Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

iona

Ma bucur ca va intereseaza astrologia, cand se face noul sub-forum, revin si cu astrograma si cu o surpriza pentru voi

Dana, cum am putut uita? Asta e preferatul meu!! Ma rog, unul dintre, se pare ca nu ma pot hotari, king full stop, cum spuneam



E din 1995, daca nu ati vazut, merita cu prisosinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

...Eu sunt din Bucuresti.
Imi plac toate melodiile lui si clipurile sunt spectaculoase.
Dar ce as vrea sa ascult acum este Dirty Diana.
Clpul care imi place mult este ala filmat in Romania cand alearga cu politistii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Extraordinar dansul din 95, la final si Janet il aplauda probabil la fel de incantata ca orice fan adevarat. Un dansator unic

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Salutare!
eu sunt un berbec de 36 de ani, informatician de meserie, am profesat cea mai mare parte a timpului ca formator (trainner) IT, pana sa ma mut in BV...
sunt casatorita de aproape 11 ani si am o fetita Diana-Maria care implineste 8 ani in octombrie!

Sunt topita dupa melodiile:
They don't care about us
Earth song
You rock my world
Lost children

desi imi plac toate celelalte...

m-a impresionat MJ intotdeauna dar recunosc ca dupa ce s-a anuntat disparitia lui s-a intamplat ceva ciudat cu mine...m-a durut enorm, am resimtit puternic disparitia lui fara sa fi fost un fanatic... am urmarit tot ce s-a scris, s-a spus, am vazut concertele denu stiu cate ori, mi-am facut copilul sa il cunoasca pe MJ zilele alea si spre marea mea bucurie e fan declarat acum, citeste tot ce cumpar, asculta numai MJ, i-am cumparat 5 albume, i-am descarcat mp3-uri... e ceva uluitor!
Ma bucur ca sunt aici cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si eu ma mir, vazand cum se ataseaza si cei mici de muzica lui MJ, si ma intreb ce are oare muzica lui atit de fermecat incat ii prinde imediat si pe copii?






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Salutare fetelor . O sa ma prezint si eu.
Am 30 de ani. Sunt casatorita de 10 ( 28/08/1999). Sotul meu a fost si primul meu prieten.In Spania suntem de 8 ani.La inceput am zis ca stam un an sa facem ceva banuti, s-au facut 2, 3, 4......si am ajuns la 8 . In fiecare an am vrea sa ne intoarcem acasa dar cum e asa de greu in Romania mai stam pe-aici.
Lucrez ca si teleoperator la Vodafone ( si de asta cand vin acasa sunt satula de vorbit )
Copliasi nu avem pentru ca a avut grija o tanti doctor de mine in 2001 cand am pierdut o sarcina sa-mi scoata ovarele ( eu vin de la :asteptand un ingeras in viata noastra).
Pe Michael l-am indragit de mic copil, am avut ocazia sa merg la concertul din '92 datorita matusii mele.Aveam 13 anisori atunci. Pe langa vocea si melodiile lui, bineinteles ca am suspinat si dupa chipul lui.
Nu am crezut niciodata ce s-a zis despre el ( acuzatiile de pedofilie), ma durea cand toata lumea radea de el si zicea ca-i vinovat.Ma bucur ca s-a demonstrat contrariul. In rest as putea spune multe despre el dar...ma opresc aici
Melodiile mele preferate sunt: I'll be there , Human nature , Bilie Jean....

R.I.P. MICHAEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Si eu ma mir, vazand cum se ataseaza si cei mici de muzica lui MJ, si ma intreb ce are oare muzica lui atit de fermecat incat ii prinde imediat si pe copii?


Da, Dana, e un miracol... fiica-mea asculta mereu, nu o mai intereseaza alta muzica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:


Sa fac si eu o scurta prezentare...scuzati intarzierea, da' nu prea pot sa imi dezlipesc ochii de pe goldie pants .
Sunt o tipa cu "bune si cu rele" cateodata capricioasa, incapatanata, impulsiva...dar si timida, increzatoare, uneori de o naivitatea copilareasca......imi place nespus de mult sa calatoresc, sa ascult muzica, sa citesc o carte buna, sa fac cumparaturi etc....
Sunt licentiata in economie si imi exercit profesia in cadrul mai multor firme.....am douazeci si ceva de ani, dar nu va spun cu exactitate pt ca ma deprima gandul ca ma indept spre 30....

Nu pot spune cu exactitate cand l-am descoperit pe Michael.... practic am crescut cu el si muzica lui (mai putin in anii 80 cand raposatul ne dadea program cu portia la tv si mai mult dupa '90).... il stiu de cand ma stiu pe mine......tot timpul l-am admirat pentru cariera lui fulminanta, l-am indragit pentru felul in care arata...mereu in schimbare dar totodata uluitor, l-am compatimit si am fost alaturi de el (chiar dak numai cu gandul) atunci cand a trecut prin clipe de suferinta.......si.......l-am plans cu lacrimi amare atunci cand Dumnezeu l-a chemat sa faca moonwalk cu ingerii.. RIP

Melodiile preferate sunt :Liberian girl, Billie Jean, In the closet, Who is it......mentionez ca imi plac toate cantecele lui, deci lista poate continua....
Editez aici pt ca am uitat sa trec Man in the mirror
Dansul preferat...deja incep sa imi revin ca ma cam lasasem dusa de val....e cel de la Mottown 25 si bineinteles....acesta



min 1.99-2.20....no comment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

am sa scriu din nou ca aseara m-am enervat si mi-am sters postarea(cred ca doar astrojunkie a reusit sa o vada)

Am 30 ani impliniti pe 29.08 detin un sot de 4 ani si o fetita de 4 ani un copil dorit,o sarcina fara probleme si totusi un copil cu nevoi speciale din cauza unui doctor care nu a avut chef de lucru in ziua respectiva si din cauza caruia am cunoscut iadul pe pamant.Au urmat zeci de scenarii despre cum sa-mi pun capat(sunteti primele care aflati asta) pt.ca nu puteam accepta acest lucru,de ce tocmai eu.Am gasit puterea sa trec peste,sa accept ma gandesc ca putea sa fie mai rau si astazi sa ma bucur ca o am.Asadar sunt asistent personal.
Despre mine:coincidenta sau nu eu ma regasesc fff mult in MJ cu toate ca e barbat(asa ca multe nu scriu).
A facut "cunostinta" in '92 si de atunci are locul sau in imima mea.
Melodii preferate Will you be ther,Give it to me,Man in the Mirror ,Smile(imi place sa zambesc chiar daca imima imi plange si cine nu ma cunoaste poate sa spuna ca femeia asta nu are nici o problema) sunt doar cateva ,ca si videoclip imi place mult Smooth Criminal

Ill never let you part
For you're always in my heart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Iona,

PS: da ce sot tanar ai!


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

Mergi la inceput