Melodia zilei Michael Jackson

Melodia zilei Michael Jackson | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

Melodia zilei


9 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0" target="_blank">Dirty Diana
10 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Jpz5eD9L4dA" target="_blank">Heal the World
11 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=dVJscGa5vbc" target="_blank">Childhood
12 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=CJvfnQ_E7uw" target="_blank">Leave Me Alone
13 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=tyBs6-cmFvQ" target="_blank">Black or White
14 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">Will You Be There
15 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=V_Q3AhPaZBY" target="_blank">I Just Can't Stop Loving You
16 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=ciNGtielT84" target="_blank">Give In To Me
17 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NgGgy676q54" target="_blank">Ghosts
18 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=c-WVpQ0ZG8Q" target="_blank">Smooth Criminal
19 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=nxrmJtaZBA0" target="_blank">You Rock My World
20 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=rKMfjUp9xYs" target="_blank">Wanna Be Startin' Something
21 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_494FsbimSc" target="_blank">The Way You Make Me Feel
22 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WaJK6WDVpp8" target="_blank">Blood on the Dancefloor
23 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=SGeZYednWtI" target="_blank">Man in the Mirror
24 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA" target="_blank">In the Closet
25 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">For All Time
26 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NO1v8t1FLOI" target="_blank">One Day in Your Life
27 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=xWPmOdjEtxs" target="_blank">Remember the Time
28 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_t7vmuDpdqI" target="_blank">Dangerous
29 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WObfcDIf6lY" target="_blank">Beat It
30 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=IqZvsUbQKxQ" target="_blank">Stranger in Moscow
31 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=XvNJE4FFPP8" target="_blank">Jam


1 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=nZHsL6C3awY" target="_blank">Fall Again
2 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=VNtBsmLEpxU" target="_blank">Human Nature
3 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=kknzQjOen2M" target="_blank">Another Part of Me
4 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=d5q59xIFMrg" target="_blank">They Don't Really Care About Us
5 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=hzvGTrqpQp0" target="_blank">Liberian Girl
6 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=MFcFsVJ0nsM" target="_blank">Bad
7 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=qQwFHoLMti8" target="_blank">Who Is It
8 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=Khd_DvDfPCw" target="_blank">Thriller
9 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=CtmbZbzr680" target="_blank">You Are Not Alone
10 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=3mjYinZDbes" target="_blank">Whatever Happens
11 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=jaZzZactGQU" target="_blank">Come Together
12+13 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=OX7JQ5CCf-s" target="_blank">Earth Song
14 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=jzw6GiqZyD0" target="_blank">We Are the World
15 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=th8X2asX-Bg" target="_blank">Speechless
16 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=m4xJTG16FO4" target="_blank">On The Line
17 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Eht4Y7wZV8" target="_blank">Heaven Can Wait
18 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=KuavXaJjuqw" target="_blank">Gone Too Soon
19 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=qF0o-W5uu8o" target="_blank">She's Out of My Life
20 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=_fHoDWc22B0" target="_blank">Billie Jean
21 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=ZeaqO_aMWOE" target="_blank">Butterflies
22 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=egOr3qMKEZk" target="_blank">The Lost Children
23 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=-c3wWA1F5zc" target="_blank">Tabloid Junkie
24 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=5gWvBXS2t4A" target="_blank">Say Say Say
25 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=sVIGUIuzswc" target="_blank">Just Good Friends
26 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=8jWXFHmkOH0" target="_blank">To Satisfy You
27 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">I'll Be There
28 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=WJbR_WWxm7w" target="_blank">Keep the Faith
29 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=nCpD72b-dfs" target="_blank">Smile
30 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=gux-58dp8gQ" target="_blank">Working Day and Night
31 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=mdsb6zByWfY" target="_blank">Don't Walk Away


1 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=QxkVaYlrfh8" target="_blank">Scream
2 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=XlEHbKaC9bQ" target="_blank">Break of Dawn
3 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=S69ED28a84I" target="_blank">Little Susie
4 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=sNpXw4MFmvQ" target="_blank">One More Chance
5 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=ykmemi6JQmo" target="_blank">There Must Be More to Life Than This
6 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=W1ew5zY0p5w" target="_blank">Be Not Always
7 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Z9ZYYDlZaFk" target="_blank">It's The Falling In Love
8 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NBgPp4QSkIg" target="_blank">Hold My Hand
9 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=isz76uZnve0" target="_blank">Ben
10 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Qo7s4rwLnCI" target="_blank">Music and me
11 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=5cclrJhfQmI" target="_blank">Lovely One
12 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=nI_WEHGv9kI" target="_blank">Someone in the dark
13 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=KmMI3FTXc5U" target="_blank">If I Don't Love You This Way
14 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=7XuLQyQpb84" target="_blank">Happy
15 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=89Bi1bmWyL8" target="_blank">Andre Rieu - Ben Tribut to MJ
16 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=SS9kZarK4Q8" target="_blank">Ain't no sunshine
17 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Feq_q8gfj0c" target="_blank">Got to be there
18 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=zQF6XmAg9CU" target="_blank">You've Got A Friend
19 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=gO0lzc9GVbs" target="_blank">Maria
20 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=BC0tGQjcao4" target="_blank">The Way You Love Me
21 septembrie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Kfp19quGpcg" target="_blank">Privacy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Melodia zilei: Scream





p.s. Pt fetele care nu stiu sa puna direct clipul:
[ tube ] linkul de pe youtube [ / tube ]
Fara spatii.


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Mie imi place cantecul, dar videoclipul nu m-a dat pe spate. Adica ii realizez valoarea, dar pentru mine e un pic cam futurist, asa. Eu sunt mai mult spre variantele mai clasice. Dar repet, cantecul rulz!
Pacat ca a tras atatea semnale de alarma si noi nu am fost in stare sa le pricepem.


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

pe mine nu m-a dat pe spate cantecul asta cand a aparut. chiar m-a speriat un pic si videoclipul.
atata forta, indignare...si nu intelegeam unde bate. sincer, nu am inteles. abia acum am inteles. si apreciez melodia. da' tot nu-i printre favorite.
am inteles c-ar fi prima melodie in care pronunta raspicat f..k. s-au n-am inteles io bine?!. era tare nervos saracu' si io habar n-aveam de ce.

****************************
We must learn to live and love each other before is to late

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

mie imi pare rau ca nu am la mine (a ramas in Romania) bravolegende, pt. ca acolo descria cu lux de amanunte clipul de la Scream.foarte interesanta sinteza, asa ca cine are revista, ar putea sa ne zica citeva cuvinte.
clipul a fost cel mai scump facut vreodata (7 mil.) si a intrat in Guiness.Janet a spus despre colaborarea cu Michael ca a fost "very funny ".pina sa-l citesc pe taraborelli (care l-a cunoscut pe Michael indeaproape), am crezut ca Scream este un cintec indreptat spre presa de scandal, dar s-ar parea ca de fapt versurile sint scrise la adresa lui taica-su:
" Oh, father, please, have mercy, cause I just can't take it ".Scream e un mix de funk, hip-hop, pop, rock.
intrucit sint genul care admira tot ce e futurist de la outfit pina la ambianta, pot sa zic ca Scream e pe gustul meu, chiar daca initial mi s-a parut cam greu de digerat.am avut impresia ca e cumva spart in bucati, dar pe masura ce l-am ascultat, m-am convins de contrariu.
cu toata poliloghia asta, am vrut sa spun ca Michael le zice tare bine, mai fetelor in clipul asta , motiv pentru care o perioada o sa fie semnatura mea.

Stop pressurin' me, make me wanna scream-Michael Jackson

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ma bucur ca sunt macar 2 persoane inafara de mine carora sa le placa Scream. Si eu la inceput l-am inghitit cam greu, asta cand a fost lansat, si eram cu totii obisnuiti cu alt stil MJ. Dar, cu anii, cand am inceput sa apreciez calitatea (si nu cantitatea) mi-am dat seama ca in el e multa munca bagata si multa tehnica (nu degeaba a fos t cel mai scump).
Mie imi plac in special filmarile de jos, cand siluetele lor se vad ca cele din desene animate, cu bocancii f mari si silueta un pic deformata.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si, dat fiind ca mi-a adus aminte Cory ca despre Scream este scris in BRAVO Legende, am sa scot cateva idei din articolul respectiv si pentru cine vrea sa le citeasca:
- Videoclipul pt Scream a fost foarte aproape de sufletul lui Michael, prin aceasta piesa el dorindu-si sa incheie socotelile cu toti cei care l-au judecat cu privire la cazul Jordan Chandler, unde era acuzat de molestarea acestuia.
- Clipul s-a filmat intr-unul din studiourile de la Hollywood in care s-au mai filmat productii ca: "Jurassic Park", "E.T.", "Great White Shark".
- cu acest clip Michael isi dorea sa faca o revenire spectaculoasa dupa ce in '93 a trebuit sa isi intrerupa turneul Dangerous (din cauza acuzatiilor de molestare).
- costurile de 7 mil USD pentru productia clipului au fost cele mai ridicate din toata istoria industriei muzicale
- filmarile au durat 10 zile (cand in mod normal un clip se filmeaza intr-o zi)
- revista Bravo a fost singura acceptata sa asiste la filmari
- Michael i-a cerut surorii sale, Janet, sa faca un duo pt acest clip si ramine memorabila scena dansului celor doi
- Scream a intrat direct pe locul 5 Billboard, devenind cel mai mare new entry al tuturor timpurilor
- videoclipul a primit apoi numeroase premii printre care bineinteles si Grammy.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Despre Scream, din Bravo Legende.



Platoul de filmari este curat, racoros si futurist. Lumina de neon cade din tavan. O atmosfera de nava spatiala: totul alb si gri, in perete o gaura mare si neagra iar alaturi chitare Flying V insirate, care dau impresia unor arme nepamantene. Michael poarta un costum stramt, spatial si are o atitudine agresiva, de lupta. Isi lasa capul in jos, concentrat. Din boxe rasuna beaturi puternice. Brusc, se aude o voce. Aceasta apartine faimosului regizor Mark Romanek. Striga: Lights! Camera! Action! - dupa aceasta comanda, Jacko ii da drumul.

Incepe sa danseze ca un robot teleghidat si canta energic: Stop pressuring me, make me wanna scream. Bravo a fost in 1995 singura revista (implicit singurul reporter) prezenta la filmari. Insusi Michael si-a dorit ca fanii europeni sa fie informati exclusiv de acest eveniment important. Singleul Scream, produs de Jimmy Jam si Terry Lewix si videoclipul pt acesta au fost foarte aproape de sufletul lui MJ. Cu aceasta piesa vrea sa incheie socotelile cu toti cei care l-au judecat cu privire la cazul Jordan Chandler, in care era acuzat de molestarea acestuia.

Clipul a fost filmat in Sound Stage 36, un studio urias care apartine Universal Hollywood si unde au fost filmate cele mai mari filme cum ar fi ET (balada lui Jacko, Someone in the Dark apare pe soundtrack), Jurassic Park sau Great White Shark. Tocmai locul potrivit pt o noua aventura de-a lui Michael. Cu Thriller, Bad, Black or White sau remember the Time a scris deja istorie - dar Michael intentiona ca Scream sa bata toate recordurile. Astfel, the king i-a cerut surorii sale preferate, Janet, sa faca un duet cu el pt comeback. Janet refuzase deja ofertele celorlalti frati ai ei pt ca nu voia sa traiasca in umbra lor. Intre timp insa devenise si ea o queen of pop asa ca a fost de acord.

Ca amintire: la sfarsitul anului 1993, Michael a primit o mare lovitura. Turneul lui Dangerous a trebuit sa se termine in noiembrie 93, in Mexic. Artistul a trebuit sa renunte la el din cauza stresului provocat de acuzatiile de molestare a minorilor. Devenise dependent de pastile antidepresive. Doctorii l-au trimis intr-un loc secret si i-au recomandat liniste deplina. Aceasta perioada i-a salvat pe atunci viata.

In vara anului 94 lui Michael ii merge in sfarsit mai bine si se poate concentra asupra carierei sale. Fiind un perfectionist, ii era clar ca trebuie sa revina in atentia publicului cu un boom. Asadar un megaclip!

Productia a fost o reala investitie: cu 7 milioane de dolari, costurile de productie pt Scream au fost cele mai ridicate din industria muzicala a tuturor timpurilor. Ce a costat atat de mult? Raspunsul e simplu: totul! Doar filmarile au durat in total 10 zile. In mod normal clipurile sunt gata intr-o zi. Regizorul Mark Romanek (a mai lucrat cu Madonna, Lenny Kravitz, REM) a angajat cei mai buni oameni. De exemplul creatorul decorului, Tom Folden, a construit 5 camere in nava spatiala: camera de muzica, cu galeriile de arta, camera de recreere, camera fara gravitatie si gradina Zen. In afara de asta, cei mai buni tehnicieni de efecte speciale, cei mai buni stilisti precum si coregrafii lui MJ, La velle Smith si Travis Payne. Totul a costat 700 de mii de dolari pe zi!

I think we've created magic! (cred ca am creat magie), a declarat pt Bravo Michael Jackson intr-una din seri. Si era adevarat! Impreuna cu Janet forma un duo imbatabil. Geniala si exploziva scena cu dansul celor doi. La final se primeste premiul: Scream nimereste direct pe locul 5 in topurile Billboard si devine astfel cel mai mare new entry al tuturor timpurilor. Videoclipul a adunat apoi toate premiile din muzica, chiar si mult doritul Grammy. Michael revenea in forta, in costum de extraterestru.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Ceea ce mi-a placut cel mai tare la aceasta melodie este featuringul dintre Janet si Michael....
A durat ceva timp pana sa se hotarasca sa faca impreuna un duet, dar a meritat asteptarea, ambii sunt extraordinari (si Janet e buna ca solista, plus ca are cateva cantece super)
Momentele din clip care imi plac cel mai mult sunt cele in care danseaza impreuna, f tare si faptul ca au costume la fel...

per ansamblu, e un clip cu impact de la prima ascultare si vizionare

sa va pun si un live la melodie, imi place cat e de "rau" in min 3.08



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ups, n-am vazut ca ai facut rezumat Dana si am copiat intreg articolul.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

imi place melodia si videoclipul in special cand danseaza amandoi,e suparat rau....avea si de ce

copil special in viata mea

Mergi la inceput