Melodia zilei Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia, este superba si sensibila melodia zilei de azi. Ce voce....



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Imi place melodia la nebunie.Este atat de simpla si totusi atat de frumoasa.Voce superba......

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Incep usor usor sa recuperez si eu.

Melodiile de pe 5, 6 si 7 sept nu le stiam. Mi-au placut tare mult. Iar vocea clara si sensibila din "Ben" pur si simplu iti taie rasuflarea.

Aici am ajuns la zi, fug la celealte topicuri, sa ma pun repede la punct. Ca tare tare dor mi-a fost...de voi...de el....de tot....



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

superba chiar a fost de dimineata si pe MTV


Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Nelia e foarte frumoasa melodia...

POZE:

http://family.webshots.com/photo/2666410090103554724dparIK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, si mie imi place foarte mult, mi-a placut de cind am auzit-o prima data, iar ascultata acum, sensibilizeaza si mai mult. Gasesc ca avea o voce absolut minunata cind era copil, pe parcurs, sint unele melodii, si nu putine, in care si-a distorsionat-o foarte mult, inca nu-mi dau seama de ce. Este o melodie, nu mai stiu care, pe care o cinta pe alocuri cu vocea lui adevarata, adica gros, de barbat... si e superba. Si un prieten de-al lui spunea ca nu a inteles niciodata de ce Michael trebuia sa-si schimbe vocea, facind-o mai subtire decit era, pentru ca si cu ea normala, tot superb cinta!

Si daca ar fi sa analizam versurile acum, dupa ce viata lui s-a terminat, eu cred ca acel Ben, poate fi un soricel, dar mai poate fi si unul din cei doi: I ori me. Unul, starul si altul copilul simplu, normal, ca orice alt copil din aceasta lume, copil care si-a cerut tot timpul drepturile, dar care din pacate a fost tot timpul redus la tacere, chiar de acele medicamente care i-a omorit pe amindoi.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Ben ...pentru mine e mai mult decat o melodie ..e un imn .. un imn de dragoste pentru ca de vro 6 ani spunem mereu :I used to say "I" and "me"
Now it's "us", now it's "we" si nu pentru un soricel, ci ptr domnul meu ..BEN:))

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Alessia, sa fii fericita alaturi de domnul tau, Ben!

Ben e melodia care, alaturi de "Music and me" imi place cel mai mult din perioada copilariei lui. Au o sensibilitate deosebita si cumva...il reprezinta. Cuvinet simple, nesofisticate, care impresioneaza si raman in suflet.

Sper sa propuna cineva odata si Music and me. Intre ei doi a fost o adevarata simbioza, ca la nimeni altul.

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Alexia, pai care din noi doua o propune!?! Asta era urmatoarea pe lista mea! Vocea copilului Michael e si mai si in Music and me... e perfecta!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sunt fericita ca va plac melodiile cu MJ copil. Stiti doar de cate ori am trimbitat pe aici ca merita sa le ascultati, sa vedeti minunatie!



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput