Burtici fericite de septembrie-octombrie (181)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





fetelor ...

Doamne .. nu se poate ..

baietelul marieiI a murit azi-dimineata ..


maria, iubita mea .. mi se rupe sufletul de durere. imi pare tare rau pentru sufletelul mic. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa va dea voua putere! ma voi ruga pentru mihaita ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Offf, nu pot exprima in cuvinte cata durere simt acum in suflet pentru Maria si familia ei . Sa le dea Dzeu putere sa treaca peste aceasta grea incercare. Maria, ma gandesc la tine si as vrea s ate ajut cumva, dar chiar nu stiu cum.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe ingerasul Mihail.



Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta





fetelor ...

Doamne .. nu se poate ..

baietelul marieiI a murit azi-dimineata ..


maria, iubita mea .. mi se rupe sufletul de durere. imi pare tare rau pentru sufletelul mic. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa va dea voua putere! ma voi ruga pentru mihaita ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 38+

AMR 11 zile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Geani, felicitari pt. bebe Filip! Sanatate, bucurii, topate cele bune. Asteptam poze!

Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Maria I, sincere condoleante pt. pierderea bebitului tau Mihail. Nu am cuvinte...Sa va dea Domnul putere!

Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

vad ca nu a trecut ziua fara folos :)
BUN VENIT PE LUME BEBE FILIP! GEANI, SA VA TRAIASCA, SA FIE SANATOS, FRUMOS, CUMINTE SI MANCACIOS!


vad ca ati avut discutii interesante ieri :)

in primul rand, bun venit acasa sot de lucia. stiu cate astepta cu sufletul la gura :). acum poate naste sanatoasa.

ati vorbit de depressi postnatale. la curs vineri ne-a zis ca 1 in 10 femeie face depresie. dar partea buna e ca multe dintre noi vom avea doar the baby blues, pentru cateva zile si asta nu inseamna depresie. inseamna doar o mare si multa oboseala care se va acumula si care ne va face mai plangacioase si mai irascibile. sfatul lor si a tuturor mamicilor pe carel e cunosc si au trecut prin asta, este de a vorbi, de a nu tine in noi. in primul rand trebuie sa vorbim cu partenerii, sa le spunem ce simtim. vara mea mai avea putin si divorta pentru ca avea senzatia ca e ea against the world. sotul ei a fost luat ca din oala. acum lucrurile sunt ok, dar a fost cam dur, mai ales ca ea nu vorbea cu nimeni. cred ca e important sa vorbim. nu stiu daca acasa se acorda ajutor, dar aici daca vezi ca nu trece, poti merge la GP care te refera mai departe. sunt si locuri gratuite unde te poti duce sa faci terapie. sunt psihoterapeuti care o fac voluntar pentru mamicile cu depresie si chiar si pt parteneri.

astea fiind spuse, eu sper sa ma ocoleasca, desi docoturl endocrinolog m=a avertizat ca riscul de a o face este mai mare la mine, din cauza tiroidei si ca spera sa nu recidivez. si eu sper la fel :)

raluk iti impartasesc fricile. sergiu face 27 de ani in ianuarie, noi nu ne gandam sa facem copil si avem momente si acum cand ne panicam. in acelasi timp el isi doreste sa faca o cariera in dj-ala asa ca imi va trebui multa rabdare si intelegere cand el va fi plecat noaptea. norocul meu este ca inca mai are un an de scoala, ceea ce inseamna foarte mult studiu...pana face copilul 10-11 luni e prins cu asta si ma bucur, pentru ca deja greul greu va fi trecut.noi am avut o perioada mai dificila acum un an jumate tocmai din cauza cicalelilor mele, a faptului ca fara sa vreau incercam sa-l oblig sa faca numai ce-mi convenea mie...si ne certam de multe ori ca el voia sa iasa, eu nu voiam, dar nici pe el nu-l lasam. am ajuns intr-un punct mort si mi-am dat doua palme si m-am trezit. din fericre, am avut ce sa salvez, cu multe insistente. nu spun ca nu mai am ciocul mare uneori, dar il las pe el sa-is dea seama de treburi, nu mai incerc sa fac la fel ca mama, care in dorinta de a ma proteja imi interzicea sau imi desfiinta orice actiune care nu era in concordanta cu gandirea ei. e adevarat, e mai tanar, dar am observat ca mai mult castig daca vorbesc civilizat si ii expun problema si din punctul meu de vedere. este un capricorn incapatanat care ma scoate din minti, dar nu e imposibil de imblanzit. m-am intins cu pilde de viata.

ma duc sa mananc ceva si revin. ah, iar cu sala...un an de zile am mers constant si eram multumita de rezultate si ma simteam bine si renuntasem total la dulciuri si mancam de 5 ori pe zi si ma mentineam la 55 de kg. Imi doresc sa ajung din nou acolo pentru ca sa ma simt bine in pielea mea. Frica de a nu aluneca in partea cu lipsa de timp pentru tine ca femeie, ca om, ca individ cu intelect si aspiratii, e destul de mare. Un copil trebuie sa-ti faca viata frumoasa, dar nu trebuie sa te transforme exclusiv in mama si atat. cel putin asta este ceea ce cred. Nu dati cu pietre. relatia cu partenerii trebuie sa fie, cat de cat, la fel ca inainte de copil. imi doresc sa fiu fericita si sa ma simt implinita pe toate planurile, nu numai ca mama.

delia

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Offff MARIA sa-ti dea d-zeu putere sa treci cu bine peste incercarea astaD-zeu sa-l odihneasca si sa aiba grija de el acolo sus la ingerasi

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

FELICITARI GEANIBUN VENIT BEBE FILIP

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

doamne, imi pare asa rau de mariai, DD ajut-o sa treaca peste acest moment.

anco 37+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

MariaI . Sunt fara cuvinte, imi pare atat de rau, atat de rau :(. Nici nu stiu ce as putea sa-ti spun, pentru ca nu cred ca exista cuvant care te-ar putea alina. Condoleante. Ma rog sa fiti puternici sa treceti peste acest necaz.

MangaGirl :-) 35+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Maria, n-am cuvinte...

ChIAR NU AM CUVINTE...

Doamne ajuta si multa tarie in suflet!

Raluca AMR - 9 zile- mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Mergi la inceput