe, v-ati gandit la adoptii? Scuze daca intru pe teren dureros, daca nu vrei nu raspunde.

Daniela, sa-ti traiasca fetita!
Cat despre MJ, cred ca atat fanii vechi cat si cei noi au fost muuult mai atinsi de spiritul MJ dupa disparitia lui (vezi, ma feresc sa zic totusi moarte, inca mai sper).

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Salutare. Azi e marele eveniment se pare, nu? Inmormantarea....ma strange-s spate cand pronunt cuvantul asta.. Indata plec la serviciu asa ca abia maine o sa pot vedea ce si cum a fost. Am vazut pe youtube filmulete cu Michael in sicriu postate de oameni fara creier..Oricum ce conteaza e ca Michael sa fie bine acolo unde e....
Iona ...
Motanikule, inca nu ne-am gandit la adoptie, vrem sa mai incercam un Fiv. Incercam din greu sa strangem banii necesari.Daca n-o sa reusim o sa ne gandim mai incolo.
V-am pupat fetele .O zi buna va doresc.Plina de Michael .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Iliuta, pozele alea urate sunt toate fake-uri. Sunt facute in photoshop.


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Iliuta, pozele alea urate sunt toate fake-uri. Sunt facute in photoshop.


I am alive and I am here forever
Michael Jackson



Stiu Alexia ca e photoshop. Ma deranjeaza oamenii fara creier ...si mai mult cei fara suflet, fara inima....Michael nu a facut rau nimanui pe pamantul asta...din contra a alinat sufletele a milioane de oameni. Daca nu ti-a placut sau nu l-ai admirat, daca nu l-ai iubit lasa-l in pace...........
Cum zicea si el : Before you judge me try hard to love me .......

Rest in peace Michael...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Alexia , cand am zis :daca nu ti-a placut ma refeream strict la acei nenorociti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

vai da nici io nu stiam ca zotu' ii asa de tanar(criza de timp) sper sa nu fie cineva de pe la politie sa se autosesizeze
motanik fetita are retard neuro-motor,psihic si de limbaj+epilepsie(spasme)are 4 ani dar e la nivel de 8 luni si sper sa progresam in continuare

Ill never let you part
For you're always in my heart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Acum am recitit, sper sa nu ma dati afara din club... am spus ca mi-a placut si imi place muzica lui MJ moderat... dar nu am explicat ce inseamna asta. Ma simt datoare sa explic ca moderat inseamna ca nu eram fan declarat, cum sinteti multe fete de aici, dar l-am ascultat constant (fie si numai pentru faptul ca imi faceam exercitiile de aerobica pe unele melodii de-ale lui) si mi-a placut cam in acelasi fel de cind il stiu. Sint unele, ca Dirthy Diana, Billie Jean, Remeber the time, Ben... care pot trece pe lista de preferinte muzicale oricind si oriunde, daca as intocmi-o...

Danat, sigur ca da, m-am si gindit, dar e mai greu sa scrii despre dans si nu vreau sa pun linkuri, vreau sa scriu eu despre ceea ce-mi place la dansatorul MJ si, eventual, sa dau linkuri doar acolo unde parerea mea coincide cu cea a criticilor si a profesionistilor de si in dans. Sint si citeva aspecte cu care nu sint in totalite de acord de a le promova, nu ca nu mi-ar placea, mai ales ca sint de parere ca in dans e permis orice, e un mod de exprimare si acesta trebuie sa fie liber sau deloc...

Dar timpul... aici da, e o problema. Dar voi scrie... pentru ca merita sa fie cunoscute.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Omg, Iona, ce cruce v-a dat Dumnezeu de carat...e peste puterile mele de intelegere de ce trebuie sa se chinuie sufletele nevinovate. Dar am credinta ca stie El ce face si ca fetita ta se va recupera frumos si o sa poti zambi mai des decat o faci acum.
Iti doresc multa putere sa lupti pt fetita ta si pt familia voastra si multa, multa sanatate!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput