Licurici de ianuarie-februarie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna dragelor!

Si LA MULTI ANI licuricilor sarbatoriti azi: Alexandru de Kristinuz si Victor de Crisspolis ...si LA MULTI ANI si tie, puiul mic si drag al lui mami si tati

Deci...am ajuns cu bine, cu arme si bagaje (vorba vine). E o placere sa calatoresti cu Mister, nu am avut absolut nici o problema, atat la decolat cat si la aterizat l-am pus la san, a si dormit o perioada, a povestit cu noi, a zambit la oricine se uita in directia lui etc. In Londra am fost la gradina zoologica, sper sa ajuns sa pun poze... a fost o zi tare faina.
De ieri seara suntem in Zalau,ne-am acomodat binisor cu "casuta" noastra - din pacate nu am internet acolo, dar in fiecare zi vin la ai mei si voi intra de aici.

ASADAR: SAMBATA 5/09 NE INTALNIM IN CLUJ???? DACA E VREME BUNA IN CHIOS (PARCUL CENTRAL)DACA NU LA IULIUS MALL? CINE VINE? SI LA CE ORA??

Pyc, la noi (adica in UK) nu se recomanda sa se dea la bebei laptic de vaca pana la un an, dar e OK sa le dai branza/iaurturi facute din lapte de vaca (pasteurizat laptele). De fapt, nici nu gasesti iaurturi/branzeturi speciale pentru bebelusi, iar celecare-s cica @pentru copii" sunt iaurturi cu fructe,zahar si alte traznai (da'au niste ambalaje frumoaaaseee vorba ceea sa atraga pe cei mici). Nu am auzit la nimeni sa-si faca branzica "in casa", toata lumea da la bebelusi fie branzica de vaci, fie fromage frais sau altceva (eu ii pun cate o lingurita de mascarpone,sau cateva de iaurt natural).

Bebelusi, ce aiurea faza! Ufff... neaparat fa reclamatie, cel putin sa ramana "inregistrata" situatia. In mod normal ar trebui sa se poata verifica inregistrarea, sa fie clar ce s-a intamplat.

Fetelor, am citit din urma... va rog eu foarte frumos, nici sa nu discutam cum e cu datul la fund la copii... ca sa nu zic mai mult de "palmuta".... Eu am crescut ca noi toate (sau aproape toate)...asa era obiceiul...asa faceau toti sau aproape toti parintii... etc etc etc Dar asta nu inseamna ca e bine. Voua v-ar conveni sa faceti o greseala la servici (intentionat sau nu) si sa va traga seful una? Sau sa ardeti mancarea acasa si sa va dea una la fund sotul? Cum v-ati simti? Fizic... si psihic...Si vorbim de oameni "cat noi"de mari. Ia imaginati-va ca un urias de trei ori mai mare decat voi va da "o palmuta" indiferent din ce motiv (ca astia micii asa ne vad pe noi, aia mari). Oooofff... nu e buna bataia, de nici o culoare, indiferent de motiv...violenta, de orice fel ar fi (verbala, fizica, mentala etc) nu e buna. Nu uitati, violenta duce la violenta... si e mare,mare pacat...

Eu nu vreau ca nimeni sa plece de pe forum, imi sunteti tare dragi toate iar la licurici ma gandesc ca la "gascuta" lui Mister al meu... dar haideti sa nu perpetuam lucrurile gresite facute de ai nostri...exista intotdeauna alte solutii in afara "palmutei", trebuie doar sa le cautam si sa le aplicam - si de asta suntem noi aici impreuna, sa invatam una de la alta

Crisspy, *big hug* iubita, o sa vezi ce repede trece saptamana si iar vei fi cu puiutul

Ira, gura lumii, numai pamantul o astupa... stii vorba aia ...Eliza e puiuta ta, tu o cresti impreuna cu taticul ei... asta e singurul adevar care conteaza . Restul...

Lisa, Koruccia,bine ati ajuns acasa !











Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna fetelor.Sunt pe fuga ca fii-miu da semne de trezire.
Noi azi am fost maraiti mai toata ziua,nush de ce..Eu banuiesc dintii,ca si bibele si-l scotea din gura sa-si mai roada un pic mana.
In rest sambata ne-am vazut cu Billy,iar dum cu Jasmi.Ana si Iulia is superbe amandoua.Lu' mami i-au placut amandoua,dar fii-miu nimic..n-a avut nici o treaba.Mai degraba la mamici se uita :)))))
Dark,bine ai venit in tara,vacanta placuta.La multi ani sanatosi micutului Lachlan.

Alexandru
Victor.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Salutare fetelor!

Noi am fost in weekend la Lacu Rosu la Raluca Alexa (nana Dariei). Tare bine ne-am mai simtit.

Mister Mister, Alexandru, Victor sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.

Dark bun venit in Romania Sa aveti vreme frumoasa si sa va simtiti fff bine. Pupam Lachan, sa creasca mare si sa fie sanatos.

Lisa, Korucia bine ati ajuns acasa

Bebelusi sunteti superbi toti. Imi pare pt faza cu banii

M-am delectat cu pozici Fff frumosi copii mai avem

Va pup. Noi iesim la parc.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Ne-am intors si noi de la mare si tare bine este acasa pentru sunt alaturi de scumpica mea. A fost relaxant la mare in doi, ne-am odihnit, ne-am regasit, dar parca nimic nu ne-a tihnit pentru ca nu era Alexiuta cu noi.

Bebelusi, frumoase pozele, frumoasa nasa si tare chic, scumpel foc Vladut la mare. Eu pot spune ca Vladut e mai expresiv in realitate si chiar iti vine sa il mananci de dulce ce este.

Micola, sa stii ca si eu m-am intrebat unde a stat Vladut la Bebelusi in burtica, pentru ca arata ca un manechin. Cand ne-am intalnit pe plaja, imi era jena de suncutele mele.
Sa stii ca si Alexia e o mofturice, dar nu am ce sa ii fac. Si ea si Alexutu au fost tot timpul mai micuti, poate so pentru ca sunt mai mofturosi la papica.

Nu ma bag in polemici despre "bataita" pentru ca nu trebuie sa existe asa ceva, nu trebuie luata in calcul, mai ales vis a vis de un copil. Parerea mea este ca, pe langa durerea fizica pe care o simti in acel moment si care trece pana la urma, exista o durere sufleteasca, launtrica, care dainuie, pe care nu o uiti si care iese la suprafata mai devreme sau mai tarziu in diverse forme, refulari.

Fug ca tre sa pape puiul. Revin.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

anna_mama si Thea doarme mult mai bine cu mine in pat decat singura. Dar eu nu si nu vreau sa fac din asta un obicei...
Foartefrumoase pozele din vacanta, nu stiu daca ai mai scris, unde anume in Grecia ati fost? Pupam falcutele lui Vladut

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/
[/quote]

Am fost in Halkidiki, mai exact in statiunea Vourvourou, este ideala pt a merge cu copiii, este plaja intr-un golfulet, apa este mica, fara valuri si calda, si plaja foarte curata. In plus noi am stat intr-un complex langa plaja, acolo mancam, acolo faceam plaja, acolo dormeam. Foarte comod cand esti cu bebelus.

Ceea ce imi place e ca daca doarme cu mine in pat, adoarme singur, nu mai trebuie leganat pe picioare. Dar stiu ca nu e bine sa se obisnuiasca asa, dar nici leganat pe picioare nu e o solutie. Iar daca il las sa planga nu adoarme in niciun caz, mai rau se enerveaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sunt foc si para!!!
Ana e cu muci,tuse,stranuturi si febra
aseara a avut 38.3,temp luata in ureche,i-am dat de 2X tylenol la 9 si la 4 dimineata
am fost la medic,are rosu in gat si sa ma astept la mai rau,trebuie sa fiu atenta sa nu vomite si sa nu aiba diaree. draga de ea,tot zambeste. azi-noapte s-a trezit din ora in ora sa bea lichide.


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa79

sunt foc si para!!!
Ana e cu muci,tuse,stranuturi si febra
aseara a avut 38.3,temp luata in ureche,i-am dat de 2X tylenol la 9 si la 4 dimineata
am fost la medic,are rosu in gat si sa ma astept la mai rau,trebuie sa fiu atenta sa nu vomite si sa nu aiba diaree. draga de ea,tot zambeste. azi-noapte s-a trezit din ora in ora sa bea lichide.


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!


Sanatate multa Anei! Ingerasul sa aiba grija de ea sa se faca repede bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Off Lisa...sanatate multa Anuscai si multi pupici de la Razvi. Aveti grija de voi.

Dar bine ati venit in Romanica...sper sa va simtiti cat mai bine aici si sa apuci si tu sa te mai rasfeti un pic. Mersi de incurajari insa sapt asta stau si eu cu Tzumpi sa se acomodeze cu atmosfera. De saptamana viitoare inepe greul.

Razvi a picat ca migu' in seara asta dupa baie aproape ca nici nu am apucat sa-i usuc bine parul.

Pup gashca


Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

La multi ani tuturor licuricilor sarbatoriti zilele astea

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Uff Lisa....cum naiba ati reusit.......multa sanatate va doresc, lasa ca poate trece repede.

Fetelor nu am ajuns la politie sa fac reclamatie, dar sa stiti ca inca nu am primit raspuns nici la mailul pe care l-am trimis firmei...mai astept, chiar sunt curioasa daca o sa aiba vreo reactie.

Mircea de maine incepe serviciul, sunt distrusaasa ma obisnuisem cu el in concediu... si mai sunt si cu Stefan pe langa Vladut, sper sa nu imi scoata peri albi amandoi......


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput