Copil mic pe avion

Copil mic pe avion | Autor: Nicoleta

Link direct la acest mesaj

Salut.

Duminica vom zbura 2 ore, cu un copil de un an si 4 luni. Fireste, mi-as dori sa stea cat mai cuminte...

Voi ce trucuri ati folosit? Am eu cateva idei (2 carti noi, ceva de rontait...), dar astea il tin cuminte doar 30 de minute cumulat, maxim! Si daca nu-i vor placea cartile...

Edit: In afara de plictiseala, la ce ma mai pot astepta?

Multumesc.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Buna! La noi au functionat carticelele si cateva jucarele. Avantajul nostru a fost ca fiind din provincie l-a obosit si drumul pana la Bucuresti si cat am mai asteptat prin aeroport.
Zbor placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Si noi tot din provincie, dar vom pleca dimineata din Bv, pe la 4, deci vor si dormi pe drum...

Multumesc.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

S-ar putea sa ai surpriza placuta sa adoarma si in avion inca de la decolare. Asa pateam cand mergeam cu baiatul pe vremea cand el avea pana in doi ani. Cand decola avionul ziceai ca il loveste ceva in moalele capului: adormea instantaneu .
Iti sugerez si o jucarie noua, ceva care sa il fascineze (el meu era inebunit dupa masinute, asa ca aveam mereu cate una sau doua noi la indemana).
Zbor usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi nu a fost nevoie de nimic, ca a fost tare incanta de tetiere si masuta din fata..... aaa si sa se uite pe geam... apoi a facut si nani ....si chiar pot spune ca am un copil care nu sta locului o secunda....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

dar de un bebe in avion ce stiti? Cand face 2 luni baiatu plecam.Zbor in avion de 3 ore jumate... Cum suporta bebelusii zborul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Sora mea a venit cu bebe de 2 luni si un pic, Canada - Romania fara probleme. A dormit.. a papat.. si cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Nu uita de biberon la decolare si aterizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Baietelul meu este inca alaptat, sper sa vrea sa suga la decolare si la aterizare... vom incerca si varianta "sticla cu apa cu tzutzuroi", desi din aia trage scurt si gata!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

rall multumesc pentru mesaj caci doctorita lui mi-a zis ca sa nu plec inainte sa faca 3 luni, numai ca pierdeam inscrierea la master , si implicit 1 an fara realizari , pe aici nu prea am ce sa fac , mi-am luat deja biletul de avion si m-as simti oarecum vinovata daca ar pati ceva bebele... asa ca deocamdata stau cu frica asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

A mea doarme de sparge in avion, nu stiu care-i fenomenul, dar cum decolam, cum cade secerata de Mos Ene

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii si zorzonele


Mergi la inceput