Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (92)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

la voi merge tot asa greu forumul astazi? se incarca paginile cu incetinitorul...

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mersi camy pt. raspuns. inseamna ca tre sa avem mereu cate un sac de pampers, daca se schimba asa de des...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

mai..da pustiu pe acilea...fetili, cat mai aveti pana intrati in prenatal??
Camy, am vazut ca tu inca iti iei concediu de risc maternal, sa inteleg ca iesi mai bine cu banutii??
Am si eu o intrebare tampa, sigur s-a mai discutat pe acilea..cu cat se plateste concediu medical obisnuit?? Ca eu mi-am trantit 2 sapt de concediu de asta si vreau sa imi fac socotelile cat tre sa imi dea sefii, tinand cont ca mai nou am salariu in contract de fix 10mil brut (de la 12 mil..cu criza ni l-au micsorat..Ma mai si intreb la ce naiba mi-au folosit 5 ani de facultate la zi/la stat...)

Proaspata Doamna!

Laura, 30+ Mara Teodora
poze


Nu ai gasit intelegere la sefi sa nu-ti micsoreze salariul? doar mai era vorba de putin timp, medicalul de sarcina si lauzie e platit de stat...ce oameni

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

mersi camy pt. raspuns. inseamna ca tre sa avem mereu cate un sac de pampers, daca se schimba asa de des...

Hahahah, it's comming, min 200 lei / luna pentru pampers (n-am calculat va dati seama, am estimat si eu)
Dar Ramo sa stii ca eu ma gandesc serios sa caut pampers reciclabil... am auzit de la o prietena din Norvegia ca la ei sunt la mare 'moda'. Eu am o MARE problema, nu atat cu cat costa (ca asta-i viata) ci cu faptul ca vom ajunge in cateva zeci de ani sa murim pe planeta sufocata de pampersi plini de kk, alaturi de plastice si ce deja stim...

APropos, stiati ca se consuma cca 5.000 de pampersi in medie pentru un copil? - zice statistica
Nu vreau sa stiu cati copiii se nasc zilnic (din cei care urmeaza a fi purtati in pampers...)

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo fetele, am revenit si eu, am fost la piata dupa fructe si legume.

27+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

vreuna din voi naste la filantropia? ati discutat cu dr vostru despre conditiile de "cazare"?
dar recoltarea celulelor stem? v-ati hotarat la o clinica anume?

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ai dreptate monis.
n-am mai auzit de pampers reciclabil. exista si la noi oare? si ce inseamna asta: duc eu pampersii folositi undeva si iau altii noi, sau cum oare?

plus ca ma gandesc si la costuri, de ce nu? macar lapte de-am avea, sa nu mai dam bani si pe ala, altfel ajungem faliti...

tot apropo de pampersi, unde am stat, la maica-mea, erau niste vecini care aruncau din cand in cand pampersii pe geam. da, da, pe geam, in strada, nu in vreun tufis... probabil pe aia mirositori nu-i suportau in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
tot apropo de pampersi, unde am stat, la maica-mea, erau niste vecini care aruncau din cand in cand pampersii pe geam. da, da, pe geam, in strada, nu in vreun tufis... probabil pe aia mirositori nu-i suportau in casa...


s-or fi gandit ca sunt biodegradabili si de aia nu i-au pus la gunoi

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

mersi camy pt. raspuns. inseamna ca tre sa avem mereu cate un sac de pampers, daca se schimba asa de des...


din pacate primele luni asa de urat este...
si mai tarziu, dupa ce nu mai alaptam...sa vedeti ce ne rup de bani formulele (laptele )
Am mers cred ca acum o luna de zile cu prietena mea (baietelul ei are 1an si o luna) sa cumpere pampers si laptic...a dcos aprape 82 ron pt astea 2...si cutia de pampers nu era asa mare...iar laptele ii ajungea o saptamana si jumatate

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


29+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

ai dreptate monis.
n-am mai auzit de pampers reciclabil. exista si la noi oare? si ce inseamna asta: duc eu pampersii folositi undeva si iau altii noi, sau cum oare?

plus ca ma gandesc si la costuri, de ce nu? macar lapte de-am avea, sa nu mai dam bani si pe ala, altfel ajungem faliti...

tot apropo de pampersi, unde am stat, la maica-mea, erau niste vecini care aruncau din cand in cand pampersii pe geam. da, da, pe geam, in strada, nu in vreun tufis... probabil pe aia mirositori nu-i suportau in casa...


Nu, e vorba de unii facuti din nu-stiu-ce (tot zic ca in CM ma documentez) care se baga la masina de spalat - cei cu pipi. Exista si un soi de ... servetel care se pune inauntru si se arunca cu tot cu caca atunci cand e cazul, iar restul scutecului se baga la masina....
Cand gasesc link va trimit.


monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput