Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (327)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Nana, multumesc!!! Daria va merge in continuare la gradinita si imi vor lipsi diminetile cu ea. Pot recupera insa in week-end.
Papanash si noi avem de bifat tramvai, barca/vapor, autobuz, elicopter...de submarine si nave spatiale nu mai zic... cine stie ce o fi in viitor...

Intrebare: mamici voi i-ati imbracat pe copilasi intr-un mod mai deosebit in prima zi? Ati dus flori sau bomboane snakuri la educatoare din prima zi???

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:



Mandarinuta, pregatiri cu spor petru aniversare!!!

Greyerash daca mai mergeti in parcul acela putem veni si noi in una din zilele de mircuri. Vorbim. Sa iti iasa toate planurile!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Vreo veste de la Alinusha?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Si eu ma gindeam la ea! Sper ca totul e bine!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia, de mincarea japoneza o sa stau departeee pentru mi-a iesit ca nu am anticorpi la toxoplasmoza (acum la drept vorbind asa imi trebuie daca mi-am facut un cird de analize, la Daria am facut doar cele uzuale si din cite imi amintesc toata vara am mincat numai gratare). Si acum ma gindesc la restaurantul la care vroiam sa merg de ziaua mea...


Eu nu vad legatura intre gratare si toxoplasmoza...ca doar nu faci carnea in sange, poti face gratar well done si gata.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Daria va merge in continuare la gradinita si imi vor lipsi diminetile cu ea. Pot recupera insa in week-end.


Plus ca si Daria poate sa chiuleasca in timpul saptamanii!


La intrebarea cu flori si/sau bombone nu ma bag, caci probabil obiceiurile sunt altfel acolo... dar eu nu cred ca as duce

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina



Greyerash daca mai mergeti in parcul acela putem veni si noi in una din zilele de mircuri. Vorbim. Sa iti iasa toate planurile!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
10+



Cu mare placere asteptam sa va revedem. Spor la pregatirile pentru gradinita. Cand incepeti? Si multumesc pentru incurajari.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Adimercedes, un mare pentru prietena noastra speciala Lisa. Si un gand bun pentru doctorul ce-si face timp sa o consulte si pe Dolly! Btw, Dolly e si ea insarcinata?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Erina, prima zi de gradi a fost de 1 iunie, deci bomboane si distractie au primit copiii.
Nu, nu l-am imbracat deosebit fiindca nu am asa ceva, de cand eramicut si ii pastran cate ceva "de bun" pe care nu apuca sa poarte decat 1-2 ori, poarta in egala masura orice haina. Bineinteles ca i-am imbunatatit substantial (in sensul cantitativ) garderoba, i-am luat multe-multe tricouri, pantaloni, camasi, etc. fiindca in fiecare zi, in afara de hainele cu care-i imbracat dimineata, mai pun in rucsac inca 3 schimburi.Plus ca mai sunt unele pete care nu se curata cu nimic si eu nu suport imbracamintea patata...
cum am facut eu, de ziua Missei (cam la 1 luna de la inceperea gradinitei) am trimis prin curier un imens si sofisticat buchet, iar de fiecare data cand plateam taxa lunara ducem si pt misse o sacosica cu cate ceva ( o cafea + kookie, sau o cutie cu bomboane si cafea, etc), specificam ca sunt pentru a le ajuta sa reziste energiei atomicului, pot sa zic ca s-a vazut diferenta in comportamentul lor in sensul ca, comunicam mai mult si mai bine, iar Adi este parca mai bagat in seama. Stiu ca in alte parti nu se concepe asa ceva (in diaspora adica) dar aici e altceva, parerea mea.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

deci marim bancuta , o asteptam pe Nana, pe Andreea, pe Erina, cine mai vine ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Greieras, nu exista CIC de 3 ani, numai pentru cazuri medicale grave se mai poate prelungi 1 an ( de la 2 ani), dar este foarte greu, se face dosar medical, verificat si aprobat de comisie, etc. Nu am inteles de ce nu vrei sa o dai la gradi ? Nu vrei sa te mai intorci la job sau cum ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput