Melodia zilei Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am updatat lista si cu ocazia asta comentez si eu.
One More Chance e asa de calda, nici lenta nici dansanta, stilul lui frumos. Foarte aproape imi e de suflet.

Duetul cu Freddie...imi place asa de mult, am pus link si la statusul meu de facebook azi, sper sa il asculte o lumea intreaga azi.
Incredibil de frumos.

Nu stiu insa nimic despre melodie, cand au compus-o, cine, ei? Cand s-au intalnit s-o inregistreze?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

A compus-o Freddie, pentru un duet cu Michael. Michael a scris “Victory” care se pare ca nu a apucat sa fie inregistrata. si “State of shock”, tot pentru un duet. Initial cantecul State of shock trebuia sa apara in Thriller, dar pentru ca agendele lor nu s-au potrivit, colaborarea nu s-a mai produs. State of shock apare in “Moonwalk”, si a fost inregistrata ulterior cu Mick Jagger, iar “It must be more to life than this” a inregistrat-o Freddie singur.

I won't be a rock star. I'll be a legend
Freddie Mercury


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pai cum a inregistrat-o singur? Si Michael cu ce ocazie a cantat-o apoi?
Inregistrarile celor doi sunt suprapuse nu?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Era programat sa fie un duet. S-a inregistrat demo-ul (asta care e pe youtube), dar nu au apucat sa o finalizeze (la aia ma refer cand spun “inregistreze”, adica versiunea finite). Cantecul fiind scris de Freddie, nu a fost nici o problema sa il finalizeze el singur si sa si-l includa pe albumul lui din 85.
Michael a scris State of shock, tot pentru el cu Freddie. Iar ulterior a inregistrat-o cu Mick Jagger.


I won't be a rock star. I'll be a legend
Freddie Mercury


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Superba, superba superba melodia de azi.
ce poate fi mai complet, mai perfect decat duetul celor doi???

(scuze, am apucat sa postez si eu duetul la subiectul lui Freddie, dar i-am pus si cu variantele solo)

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

As vrea sa fac si eu prima propunere, pentru maine:



E mai veche, dar vocea lui Michael se aude atat de bine, de clar, de dulce...

O varianta putin diferita:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

piesa zilei imi place si cu toate ce am 35 piese Queen recunosc ca nu le ascult dar promit ca maine ....

Ill never let you part
For you're always in my heart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Superb duetul celor 2, pacat ca nu au facut mult mai multe..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Revin cu info despre melodia pe care am propus-o pentru ziua inmormantarii, Little Susie.
Este o poveste adevarata, se pare ca a scris melodia in '79, si am urcat doua fotografii dintr-un caiet de versuri:

http://www.flickr.com/photos/42206251@N03/3891201988/
http://www.flickr.com/photos/42206251@N03/3890410515/

Michael scrie ca o durea atat de tare, incerca sa capete atentie cantand in fiecare zi la ora pranzului. Si ca intr-un final s-a gandit ca daca se va sinucide, va primi atentia de care avea atat nevoie. Si adauga ca ar trebui sa 'sape adanc" in psihologia copiilor, ca sa aduca la lumina problemele micutei.

Recviemul lui imi aminteste de capodopera lui Mozart, imi trezeste aceleasi simtaminte.



Sper ca albumul de muzica clasica la care lucra Michael va vedea lumina zilei...

Partea a doua a melodiei este inspirata de aici.
http://www.youtube.com/watch?v=nLLEBAQLZ3Q

Ma intreb de unde stia omul asta atatea lucruri, pe langa acea inspiratie divina, a muncit neintrerupt toata viata sa perfectioneze talentul care i-a fost dat de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Ok, ok, dar Smelly, ce naiba?




si eu am cautat daca exista cuvintul, ca aia stii si tu ca vine de la smell=miros.eu am pus link-ul doar asa, ca o curiozitate (sint acolo si alte informatii care poate va intereseaza), numai ca eu una nu am auzit de nici o porecla.numai de Mike, eventual.




Smelly este o porecla pe care i-a dat-o Quincy Jones, pentru ca Michael nu injura (nu de fata cu cei care nu-i erau apropiati, in conversatiile telefonice cu Glenda, il imita la un moment dat pe Joe, "....and he was like: what the FUCK?").

Asa ca atunci cand Quincy (Q), sau cineva injura, el le spunea ca este "smelly jelly", si asa i-a ramas porecla. Mai e o varianta, dar nu mai imi amintesc info si nici unde am citit

Mergi la inceput