Burtici fericite de septembrie-octombrie (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Inca o VESTE - pe bb o sa il cheme FILIP, acum am primit vestea!!!

Asa ca:

BINE AI VENIT PE LUME BB FILIP

Sa fii sanatos, mancacios, necolicios si sa ai parte de tot binele din lume!

FELICITARI MAMI

Va pupa pe toate si va multumeste din suflet ca ati fost alaturi de ea!

----------------------------------------------
Alexandra 35+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex multumim de noile detalii!

Intr-adevar e foarte emotionant si lacrimogen sa primesti astfel de vesti .

Si ce ma bucur ca o sa i-l aduca la alaptat asa des si ca i l-au pus pe umar !!! Aici la noi la spitalul de stat daca nasti prin ceza pana cand nu mergi tu pe picioarele tale la copil nici nu ti-l arata cum e...

32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

FELICITARI, GEANI!!!!! BINE AI VENIT, FILIP!!!! SA FII SANATOS, VESEL, PUTERNIC, MANCACIOS, NECOLICOS!!!!!!!!!





Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 37+

AMR 1-2 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Si eu mi-am amintit ca avea dilema cu numele si nu stiam daca a apucat sa se decida



Bun venit pe lume bebe Filip!!!



32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Felicitari Geani pt puisor!
Bun venit pe lume bebe Filip!
Sunt matinali dr pt ca am vazut ca avea programare la ora 6 dimineata.
Am vazut ca si Diana are programare pe 3.


35+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, gata s-a zis cu noptile mele dormite ca valiza in gara. Azi-noapte am dormit ingrozitor de greu. Pitica ma impinge in absolut orice pozitie as sta. Se pare ca nu-i mai convine garsoniera, ca deveine neincapatoare pt ea. Sper sa mai stea si ea cumintica pana pe 10 septembrie.

Ma gandesc la Katteryna, la Criss, la Monica. Sper sa fie bine toate trei.

Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 37+

AMR 1-2 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

neatza

FELICITARI GEANI!!!
SA TRAIASCA BEBE FILIP!!!!!

mortal filmuletul, parca o vad pe maica-mea acolo .sigur nela ca imi place sa discut cu toata lumea, de-aia si ziceam ca va iau pe rand pana adorm.

bravo mada, ma bucur ca ai dormit bine. eu de data asta nu prea, m-am culcat tarziu tare si m-am trezit devreme.

anco 37+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Nu se supara nimeni ca mi-am schimbat si eu semnatura cu o zi inainte, nu-i asa?

Poate ma treceti si pe mine la panoul de onoare cu cezariana pe 10 sept la Spit Universitar.

Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 38+

AMR 11 zile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,

SI felicitari tuturor mamicilor care au reusit sa isi tina puitul in brate in ultimele zile.

Noi nu am prea scris zilele astea pentru ca nu m-am simtit eu prea bine. De miercuri am racit (imi curge nasul si se si infunda, madoare gatul, capul si am inceput sa si tusesc) si avand in vedere ca ma tratez doar cu chestii naturiste (lamaie, miere, propolis cu vit C) sunt cam in aceeasi stare. Si ce e mai rau e ca nu prea pot dormi nici noapte. Asa ca sunt si obosita cu niste cearcane din alea frumoase.

Sper ca va fi totul ok cu bebe si nu-l va afecta.

Maine mergem si noi la maternitate la control si atunci ii spun la doctora si de raceala asta poate tot imi da un tratament. Sau poate o vedem maine pe bebelina? Eu asta as vrea cel mai tare si la asta sper.

Pana atunci mai bag niste agitate pentru fetele care trebuie sa nasca

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Eu de atunci am schimbat in primele doua mesaje ale subiectului, panoul de onoare si lista de bebei. Offf da greu ii pentru astea mai fara experienta ca mine . Aveam deschise nu stiu cate ferestre, cautasem ultimul mesaj al lui geani sa vad cum ii place s-o treaca pe Daria, cu ce emoticon inainte. Deschisesem un google sa calculez fix in cate saptamani era...

Sunt sigura ca este o cale mai usoara, dar pentru mine... se pare ca asta a fost cea mai rapida...

Roxxy ma bag iarasi sa te pun pe panou, ca daca nu fac asta acum sunt sigura ca uit . I-am citit ieri sotului meu de pe ceva site-uri de gravide sa ma inteleaga si sa ma ajute ca e foarte normal sa ai "pregnancy brain fog"

32+ Alex

Mergi la inceput