Burtici fericite de septembrie-octombrie (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

'Neata Hatsumomo

Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Luto Despre etichete...eu le tai Am una bucata don'soara care face alergie "vizuala" la ele si daca uit cate una sau banuiesc eu ca n-ar jena..atunci sa vezi foiala si tras de haine de nu avem trai bun. Asa ca daca observ ca se foieste, primul lucru pe care-l verific sunt etichetele.
Ah...si ca sa dau tot din casa...fii-mea-i ca strutul!! Tot ce "straluceste" este frumoooos (noi, in situatii de-astea o "alintam pitzi...de la pitzipoanca iar tat-su o incurajeaza sa poarte etichetele ca sa se vada "firma" )

Liliana, Andra-Maria & cu 32+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Am si eu o intrebare, ca stiu ca voi va pricepeti la toate: ce se poate facein caz de usoara anemie?? In afara de vitaminele clasice...
Mi-am luat ieri rezultatele la analize si pana joi cand o gasesc de dr parca n-am liniste (HGB, HCT, Ca si Fe cu valori micute). Ce trebuie sa mai bag in alimentatie??
Ma duc sa-mi iau o cana de lapte cu riscul ca juma de zi sa suport arsurile

Liliana, Andra-Maria & cu 32+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Luto Despre etichete...eu le tai Am una bucata don'soara care face alergie "vizuala" la ele si daca uit cate una sau banuiesc eu ca n-ar jena..atunci sa vezi foiala si tras de haine de nu avem trai bun. Asa ca daca observ ca se foieste, primul lucru pe care-l verific sunt etichetele.
Ah...si ca sa dau tot din casa...fii-mea-i ca strutul!! Tot ce "straluceste" este frumoooos (noi, in situatii de-astea o "alintam pitzi...de la pitzipoanca iar tat-su o incurajeaza sa poarte etichetele ca sa se vada "firma" )


Ce amuzant ....cati ani are pitica ta acum ? Ca am inteles ca si una din nepotelele mele, cea de 3 ani jumate a inceput cu mofturi si fitze la hainute....la cum se asorteaza si la care-i vine bine

Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Referitor la alimentatie, Liliac eu nu prea stiu dar iti garantez ca te salveaza Ralu cand face ochisori ...ca ea e experta la acest domeniu.

Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
M-am trezit si eu si ma simt putin mai bine, pana la urma n-a mai fost nevoie de paracetamol ca a scazut temperatura. Pofta de mancare tot n-am asa ca m-am hotarat sa plec din Bucuresti. Poate la aer imi va fi mai bine si daca simt si ceva miros de gratar... cine stie.

Sper sa va gasesc voioase maine seara cand ma intorc.

Mai scot niste agitate pt fetele care s-au anuntat azi:
Hai Kateryna!!!
Hai Selen!!!

Si ma paste un gand sa mai las vreo 2-3 seturi ca cine stie...

Pup burticile!

Iulia 33+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Eheeee, luto, la 3 ani jumate aveam adevarate "meciuri" inainte de a pleca la gradinita (sau in alte parti). Daca ne hotaram la o bluzita mov, pai de la kilot pana la geaca trebuia sa fie mov!!! Inebuneam!!! Cand primea cate-o bluzita de la cineva care nu cunostea problema, iar culoarea nu facea parte din cromatica existenta... imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Siii...o apucau istericalele cu urlete si cu dat cu fundu' de podea atunci cand trebuia musai sa ajungem pe undeva si eram contra cronometru. In perioada respectiva mi-am luat aproape tot timpul invoiri de la serviciu... de la 5-10 min pana la jumate de ora..chiat si-o ora. Noroc ca inca mai mergea.
Acum... a invatat ca merge si portocaliu cu verde Are aproape 6 ani...


Liliana, Andra-Maria & cu 32+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Eheeee, luto, la 3 ani jumate aveam adevarate "meciuri" inainte de a pleca la gradinita (sau in alte parti). Daca ne hotaram la o bluzita mov, pai de la kilot pana la geaca trebuia sa fie mov!!! Inebuneam!!! Cand primea cate-o bluzita de la cineva care nu cunostea problema, iar culoarea nu facea parte din cromatica existenta... imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Siii...o apucau istericalele cu urlete si cu dat cu fundu' de podea atunci cand trebuia musai sa ajungem pe undeva si eram contra cronometru. In perioada respectiva mi-am luat aproape tot timpul invoiri de la serviciu... de la 5-10 min pana la jumate de ora..chiat si-o ora. Noroc ca inca mai mergea.
Acum... a invatat ca merge si portocaliu cu verde Are aproape 6 ani...


Super tareeee.....
Acum e mareee ....deja nu mai ai asa mari probleme....ai exersat cam 3 ani cum e cu verde cu maro, albastru cu gri...etc
Imi povestea si mie cumnata mea ca aia mica are niste afinitati numai catre tot ce e sclipitor, asa cum spuneai si tu, lucios, cu paiete, strident, plin de margelute .....si FOARTE ROZ.
Probabil ca e o perioada cand sunt atrasi de astea, nu stiu ce sa spun.


Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

MoniIulia ce bine ca nu ai luat pastile, sa vezi cum te pui pe picioare imediat cu un mic cu mustar si o aripioara de pui asa putin arsa....si o bucatica de carnacior diancela oltenesc, picant

Asta as vrea eu, de fapt

Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

O fi gata Selenica ????




Hai Selenico fetele sunt cu tine !!!! Vine Ursulica !!!!
Nastere usoara !!!!!!




Hai Kateryna ca Trandafirasul vrea la mami in brate !!!!
Nastere usoara !!!!!!



Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput