Burtici fericite de septembrie-octombrie (181)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Roxxy te-am trecut

carina pai daca vrei sa te intalnesti cu bebelina, cine stie, ca in ultima vreme am auzit de multe cazuri de nasteri provocate de raceala. Ori de raceala in sine, ori de faptul ca de la scaderea sistemului imunitar "se ridica din adancul nostru" tot felul de crocobauri (a se citi virusi, bacterii, care traiesc in mod normal in numar mai mic in noi, streptococi, chestii...) care provoaca nasterea...

Mada vreau sa te felicit ca ai reusit sa dormi . Azi-dimineata cand incercam sa stau treaza la 6 pentru sot mi-am amintit de tine, sa-ti spun de tehnica mea din studentie de adormit, ca o uitasem. De emotii mi se intampla sa nu pot adormi. Si atunci am citit undeva de tot felul de teorii ca daca noi trebuie neaparat sa stam treji pentru ceva, ispita somnului vine. Si atunci incercam in pat sa-mi bag in cap ca nu am voie sa adorm ca la o anumita ora din noapte astept pe cineva, sau trebuie sa sun pe cineva, sa fac ceva, etc. Si adormeam asa intr-un minut doua. In schimb inainte de asta, stiu ca tocmai nervii ca nu puteam adormi ma tineau treaza... Nu stiu daca ai inteles ceva

Nela superb mesajul tau, plin de intelepciune, l-am citit de cateva ori, ma bate gandul sa mi-l salvez undeva, ca tare bine m-am simtit in timp ce-l citeam . Si cu depresia postnatala, ai dreptate, ce distractiv... Ma uit acuma si la filmulet.

Delia felicitari pentru prietena ta! Sa fie sanatoase!!!

32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

I am back! Ce surpiza placuta si ce veste proaspata!

Bun venit pe lume bebe Filip! Felicitari mami Geani!!

cu moralul stau bine, ieri dimineata am descoperit ca s-ar putea sa am ceva pb cu hemoroizi si mi s-a cam plouat ziua...deci...nu era despre bebe..intre timp situatia e mai buna! stiu ca nu e grav dar e neplacut sa am batai de cap si cu asa ceva tocmai acum cand nu am avut nici o pb toata sarcina!

am emotii si cu bebe, ieri am avut o zi frumoasa eu cu tati, azi de anunta la fel asa ca o sa fiu un pic away...insa sigur voi fi si eu prezenta pe seara!

multumesc din suflet tuturor fetelor pentru ganduri, bancuri...am vazut ca s-a transformat discutia intr-una despre depresie! o sa fie bine fetelor, pentru toate o sa fie bine!

un pentru luto si raluk!




39 de saptamani +5 fericita mamica de jucausa

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Mneaza,

Felicitari proaspetelor mamici!!! BBitzi sanatosi si mancaciosi.

Deja se micsoreaza bine odiseea de burticute si se ingroasa randul mamicilor:)

ABIA ASTEPT si eu...sper totusi sa mai stea un pic la mami in burtica ca nu e rau si nu mai are mult pana la termen:)

PUP,



Raluca AMR - 9 zile mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

Felicitari Geani!!! Bun venit pe lume bebe Filip!!!!!




My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

croco pai daca ai parte de zile speciale cu tati tocmai mi-am amintit de un mod mai placut de a deschide colul decat cel cu doctorul . Ati incercat si asa? Sa aveti o zi frumoasa!

ralu bine ai venit p-aci. Uite ce aproape de termen esti! Sa mai dai un semn sa stim cand sa scoatem majoretele!

La mine ploua de azi-noapte, o ploaie de toamna care nu da semne de oprire... as fi iesit azi la o plimbare, dar asa... sunt baricadata si super imbracata in casa...

32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ralu, multumesc mult . Ma simt onorata ca sunt la panou

Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 38+

AMR 11 zile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
carina pai daca vrei sa te intalnesti cu bebelina, cine stie, ca in ultima vreme am auzit de multe cazuri de nasteri provocate de raceala. Ori de raceala in sine, ori de faptul ca de la scaderea sistemului imunitar "se ridica din adancul nostru" tot felul de crocobauri (a se citi virusi, bacterii, care traiesc in mod normal in numar mai mic in noi, streptococi, chestii...) care provoaca nasterea...

32+ Alex


m-as bucura sa nasc odata ca deja sunt asa de obosita ca am impresia ca nu mai pot. Raceala si problemele mele cu somul adancite de raceala m-au terminat de tot. Dar eu sunt racita de miercuri si inca nici un semn de nastere.
De fapt chiar ma gandeam ca daca ar trebui sa nasc acum si ar zice medicul impinge eu nu as avea aer si putere nici sa respir daramite sa imping. Poate totusi se decide o cezariana. Maine o sa intreb. asa de mult imi doresc sa nasc maine. Sa ma retina la spital si sa imi provoace nasterea sau sa imi faca cezariana. Orice numai sa fie bine bebelina. asa ca eu tot mai sper ca poate o vad maine.

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Roxxy

carina tinem pumnii si asteptam vesti

Oare ce o mai fi cu Katteryna? Alex oare daca doarme extenuata dupa nastere, am deranja-o cu un sms?

32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetelor

am primit aseara sms de la cris, e tot in spital ..

"sunt in continuare pe perfuzii cu diazepam ca sa opreasca contractiile si sa=l mai tina in burtica macar 1 sapt sau 2. bb e mai mic cu 2 sapt si are pana in 2300g. acum sa vedem ce va fi. multumesc ca sunteti alaturi de noi. va pup pe toate."

Doamne ajuta sa mai stea alex in burtica la tine!

ieri am fost la un gratarel la niste prieteni si am mancat niste usturoi de mi-e rau si acum .. si nici nu am mancat mult dar uite beleaua.

ramonici e tare dulcic tudorel!

pogos sa-i transmiti monicai ca suntem alaturi de ea! sunt sigura ca totul va fi bine cu atomix!

nela foarte draguta familia de struti! si foarte frumos HK ..

aida si azi ma grataresc .. hihihi .. sper sa nu o iau pe urmele iulikai caci mai am de clocit oul .. mergem la niste prieteni care au o fetita de 2 ani jumate si in burtica un baietel cu dpn 25 oct ..

diana foarte frumos ce spui tu! asa gandesc si eu sa stii ..





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Bine ai venit pe lume, FILIP! Sa fii sanatos si sa ai noroc in viata!

FELICITARI GEANI! REFACERE RAPIDA SI MULT LAPTIC!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput