Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Tre s-aveti si o decana de varsta, nu-i asa? So, vreau si eu in lista daca se poate.
L-am "cunoscut" pe Michael prin '84 cand am primit de la un prieten de-al lui tata, o caseta originala "Thriller" (btw, o mai am si acum) si, de-atunci, i-am ramas "fidea"
Melodia preferata e Man in the Mirror, insa nu exista melodie a lui care sa-mi displaca.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

bine ai venit, miki!
da' cat de decana esti, ca mi-e frica ca suntem 2?

sper ca te descurci cu subiectele pe aici. fetele au facut o treaba grozava, totul e sa te obisnuiesti.
de ex. io acu vbesc singura...da' cica-s in drum spre casa.

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Organizare ca la carte...Imi place asa...

Hop si eu cu biografia...

Nascuta toamna (20 septembrie), implinesc 31 de ani acusica, Fecioara, deci, cu caracteristicile tipice: ochi extrem de critic si autocritic, obsesii peste obsesii, ciudata in felul meu..uneori timida, alteori centrul atentiei...d-astea...

Dupa o vizita care a durat cam 4 ani in Italia, m-am intors in Romania, dupa care l-am cunoscut pe sotul meu (pe net) si iata-ma in Cipru, tara superba pentru turisti, dar tare plictisitoare pentru cei care locuiesc aici. Suntem casatoriti de 1 an, avem si un pustiulica mic de 1 an si 8 luni, care a venit cam pe neasteptate, dar a fost binevenit...

M-am indragostit de Michael cam la cateva zile dupa ce a plecat din Romania in '92..Citeam revista "Salut" si era un numar dedicat lui, am citit o poezie scrisa de el si la mijlocul ei am inceput sa plang si m-am indragostit irevocabil...Stiti senzatia. In rest, purtam dialoguri imaginare cu el in care imi declara ca eram femeia vietii lui, ideea ca nu voi mai iubi pe nimeni ca pe el si multe altele pe care numai un indragostit le simte...

Recunosc ca in ultimul timp, cam uitasem de el...dar inima mea il tinea bine ascuns, totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui melku

bine ai venit, miki!
da' cat de decana esti, ca mi-e frica ca suntem 2?

sper ca te descurci cu subiectele pe aici. fetele au facut o treaba grozava, totul e sa te obisnuiesti.
de ex. io acu vbesc singura...da' cica-s in drum spre casa.

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Am primit caseta aia cand aveam 16 ani

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Ah, am uitat, melodia mea preferata este Man in the mirror

Dansul care-mi place este Billie Jean Motown 25, pentru ca a fost un moment care l-a consacrat ca dansator, si pentru ca s-a bucurat ulterior, datorita telefoanelor primite (Fred Astaire si mult altii)
Perioada care-mi place cel mai mult fizic, este cum v-am spus, perioada Bad.

Motanik, mult succes cu bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Astrojunkie eu sunt chiar foarte interesata de astrologie, daca vrei putem vorbi mai multe pe marginea subiectului, ca sa nu monopolizam aici subiectul.
Insa sigur, as fi foarte curioasa sa vad o astrograma de-a lui Michael.

Miki68 si melku nu pricepeti ca nu sunteti singurele pensionare pe aici?


A! Da, mai aveam ceva de declarat:
- fizicul lui Michael cel mai apreciat (in ordinea de la cel mai mult): cel din anii 2000 cu paru ldrept si alura de KING, apoi cel din anii 96 cand purta coada.
- dansul preferat: greu de spus - smooth criminal mixat cu dangerous (l-a dansat la niste premii mtv imbracat in costum negru ) si bineinteles billie jean (interpretarea din 2001)
- melodiile preferate: Man in the mirror si You rock my world.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

in viata reala lucrez cu cifre si cu termene fixe care ma dispera, eu fiind de felul meu o dezorganizata si o rebela...uneori pot fi atat de nesuferita ca imi vine si mie sa-mi trag palme dar..it's part of work ...imi place la nebunie rasaritul de soare ..imi place marea...imi place tot ce inseamna natura si cred cu tarie ca raiul este pe pamant. imi plac la nebunie sarbatorile de iarna si sentimentul de intoarcere la copilarie pe care mi-l insufla...imi plac toate anotimpurile, si ploaia, si apusul,si ...lista e lunga
sunt noua in lumea asta, a forumistilor...dar o descopar cu placere si interes.
sunt berbec si nu a existat prag care sa-mi stea in cale, chiar daca de multe ori am facut cucuie, cei care se pricep la astrologie spun ca am ascendent in fecioara, nu stiu daca e de bine.
ma accept asa cum sunt, ii accept pe ceilalti asa cum sunt si le cer acelasi lucru. spun intotdeauna ce gandesc si imi asum toate consecintele care decurg din asta.
il respect pe MJ ca artist, il iubesc pe MJ ca OM si il ador pe MJ ca barbat (sotul meu stie) ma simt nedreptatita ca femeie pentru ca un barbat (chiar si cu ajutorul chirurgiei platice) poate sa arate asa...
dar cred ca deja v-am plictisit..



He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu... abia am implinit 26 de ani, fara sot si copii (deocamdata ma simt f bine asa) In trecut am lucrat ca ziarist, acum sunt web designer / webmaster.

Fan MJ din'92, m-a trimis mama sa aduc cartofi din camara, erau sub niste ziare... I-am vazut poza si am ramas 5 minute uitandu-ma la el, de m-a dat disparuta Abia stiam sa citesc... dar ochii nu mi-i puteam lua de la el. Mult timp l-am iubit si admirat, fara nimic sexual in asta. Abia dupa 20 de ani am inceput sa simt oarecum diferit si am realizat ce sentimente frumoase m-au tinut legata de el tot acest timp...

Cativa ani am realizat revista Deep Dance (exclusiv despre Michael, in romaneste). O stie careva?

Edit: aveam bilete pentru concertul This is it din Londra, 29 septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Cativa ani am realizat revista Deep Dance (exclusiv despre Michael, in romaneste). O stie careva?


nu rall, da' vreau s-o stiu. mai ai exemplare de atunci? foarte interesant! ai putea s-o scanezi si sa ne-o arati si noua? din ce perioada e? cate numere ai scos? mi se pare super!

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bun venit Miki, aici nu tinem cont de varsta, ne leaga iubirea pt un artist, un om, un barbat.
Te-am adaugat la listuta. Nu ne zici mai multe despre tine?

Fetelor, de unde sunteti in Ro? Poate vreodata reusim sa ne intalnim mai multe.
Eu una sunt dintr-un orasel langa Targoviste, Pucioasa ii zice.

Adriana, sa va traiasca puiutul!
Cat despre femeia vietii lui, yeah right, viseaza tu dar adevarul e ca aia eram eu si numai eu, de cate ori nu mi-a zis-o...


Astro, ar fi interesant sa ne spui mai multe despre ce ziceau astrele lui MJ.
Multumesc pt urari, sper sa vina barza din nou cat mai curand si la mine.

Danutza, noi ne asemanam tare la gusturi, in special legat de lookul lui. Iti plac tinutele in care a venit la proces in 2005?

MJ Girl, nu s-ar zice ca esti forumista de putin timp. Oricum nu iti pune nimic in program pt urmatorii ani ca te tinem aici, cu noi!


Rall, nu stiu revista dar poate ai cum scana sa ne arati si noua? Chiar ar fi fain, se vindea?

Melku, gata, nu mai vorbeste nimeni singur, acum cu noua organizare ar trebui sa nu mai uite nimeni ce are de scris si sa nu se simta nimeni lasat pe afara. Doar ca acum sunt mai multe subiecte si trebuie sa avem timp de toate.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput